Úspěch našich florbalistů

/ 30.11.2019 /

Ve středu 27. 11. se uskutečnilo v ostravské ČPP Aréně okresní kolo celorepublikového florbalového turnaje s názvem KB Challenge, který pořádá organizace Český florbal. Zúčastnil se jej i tým z Mendelovy střední školy Nový Jičín, společně se třemi dalšími týmy.

Turnaj se hrál systémem každý s každým, 2 x 10 minut. První zápas se vyvíjel pro chlapce z MSŠ skvěle, když po brankách Daniela Žaby a Martina Hrubého vedli rychle 2:0. Do konce prvního poločasu však soupeř ze Střední školy technické a zemědělské, Nový Jičín stačil vyrovnat a ve druhé části, zhruba dvě minuty koncem, otočil skóre na 2:3. Chlapci z MSŠ však nesložili zbraně a Ondřej Urbánek nakonec vyrovnal. První zápas tak skončil 3:3. Ve druhém zápase proti Masarykovu gymnáziu Příbor nejprve Mark Slezák využil přesné rozehrávky Jana Tomana a doklepl míček do prázdné sítě, vzápětí pak zvýšil Ondřej Urbánek na 2:0. Když pak Dušan Gál dvěma góly zvýšil až na 4:0, bylo v podstatě rozhodnuto. Druhý zápas tak i skončil - 4:0. Ve třetím a posledním zápase turnaje nastoupili chlapci z MSŠ proti třinecké obchodní akademii. Opět vsítili dvě rychlé branky, jmenovitě Mark Slezák a Ondřej Urbánek, a šli tedy opět jako v prvním zápase do vedení 2:0. Soupeři se již podařilo ve druhém poločase pouze snížit na 2:1. Třetí zápas tak skončil 2:1.

Celkem tedy chlapci z MSŠ získali ve třech zápasech sedm bodů a turnaj vyhráli. Mohou se tak těšit na krajské finále tohoto turnaje, které se odehraje v průběhu ledna příštího roku znovu v Ostravě.

Děkujeme všem níže uvedeným za vzornou reprezentaci naší školy.

Sestava: Jan Toman, Vojtěch Kostelník, Mark Slezák, Martin Pečiva, Ondřej Urbánek, Martin Hýnar, Lukáš Číhal, Daniel Žaba, Dušan Gál, Martin Hrubý.

Informace k přijímacímu řízení

Dne 15. 5. 2024 zveřejníme výsledky prvního kola přijímacího řízení. Vzhledem k dostupným kapacitám budeme vyhlašovat druhé kolo přijímacího řízení pro obor Praktická sestra. Toto kolo bude sloužit k obsazení posledních volných míst.

30.04.2024

Poslední zvonění na obchodce

I na Obchodce se čtvrťáci loučili s docházkou do školy.

29.04.2024

2. místo mezi školami na RUN TOUR v Kopřivnici

Štafeta součásti IT a VS ve složení Adéla Popová, Lukáš Hasal, Erik Holec a Marek Zavadil se umístila na celkovém 3. místě v rámci celostátní běžecké série ČEZ RUN TOUR štafety, která v sobotu 27. 4. zavítala do Kopřivnice. Ve soutěži školních týmů se umístili na 2. místě.

25.04.2024

Soutěže ZAV 2023-2024

Ve dnech 29.-30. ledna 2024 proběhlo krajské kolo Mistrovství republiky žáků ve zpracování textů, kterého se zúčastnila i žákyně třídy VS3 – Zuzana Kramářová. S výkonem 389 čistých úhozů skončila na 4. místě a postoupila do celorepublikového finále v Neveklově. Tam obsadila krásné 15. místo.