Příběhy bezpráví

Stejně jako ve všech minulých letech konání projektu i letos se Mendelova střední škola připojila k promítání dokumentu a besedě s hostem v rámci projektu Příběhy bezpráví, který je spoluorganizován společností Člověk v tísni. Cílem projektu je blíže seznámit studenty středních škol s projevy bezpráví, jež cíleně během svých čtyřiceti let vlády páchal na občanech naší země totalitní komunistický režim. V rámci projektu proběhla ve čtvrtek 24. 11. 2011 na součástech Obchodní akademie a Střední odborná škola nejprve projekce dokumentu Heleny Třeštíkové o Pavlu Tigridovi. Poté následovala beseda s naším vzácným hostem, panem Luďkem Eliášem, mužem, jehož osud 20. století poznamenalo více, než by bylo zdrávo. Pan Eliáš si studentské publikum okamžitě získal schopností konkrétně a v bezprostředním detailu sdělit své neuvěřitelné životní peripetie, které jej provedli mimo jiné třemi koncentračními tábory (včetně Osvětimi) a persekucí po událostech roku 1968. Jako by mimoděk jsme se také dozvěděli, že pan Eliáš Pavla Tigrida osobně znal.

autor: Mgr. Petr Zapletal

30.08.2017

Rodilá mluvčí z USA na Mendelově střední škole

Na všech součástech MSŠ bude tento rok postupně spoluvyučovat angličtinu Vandana Apte z Bostonu, která získala roční Fulbrightovo stipendium do Nového Jičína.

19.06.2017

Informace pro rodiče studentů přijatých na ekonomickou součást

Třídní schůzky a rozřazovací testy z anglického jazyka proběhnou 22. 6. 2017.

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně