Příběhy bezpráví

Stejně jako ve všech minulých letech konání projektu i letos se Mendelova střední škola připojila k promítání dokumentu a besedě s hostem v rámci projektu Příběhy bezpráví, který je spoluorganizován společností Člověk v tísni. Cílem projektu je blíže seznámit studenty středních škol s projevy bezpráví, jež cíleně během svých čtyřiceti let vlády páchal na občanech naší země totalitní komunistický režim. V rámci projektu proběhla ve čtvrtek 24. 11. 2011 na součástech Obchodní akademie a Střední odborná škola nejprve projekce dokumentu Heleny Třeštíkové o Pavlu Tigridovi. Poté následovala beseda s naším vzácným hostem, panem Luďkem Eliášem, mužem, jehož osud 20. století poznamenalo více, než by bylo zdrávo. Pan Eliáš si studentské publikum okamžitě získal schopností konkrétně a v bezprostředním detailu sdělit své neuvěřitelné životní peripetie, které jej provedli mimo jiné třemi koncentračními tábory (včetně Osvětimi) a persekucí po událostech roku 1968. Jako by mimoděk jsme se také dozvěděli, že pan Eliáš Pavla Tigrida osobně znal.

autor: Mgr. Petr Zapletal

27.11.2017

Soutěž OFFICE 2017

XII. ročník regionální soutěže OFFICE 2017

Pozvánka na členskou schůzi spolku

Rada Spolku přátel Mendelovy střední školy se sídlem v Novém Jičíně svolává členskou schůzi na čtvrtek 16. listopadu 2017 v 16:30 v tělocvičně Mendelovy střední školy, součást Ekonomika, Dukelská 350, 742 42 Šenov u Nového Jičína.

08.11.2017

informace ŠJ, Divadelní, N. Jičín

Úprava nabídky v týdenním jídelníčku.

08.11.2017

SUDOKU 2017

1. listopadu proběhlo celoškolní kolo v SUDOKU

07.11.2017

informace ze školní jídelny, Divadelní, N. J.

změna plné ceny obědů