Ekonomická soutěž pro žáky II. ročníků

Ve čtvrtek 10. listopadu 2011 proběhl na součásti naší školy Tyršova 9 již 7. ročník soutěže v řešení ekonomických problémů. Letos soutěžilo 32 žáků II. ročníku ekonomických oborů naší školy: Obchodní akademie, Ekonomické lyceum, Veřejnosprávní činnost a Informační technologie.

Pro letošní rok jsme zvolili aktuální téma „Zda má nebo nemá i nadále eurozóna pomáhat zadluženému Řecku“.

Žáci znali soutěžní téma 14 dnů před zahájením soutěže a mohli se tak připravit argumenty, které využili v diskuzi se soupeři. Záleželo pouze na nich, kolik času věnují přípravě a jak zpracují informace vztahující se k tomuto tématu. Navíc mohli soutěžit ve dvojici a využít tak vědomostí obou členů týmu.
Porota do diskuze mezi vylosovanými soupeři aktivně nezasahovala, pouze u každé dvojice hodnotila věcnou správnost odpovědí, umění argumentace a zapojení obou jejích členů.

• Na výsledném pořadí se porota shodla následovně:

1. MÍSTO: ADÉLA MALOUŠKOVÁ, ANDREAS SOŠKA, OA – 2. B
2. MÍSTO: L. KNÁPEK, V. STRAKA, IT2
3. MÍSTO: ADAM KANTOR, KAREL ZLEVOR, EL – 2. A
4. MÍSTO: KAMILA KEISLEROVÁ, MARKÉTA ŠTĚRBOVÁ, EL – 2. A

Vítězům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů při dalším studiu.

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

31.01.2018

Španělská konverzační soutěž – školní kolo 2018

Dne 29. ledna 2018 proběhlo na součásti Ekonomika školní kolo španělské konverzační soutěže.

18.01.2018

Studentská firma BODOVA

Na ekonomické součásti vznikla studentská firma pod záštitou JA Czech.

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády