Ekonomická soutěž pro žáky II. ročníků

Ve čtvrtek 10. listopadu 2011 proběhl na součásti naší školy Tyršova 9 již 7. ročník soutěže v řešení ekonomických problémů. Letos soutěžilo 32 žáků II. ročníku ekonomických oborů naší školy: Obchodní akademie, Ekonomické lyceum, Veřejnosprávní činnost a Informační technologie.

Pro letošní rok jsme zvolili aktuální téma „Zda má nebo nemá i nadále eurozóna pomáhat zadluženému Řecku“.

Žáci znali soutěžní téma 14 dnů před zahájením soutěže a mohli se tak připravit argumenty, které využili v diskuzi se soupeři. Záleželo pouze na nich, kolik času věnují přípravě a jak zpracují informace vztahující se k tomuto tématu. Navíc mohli soutěžit ve dvojici a využít tak vědomostí obou členů týmu.
Porota do diskuze mezi vylosovanými soupeři aktivně nezasahovala, pouze u každé dvojice hodnotila věcnou správnost odpovědí, umění argumentace a zapojení obou jejích členů.

• Na výsledném pořadí se porota shodla následovně:

1. MÍSTO: ADÉLA MALOUŠKOVÁ, ANDREAS SOŠKA, OA – 2. B
2. MÍSTO: L. KNÁPEK, V. STRAKA, IT2
3. MÍSTO: ADAM KANTOR, KAREL ZLEVOR, EL – 2. A
4. MÍSTO: KAMILA KEISLEROVÁ, MARKÉTA ŠTĚRBOVÁ, EL – 2. A

Vítězům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů při dalším studiu.

27.11.2017

Soutěž OFFICE 2017

XII. ročník regionální soutěže OFFICE 2017

Pozvánka na členskou schůzi spolku

Rada Spolku přátel Mendelovy střední školy se sídlem v Novém Jičíně svolává členskou schůzi na čtvrtek 16. listopadu 2017 v 16:30 v tělocvičně Mendelovy střední školy, součást Ekonomika, Dukelská 350, 742 42 Šenov u Nového Jičína.

08.11.2017

informace ŠJ, Divadelní, N. Jičín

Úprava nabídky v týdenním jídelníčku.

08.11.2017

SUDOKU 2017

1. listopadu proběhlo celoškolní kolo v SUDOKU

07.11.2017

informace ze školní jídelny, Divadelní, N. J.

změna plné ceny obědů