Šenovský datel 2014

Ve dnech 9. a 10. října 2014 proběhla na naší škole republiková soutěž 2. ročníků ve zpracování textů na PC „Šenovský datel“. Studenti soutěžili ve třech disciplínách – opisy desetiminutových textů s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Letošního ročníku se zúčastnilo 41 soutěžících z 10 škol.

Absolutním vítězem soutěže se stal Vojtěch Kucza z Obchodní akademie Český Těšín, z našich studentů se nejlépe umístil Jiří Toman z 2. ročníku EL na 7. místě. V soutěži družstev vyhrála obchodní akademie Valašské Meziříčí, naše škola se umístila na 7. místě - Mendelova „A“ - a 9. místě – Mendelova „B“.

autor: Mgr. Dalibor Tomek

30.08.2017

Rodilá mluvčí z USA na Mendelově střední škole

Na všech součástech MSŠ bude tento rok postupně spoluvyučovat angličtinu Vandana Apte z Bostonu, která získala roční Fulbrightovo stipendium do Nového Jičína.

19.06.2017

Informace pro rodiče studentů přijatých na ekonomickou součást

Třídní schůzky a rozřazovací testy z anglického jazyka proběhnou 22. 6. 2017.

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně