Šenovský datel

Ve dnech 18. a 19. října 2012 se uskuteční na naší škole 8. ročník republikové soutěže 2. ročníků ve zpracování textů na PC „Šenovský Datel“. Studenti budou soutěžit ve třech disciplinách – opisy desetiminutových textů s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Samotnému soutěžení bude předcházet čtvrteční trénink zaměřený na 2minutové opisy textů v délce 30 minut. Na závěr soutěže obdrží vítězné družstvo putovní pohár. Letošního ročníku se zúčastní 71 soutěžících z 24 škol.

Hlavními garanty celé soutěže budou pan Jaroslav Zaivačič, vicemistr světa ve zpracování textů na počítači, autor výukového programu ZAV, předseda občanského sdružení Interinfo ČR a viceprezident světové organizace pro zpracování informací INTERSTENO a devítinásobná mistryně světa ve zpracování textů na počítači a spoluautorka programu ZAV Ing. Helena Zaviačičová.

30.08.2017

Rodilá mluvčí z USA na Mendelově střední škole

Na všech součástech MSŠ bude tento rok postupně spoluvyučovat angličtinu Vandana Apte z Bostonu, která získala roční Fulbrightovo stipendium do Nového Jičína.

19.06.2017

Informace pro rodiče studentů přijatých na ekonomickou součást

Třídní schůzky a rozřazovací testy z anglického jazyka proběhnou 22. 6. 2017.

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně