Školní kolo v hláskování - Spelling Bee

Dne 16. března 2012 se uskutečnilo školní kolo soutěže Spelling Bee (hláskování v anglickém jazyce).

Soutěž je tříkolová. V prvním kole všichni zúčastnění píší hláskovací diktát. Nejlepší postoupí do druhého kola, kde hláskuji pět slov, všichni stejná. Opět dál postupují jen ti nejlepší. V posledním kole se hláskuje do udělání chyby. Vítězí student, který vyhláskoval správně nejvíce slov.

• Hláskovací diktát měl 177 písmen. Studentka Kristýna Hrnčárková jej zvládla bez jediné chyby.

Letos soutěžilo 15 studentů z 1. a 2. ročníku.
Do druhého kola postoupilo 10 studentů. Do třetího 6 studentů.

• Vítězem se stal Radek Vlasák z 2. B, na druhém místě se umístila Gabriela Sedláková, taktéž z 2. B. Třetí místo pak obsadila Kristýna Hrnčárková z 1. B.

Tito studenti postupují do vyššího kola v Ostravě-Porubě, které proběhne 28. března 2012.

Všem studentům děkujeme a vítězům přejeme hodně zdaru v Ostravě.
Soutěž organizovala Mgr. Alena Kocůrková, v porotě zasedla také Mgr. Svatava Olbrechtová.
Se studenty do Ostravy pojede Mgr. Lenka Brusová.

Autor: Mgr. Alena Kocůrková

Přijímací řízení Mendelova sš

01.08.2018

Mezinárodní soutěž ICT pro zvýšení kvality středoškolského vzdělání - poslední setkání

Ve dnech 27. – 29. srpna 2018 jsme navštívili naše partnery z Noweho Targu v Polsku.

27.06.2018

Good bye, Vandana!

Rodilá mluvčí z USA se vrátila domů.

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení všech oborů

V divadle byla dne 7.6. proběhlo slavnostní zakončení studia 4. ročníků