Soutěž v řešení ekonomických problémů pro IV. ročník ekonomických oborů

14. března 2012 proběhl na naší škole – na součásti Ekonomika (Dukelská 350) – další ročník soutěže v řešení ekonomických problémů. Byla určena pro žáky IV. ročníku ekonomických oborů naší školy: Ekonomické lyceum, Obchodní akademie, Informační technologie, Podnikání a Obchodník. Celkem se zúčastnilo 28 žáků, tj. 14 soutěžních dvojic.
Soutěž měla dvě kola. První kolo soutěže tvořila doplňovačka z ekonomických pojmů. Jejím výsledkem byl makroekonomický problém pro II. kolo – Dluhová krize v EU.
Do II. kola pustila soutěžní komise 7 soutěžních dvojic.
Do II. kola postoupili žáci, kteří měli o daném problému velmi dobré povědomí, nechyběla jim chuť do diskuze, a také prokázali výborné vyjadřovací schopnosti.
O makroekonomickém problému žáci diskutovali se soutěžní komisí, která se skládala ze dvou vyučujících ekonomických předmětů - Ing. Lenka Tomančáková a Ing. Irena Bambuchová.

Výsledné pořadí:

• I. místo   Petr Plešek, Bohumil Segeťa, OA - 4. B
  • II. místo  Pavlína Valášková, Lucie Jeličová, Podnikání – 4. r.
  • III. místo Petra Kučerová, Sandra Dostálová, EL – 4. A
  • IV. místo  Nikola Kovářová, Ester Kvapilová, EL – 4. A

Vítězům gratulujeme, přejeme hodně zdaru u maturitní zkoušky a věříme, že své znalosti využijí také na vysoké škole.

Autor: Irena Bambuchová

Přijímací řízení Mendelova sš

01.08.2018

Mezinárodní soutěž ICT pro zvýšení kvality středoškolského vzdělání - poslední setkání

Ve dnech 27. – 29. srpna 2018 jsme navštívili naše partnery z Noweho Targu v Polsku.

27.06.2018

Good bye, Vandana!

Rodilá mluvčí z USA se vrátila domů.

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení všech oborů

V divadle byla dne 7.6. proběhlo slavnostní zakončení studia 4. ročníků