Lyžařský kurz 2013

Ve dnech 10. - 15. února 2013 se lyžařského kurzu zúčastnilo 39 studentů 1. ročníku, jako pedagogický dozor a lyžařští instruktoři jeli Mgr. Čestmír Glogar a Mgr. David Žlebek, jako snowboardový instruktor Mgr. Alena Kocůrková, a zdravotní dozor vykonávala Mgr. Milada Pěchová.
Studenti byli ubytováni v areálu Školy v přírodě na Prostřední Bečvě a na sjezdovku Pod Soláněm byli dováženi skibusy.
Studenti, rozděleni do 3 družstev, byli vyučováni základům techniky sjezdového lyžování a snowboardingu, dvě družstva zájemců byla dovezena na Pustevny a na běžkách se projely až k hotelu Radegast, několika praktickými ukázkami byla představena práce Horské služby.
Počasí bylo super, sněhu bylo spousty a podařilo se splnit všechny předem stanovené cíle.
Více fotek na http://sportynaoamss.rajce.idnes.cz/Lyzak_2013/

30.08.2017

Rodilá mluvčí z USA na Mendelově střední škole

Na všech součástech MSŠ bude tento rok postupně spoluvyučovat angličtinu Vandana Apte z Bostonu, která získala roční Fulbrightovo stipendium do Nového Jičína.

19.06.2017

Informace pro rodiče studentů přijatých na ekonomickou součást

Třídní schůzky a rozřazovací testy z anglického jazyka proběhnou 22. 6. 2017.

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně