Lyžařský kurz - únor 2012

Ve dnech 5. - 10. února 2012 se lyžařského kurzu zúčastnilo 42 studentů 1. ročníku, jako pedagogický dozor a lyžařští instruktoři jeli Mgr. David Žlebek a Mgr. Jitka Týlová, jako snowboardový instruktor Mgr. Alena Kocůrková, vedoucím kurzu byl Mgr. Čestmír Glogar a zdravotní dozor vykonávala Mgr. Bronislava Adamcová.

Studenti byli ubytováni v areálu Školy v přírodě na Prostřední Bečvě a na sjezdovku Pod Soláněm byli dováženi skibusy.

Studenti, rozděleni do 4 družstev, byli vyučováni základům techniky sjezdového lyžování a snowboardingu, všechna družstva absolvovala výcvik na běžkách.

Studenti byli hned po příjezdu do areálu upozorněni na zásady, které je nutné dodržovat během kurzu a byli seznámeni s Mgr. Adamcovou, zdravotnickým dohledem, poučeni, na kterém pokoji bydlí a kdy za ní mohou chodit se svými zdravotními problémy.

Při první výuce na svahu byli studenti jednotlivě po družstvech svými vedoucími poučeni o zásadách chování a bezpečnosti na sjezdovce.

Vzhledem k nízkým teplotám bylo letos lyžování upraveno následovně. Sraz před budovou byl stanoven na 9.30 a lyžování začínalo v 10.00 hodin a končilo maximálně v 13.45 hodin. Všichni studenti věděli, že pokud jim bude zima nebo budou zmoženi únavou, mohou se schovat do bufetu na sjezdovce, nikdo nebyl nucen absolvovat celou výuku. Odpolední klid byl po obědě od 14:45 do 15:30 hod a následně probíhal řízený program až do večeře.

Stravování bylo zajištěno 5x denně, ke každé snídani, obědu i večeři byla uvařena 30ti litrová varnice čaje.

Kurz proběhl pouze s jedním zraněním studentky, kterou zdravotnice ošetřila a následně předala rodinnému příslušníkovi, který s ní odjel na pohotovost.

Počasí i přes velmi nízké ranní teploty bylo na sjezdovce přijatelné od -12 °C po -7 °C, sněhu bylo spousty a podařilo se splnit všechny předem stanovené cíle.

autor: učitelé TEV

27.11.2017

Soutěž OFFICE 2017

XII. ročník regionální soutěže OFFICE 2017

Pozvánka na členskou schůzi spolku

Rada Spolku přátel Mendelovy střední školy se sídlem v Novém Jičíně svolává členskou schůzi na čtvrtek 16. listopadu 2017 v 16:30 v tělocvičně Mendelovy střední školy, součást Ekonomika, Dukelská 350, 742 42 Šenov u Nového Jičína.

08.11.2017

informace ŠJ, Divadelní, N. Jičín

Úprava nabídky v týdenním jídelníčku.

08.11.2017

SUDOKU 2017

1. listopadu proběhlo celoškolní kolo v SUDOKU

07.11.2017

informace ze školní jídelny, Divadelní, N. J.

změna plné ceny obědů