Lyžařský kurz

Ve dnech 16. ledna -  21. ledna 2011 se lyžařského kurzu zúčastnilo celkem 47 žáků I. ročníku a 3 žáci III. ročníku.

Jako pedagogický dozor a lyžařští instruktoři jeli Mgr. David Žlebek a  Ing. Staroňová Martina, jako snowboardoví instruktoři Mgr. Iva Marková a Mgr. Alena Kocůrková, vedoucím kurzu byl  Mgr. Čestmír Glogar a zdravotní dozor vykonávala Mgr. Bronislava Adamcová.

Kurz se konal v areálu Školy v přírodě na Prostřední Bečvě, lyžovat se jezdilo na sjezdovku Pod Soláněm. Žáci byli rozděleni do 4 družstev, byli vyučováni základům techniky sjezdového lyžování a snowboardingu.

Žáci byli hned po příjezdu do areálu upozorněni na zásady, které je nutné dodržovat během kurzu a byli seznámeni s Mgr. Adamcovou, zdravotnickým dohledem, poučeni, na kterém pokoji bydlí a kdy za ní mohou chodit se svými zdravotními problémy.

Při první výuce na svahu byli studenti jednotlivě po družstvech svými vedoucími poučeni o zásadách chování a bezpečnosti na sjezdovce. Kurz proběhl bez vážných zranění žáků i instruktorů, Mgr. Adamcová ošetřovala pouze nachlazení, bolení v krku a pár bolavých kolen. Nachlazení žáci  měli možnost zůstat na chatce a neúčastnit se tak výuky.

Autor: Mgr. Čestmír Glogar

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

31.01.2018

Španělská konverzační soutěž – školní kolo 2018

Dne 29. ledna 2018 proběhlo na součásti Ekonomika školní kolo španělské konverzační soutěže.

18.01.2018

Studentská firma BODOVA

Na ekonomické součásti vznikla studentská firma pod záštitou JA Czech.

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády