Okresní finále ve volejbale dívek a hochů

Dne 6. 12. 2012 se v Novém Jičíně uskutečnilo okresní finále středních škol ve volejbale. Turnaje dívek se zúčastnilo 5 družstev a hrálo se systémem každý s každým. Děvčata naší školy zdolala postupně soupeřky ze SŠTZ Nový Jičín, SPgŠ a SZŠ Odry, GMK Bílovec a neztratila v těchto bojích ani set. V posledním zápase se ale děvčata utkala s favorizovaným Gymnáziem a Střední odbornou školou Nový Jičín. První set byl bohužel v režii gymnazistek, které set zakončily za stavu 25:17, ale ve druhém setu již naše děvčata tolik nechybovala, více bojovala a kladla soupeřkám větší odpor. Zejména pak cestu k vítězství gymnazistkám zkomplikovala svým podáním kapitánka Eliška Jurasová, která stáhla po šesti výborných servisech stav utkání na 21:22. Úplný závěr setu se však nakonec lépe vydařil G a SOŠ a tak po těsném vítězství 25:23 postupují do krajského finále.

Turnaje chlapců se zúčastnila pouze 3 družstva. Chlapci naší školy nezaváhali ani v jednom setu, soupeře z GMK Bílovec a SŠTZ Nový Jičín bez větších obtíží porazili a tak zaslouženě postupují dále do krajského finále, které se uskuteční 14. 2. 2013 v Opavě.

Chlapcům i dívkám děkujeme za reprezentaci školy a skvělé výkony na hřišti. Zvláštní poděkování pak patří Elišce Jurasové, která předchozí 4 roky vzorně reprezentovala naší školu snad ve všech sportovních odvětvích a na tomto turnaji odehrála v barvách Mendelovy střední školy poslední zápas.

Družstvo dívek: Eliška Jurasová (kapitánka), Markéta Horáková, Zuzana Vrbová, Nikola Strojilová, Nela Derková, Kristýna Chaloupková, Veronika Číhalová, Alena Škrobáková, Denisa Hošová, Kristýna Petrášová, Dita Larišová

Družstvo hochů: Petr Holiš (kapitán), Tomáš Kramoliš, Michal Zapletal, Kryštof Himmer, Martin Ťuka, Michal Kotešovec, Dominik Procházka, Jan Majer, Marek Schmidt

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

31.01.2018

Španělská konverzační soutěž – školní kolo 2018

Dne 29. ledna 2018 proběhlo na součásti Ekonomika školní kolo španělské konverzační soutěže.

18.01.2018

Studentská firma BODOVA

Na ekonomické součásti vznikla studentská firma pod záštitou JA Czech.

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády