Okresní finále ve volejbale dívek a hochů

Dne 6. 12. 2012 se v Novém Jičíně uskutečnilo okresní finále středních škol ve volejbale. Turnaje dívek se zúčastnilo 5 družstev a hrálo se systémem každý s každým. Děvčata naší školy zdolala postupně soupeřky ze SŠTZ Nový Jičín, SPgŠ a SZŠ Odry, GMK Bílovec a neztratila v těchto bojích ani set. V posledním zápase se ale děvčata utkala s favorizovaným Gymnáziem a Střední odbornou školou Nový Jičín. První set byl bohužel v režii gymnazistek, které set zakončily za stavu 25:17, ale ve druhém setu již naše děvčata tolik nechybovala, více bojovala a kladla soupeřkám větší odpor. Zejména pak cestu k vítězství gymnazistkám zkomplikovala svým podáním kapitánka Eliška Jurasová, která stáhla po šesti výborných servisech stav utkání na 21:22. Úplný závěr setu se však nakonec lépe vydařil G a SOŠ a tak po těsném vítězství 25:23 postupují do krajského finále.

Turnaje chlapců se zúčastnila pouze 3 družstva. Chlapci naší školy nezaváhali ani v jednom setu, soupeře z GMK Bílovec a SŠTZ Nový Jičín bez větších obtíží porazili a tak zaslouženě postupují dále do krajského finále, které se uskuteční 14. 2. 2013 v Opavě.

Chlapcům i dívkám děkujeme za reprezentaci školy a skvělé výkony na hřišti. Zvláštní poděkování pak patří Elišce Jurasové, která předchozí 4 roky vzorně reprezentovala naší školu snad ve všech sportovních odvětvích a na tomto turnaji odehrála v barvách Mendelovy střední školy poslední zápas.

Družstvo dívek: Eliška Jurasová (kapitánka), Markéta Horáková, Zuzana Vrbová, Nikola Strojilová, Nela Derková, Kristýna Chaloupková, Veronika Číhalová, Alena Škrobáková, Denisa Hošová, Kristýna Petrášová, Dita Larišová

Družstvo hochů: Petr Holiš (kapitán), Tomáš Kramoliš, Michal Zapletal, Kryštof Himmer, Martin Ťuka, Michal Kotešovec, Dominik Procházka, Jan Majer, Marek Schmidt

Přijímací řízení Mendelova sš

27.06.2018

Good bye, Vandana!

Rodilá mluvčí z USA se vrátila domů.

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení všech oborů

V divadle byla dne 7.6. proběhlo slavnostní zakončení studia 4. ročníků

29.05.2018

Informace školní jídelny na hlavní budově