Sportovně-turistický kurz 2010

Ve dnech 12. září – 17. září 2010 se uskutečnil Sportovně turistický kurz v areálu Školy v přírodě na Prostřední Bečvě. Kurzu se zúčastnilo 54 žáků.
Pedagogický dozor vykonávali: Alena Kocůrková, Jitka Týlová, David Žlebek,   Zdravotní dozor: Adamcová Bronislava.
Vedoucí kurzu: Čestmír Glogar.

Na místo kurzu jeli žáci na kolech, před odjezdem byli poučeni o zásadách chování a bezpečnosti na vozovce. Jízda tam i zpět se obešla bez větších potíží.

Již předem připravený program se povedlo splnit na 100 procent. Žáci se  věnovali výuce softbalu, tchughbalu, lakrosu, frisbee, badmintonu, ringa, střelbě ze vzduchovky, volejbalu, petanqu, korfballu, cyklistice i pěší turistice, z teoretických záležitostí se zúčastnili přednášky o zdravovědě, topografii, ochraně obyvatelstva při mimořádných situacích a teorii cyklistiky. Absolvovali i dvě noční hry, z nichž jedna byla zaměřena na téma Odpady.

Všichni žáci zvládli pondělní cyklo nebo pěší výlet na Pustevny. V úterý cyklisté poznávali okolí přehrady na Horní Bečvě, pěší dorazili až na náměstí stejného městečka. Středeční cyklisté byli shlédnout rožnovské náměstí a pěší se podívali na Hutisko. Všechny výlety byly hezký sportovní výkon ze strany studentů, někteří si opravdu šáhli na dno svých sil.

Autor: Mgr. Čestmír Glogar

19.06.2017

Informace pro rodiče studentů přijatých na ekonomickou součást

Třídní schůzky a rozřazovací testy z anglického jazyka proběhnou 22. 6. 2017.

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně

22.03.2017