Sportovně-turistický kurz 2010

Ve dnech 12. září – 17. září 2010 se uskutečnil Sportovně turistický kurz v areálu Školy v přírodě na Prostřední Bečvě. Kurzu se zúčastnilo 54 žáků.
Pedagogický dozor vykonávali: Alena Kocůrková, Jitka Týlová, David Žlebek,   Zdravotní dozor: Adamcová Bronislava.
Vedoucí kurzu: Čestmír Glogar.

Na místo kurzu jeli žáci na kolech, před odjezdem byli poučeni o zásadách chování a bezpečnosti na vozovce. Jízda tam i zpět se obešla bez větších potíží.

Již předem připravený program se povedlo splnit na 100 procent. Žáci se  věnovali výuce softbalu, tchughbalu, lakrosu, frisbee, badmintonu, ringa, střelbě ze vzduchovky, volejbalu, petanqu, korfballu, cyklistice i pěší turistice, z teoretických záležitostí se zúčastnili přednášky o zdravovědě, topografii, ochraně obyvatelstva při mimořádných situacích a teorii cyklistiky. Absolvovali i dvě noční hry, z nichž jedna byla zaměřena na téma Odpady.

Všichni žáci zvládli pondělní cyklo nebo pěší výlet na Pustevny. V úterý cyklisté poznávali okolí přehrady na Horní Bečvě, pěší dorazili až na náměstí stejného městečka. Středeční cyklisté byli shlédnout rožnovské náměstí a pěší se podívali na Hutisko. Všechny výlety byly hezký sportovní výkon ze strany studentů, někteří si opravdu šáhli na dno svých sil.

Autor: Mgr. Čestmír Glogar

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

31.01.2018

Španělská konverzační soutěž – školní kolo 2018

Dne 29. ledna 2018 proběhlo na součásti Ekonomika školní kolo španělské konverzační soutěže.

18.01.2018

Studentská firma BODOVA

Na ekonomické součásti vznikla studentská firma pod záštitou JA Czech.

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády