Zahraniční stáže Erasmus+ studenti


Zahraniční stáže organizované v rámci evropského programu Erasmus + (dříve Leonardo da Vinci) se na naší škole staly dlouholetou tradicí. Mendelova střední škola patří v tomto ohledu k nejúspěšnějším školám v našem kraji. Každoročně získáváme grant pro výjezd všech cílových skupin, tedy nejen studentů, ale i učitelů a absolventů škol. Každoročně jsme schopni nabídnout výběr až z pěti zemí, kam mohou účastníci stáží vyjet na zkušenou.
Letos je to dokonce šest států EU, které naši studenti navštívili, a to 8 žáků – Irsko, 6 žáků – Španělsko, 5 žáků – Německo, 10 (dvě skupiny po 5 žácích) – V. Británie, 5 žáků – Norsko a 5 žáků - Estonsko.

Velkou výhodou zahraničních stáží, které jsou organizovány v rámci programu Erasmus +, je i to, že prakticky veškeré potřebné finanční prostředky jsou hrazeny z grantu a zdrojů Moravskoslezského kraje.

Stáže studentů – program Erasmus+, cílová skupina: žáci v odborném vzdělání

Jde o projekt Studenti bez hranic. Zájemci z druhých a třetích ročníků, kteří projdou úspěšně jazykovou, a odbornou přípravou, vyjíždějí na čtyři/tři týdny do podniků v různých zemích Evropské Unie, jejichž rozsah je velmi pestrý a může tak maximálně využít potenciál našich studentů. V nabídce zahraničích podniků, se kterými spolupracujeme, figurují cestovní kanceláře, daňoví poradci, firmy zabývající se maloobchodem, logistikou, marketingem apod. Po návratu získá každý student mezinárodní certifikát Europass Mobility. Od roku 2005 jsme takto umístili 268 studentů. Každý školní rok nabízíme možnost zahraničního uplatnění přibližně 30 studentům, což odpovídá celé jedné třídě. Fotografie z uplynulých ročníků stáží můžete vidět sekci Fotogalerie.
K dispozici jsou tyto reportáže Televize Polar, které dokumentuje výsledky zahraničních stáží v předchozích letech:

http://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/22131/zahranicni-staze-mendelovy-ss
http://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/8452/novojicinska-mendelova-skola-vysila-studenty-do-zahranici

Projekt Studenti bez hranic VII
Cílem projektu je ověření a zdokonalení teoretických znalostí a hlavně praktických odborných dovedností žáků
oboru Obchodní akademie, Ekonomické Lyceum, Informačních technologie, Veřejnosprávní činnost, Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum při odborné čtyřtýdenní stáži-mobilitě v Irsku, Německu a Španělsku (Obchodní akademie, Ekonomické lyceum, Informačních technologie, Veřejnosprávní činnost) a Velké Británii (Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum). Žáci dostávají příležitost získat nové zkušenosti související se studovaným odborným zaměřením v reálném prostředí podniků (ekonomická, správní a IT oddělení) a u zdravotnických oborů v pečovatelském centru pro klienty s fyzickým a duševním handicapem.

Vedlejším cílem projektu je zvýšení jazykových kompetencí žáků, a to zejména zdokonalení a rozšíření odborné terminologie přímým působením v provozech.

V období mezi 7. 5. 2017 až 4. 6. 2017, jsme úspěšně realizovali tyto mobility:

mobilitní výjezd do Německa: 5 žáků + 1 doprovodná osoba

7. 5. 2017 - 4. 6. 2017

mobilitní výjezd do Irska: 8 žáků + 1 doprovodná osoba

7. 5. 2017 - 4. 6. 2017

mobilitní výjezd do Španělska: 6 žáků + 1 doprovodná osoba

7. 5. 2017 - 4. 6. 2017

mobilitní výjezd do Velké Británie: studenti z oborů ZA a ZL pracovali v domech s pečovatelskou službou, 5 + 1 doprovodná osoba

7. 5. 2017 - 4. 6. 2017

U všech těchto mobilit byla zcela splněna kvalita, v jaké byly výjezdy avizovány v projektové přihlášce.

Projekt Studenti bez hranic VIII

Pro období 2016-2018 se nám podařilo zrealizovat projekt Studenti bez hranic VIII, který zahrnuje V. Británii, Norsko a Estonsko. Tentokrát žáci budou mít příležitost získat nové zkušenosti především v ekonomické oblasti, a to i včetně pobytu ve Velké Británii, která v minulém projektu, Studenti bez hranic VII, byla spojena s činností ve zdravotnických zařízeních. Na rozdíl od předešlého projektu je tento mobilitní výjezd realizován po dobu 3 týdnů.

mobilitní výjezd do Velké Británie: 5 žáků + 1 doprovodná osoba

14. 5. 2017 - 3. 6. 2017

mobilitní výjezd do Norska: 5 žáků + 1 doprovodná osoba

14. 5. 2017 - 3. 6. 2017

mobilitní výjezd do Estonska: 5 žáků + 1 doprovodná osoba

14. 5. 2017 - 3. 6. 2017

Kromě rozšíření jazykového potenciálu již zavedených jazyků, jako je angličtina, němčina či španělština, umožňuje pobyt v Estonsku využití a zdokonalení znalostí v jazyce ruském.

Je bezesporu velkým úspěchem, že ve školním roce 2016/2017 vycestovalo v rámci projektů Studenti bez hranic VII/VIII 39 studentů naší školy do 6 zemí Evropy, z toho 2 skupiny do Velké Británie!

Bližší informace o tomto typu stáží Vám poskytne vedoucí projektu Ing. Ladislav Abrahám.


Zuzana Poláková – stáž v Irsku, Elmore Group, (administrativní práce)Veronika Bajerová – stáž ve Španělsku, Ofisur (administrativní práce)


Daniel Stonawski – stáž v Německu, studio Nefzer (administrativní práce)Lucie Zezulková, Filip Návrat – stáž v V. Británii, Tcl Global - Talib Consultancy (administrativní práce)Zuzana Ševčíková – stáž v Norsku, BioBag International (asistentské práce)


Eliška Čáňová – stáž v Estonsku, Astri keskus (infocentrum obchodního komplexu)

nahoru ^

Přijímací řízení

ŠKOLNÍ GOOGLE+ FACEBOOK

    

Novinky

30.08.2017

Rodilá mluvčí z USA na Mendelově střední škole

Na všech součástech MSŠ bude tento rok postupně spoluvyučovat angličtinu Vandana Apte z Bostonu, která získala roční Fulbrightovo stipendium do Nového Jičína.

19.06.2017

Informace pro rodiče studentů přijatých na ekonomickou součást

Třídní schůzky a rozřazovací testy z anglického jazyka proběhnou 22. 6. 2017.

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

 upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam