Sbírka hliníku pro malého Damiánka

Damiánek má 4 roky. I přes různé zdravotní problémy je veselý, stále usměvavý, zvídavý, hravý chlapeček. Bohužel ještě se sám nepostaví, nechodí, nedokáže se sám najíst, použít toaletu, obléknout se, mluví jen základní slova – máma, táta, bába, …, zkrátka je zcela odkázaný na péči další osoby.

Narodil se jako zdravé miminko. Během prvních pár měsíců se ukázalo, že protáhlý tvar hlavičky nebude jen kosmetickou vadou. Potvrdila se diagnóza skafocefalie – srostlé švy na lebce, kdy hlava neroste do šířky. Damiánek byl v půl roce na operaci, po které se mu úplně změnil tvar hlavičky a mozek měl zase místo ke správnému růstu. Ukázalo se, že to není jediný problém, se kterým se bude potýkat. Jeho psychomotorický vývoj neodpovídal věku. Ani přes různé neurologické, genetické ani metabolické vyšetření, se doposud nepodařilo zjistit příčinu takového psychomotorického opoždění. Damiánek má velice pomalý růst a má málo svaloviny.

Krabici na sbírku hliníku jsme umístili v prvním patře na zdravotnické škole, kde se studenti společně s personálem školy podílí na sbírce.

Co sbíráme: čistá víčka od jogurtů, smetany, … plechovky od piva, energetických nápojů, kelímky od paštik, prázdné tuby od mastí, prázdné kalíšky od čajových svíček, prázdné spreje, víčka od zavařovacích sklenic – omnia, obaly od čokolád – alobal, hliníkové nádobí, … zkrátka vše co je z hliníku.

Vytěžené peníze ze sbírky jdou na léčbu, která je finančně nákladná (50 000 -100 000) a kterou si rodiče musí hradit sami.

Zároveň vás může těšit, že pomůžete životnímu prostředí, protože recyklace hliníku je až o 95 % šetrnější než výroba nového.

27.11.2017

Soutěž OFFICE 2017

XII. ročník regionální soutěže OFFICE 2017

Pozvánka na členskou schůzi spolku

Rada Spolku přátel Mendelovy střední školy se sídlem v Novém Jičíně svolává členskou schůzi na čtvrtek 16. listopadu 2017 v 16:30 v tělocvičně Mendelovy střední školy, součást Ekonomika, Dukelská 350, 742 42 Šenov u Nového Jičína.

08.11.2017

informace ŠJ, Divadelní, N. Jičín

Úprava nabídky v týdenním jídelníčku.

08.11.2017

SUDOKU 2017

1. listopadu proběhlo celoškolní kolo v SUDOKU

07.11.2017

informace ze školní jídelny, Divadelní, N. J.

změna plné ceny obědů