Lyžařský výcvik prvních ročníků zdravotnické součásti

Ve dnech 16.-20. 2. 2015 se uskutečnil lyžařský kurz prvních ročníků zdravotnické součásti Mendelovy střední školy Nový Jičín, oborů zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum.

Celkem 37 studentů společně se 4 instruktory – učiteli vyrazilo v pondělí ráno společným autobusem směr Velké Karlovice – Pluskovec, kde měli zajištěno ubytování v horském hotelu Kyčerka. Sněhové podmínky byly přímo ideální a sluníčko se na zdatné lyžaře téměř celý týden smálo. První den proběhlo rozřazení, po kterém byly vytvořeny dvě skupiny snowbordistů a dvě skupiny lyžařů na základě jejich pohybové a jezdecké zdatnosti. Výcvik byl první den velmi náročný, pro většinu studentů probíhal na svahu přímo za hotelem nezbytným nácvikem základních lyžařských a snowbordových dovedností. Od úterý se ale už všichni vydali na svahy skutečných sjezdovek a z pěšáků se stala skupina jezdících lyžařů. Někteří studenti stáli poprvé na lyžích, ale odvaha nikomu nechyběla.

Večery na kurzu byly zpestřeny společným posezením všech účastníků, ať už za účelem odborných přednášek či zábavného programu. Kurz určitě splnil svůj účel a pro všechny byl příjemným zpestřením studia.

Mgr. Milada Pěchová a Mgr. Zdeněk Lédr

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády

03.01.2018

Den otevřených dveří - 17. 1. 2017

Srdečně zveme na Den otevřených dveří, které se uskuteční ve středu 17. ledna 2018 v době od 13:00 - 17:00 na všech součástech školy.

Celoškolní soutěž v ICT

24. 11. se 21 studentů zúčastnilo soutěže