Lyžařský výcvik prvních ročníků zdravotnické součásti

Ve dnech 16.-20. 2. 2015 se uskutečnil lyžařský kurz prvních ročníků zdravotnické součásti Mendelovy střední školy Nový Jičín, oborů zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum.

Celkem 37 studentů společně se 4 instruktory – učiteli vyrazilo v pondělí ráno společným autobusem směr Velké Karlovice – Pluskovec, kde měli zajištěno ubytování v horském hotelu Kyčerka. Sněhové podmínky byly přímo ideální a sluníčko se na zdatné lyžaře téměř celý týden smálo. První den proběhlo rozřazení, po kterém byly vytvořeny dvě skupiny snowbordistů a dvě skupiny lyžařů na základě jejich pohybové a jezdecké zdatnosti. Výcvik byl první den velmi náročný, pro většinu studentů probíhal na svahu přímo za hotelem nezbytným nácvikem základních lyžařských a snowbordových dovedností. Od úterý se ale už všichni vydali na svahy skutečných sjezdovek a z pěšáků se stala skupina jezdících lyžařů. Někteří studenti stáli poprvé na lyžích, ale odvaha nikomu nechyběla.

Večery na kurzu byly zpestřeny společným posezením všech účastníků, ať už za účelem odborných přednášek či zábavného programu. Kurz určitě splnil svůj účel a pro všechny byl příjemným zpestřením studia.

Mgr. Milada Pěchová a Mgr. Zdeněk Lédr

27.11.2017

Soutěž OFFICE 2017

XII. ročník regionální soutěže OFFICE 2017

Pozvánka na členskou schůzi spolku

Rada Spolku přátel Mendelovy střední školy se sídlem v Novém Jičíně svolává členskou schůzi na čtvrtek 16. listopadu 2017 v 16:30 v tělocvičně Mendelovy střední školy, součást Ekonomika, Dukelská 350, 742 42 Šenov u Nového Jičína.

08.11.2017

informace ŠJ, Divadelní, N. Jičín

Úprava nabídky v týdenním jídelníčku.

08.11.2017

SUDOKU 2017

1. listopadu proběhlo celoškolní kolo v SUDOKU

07.11.2017

informace ze školní jídelny, Divadelní, N. J.

změna plné ceny obědů