24 hodin s handicapem

Žáci 4. ročníků prožívají po dobu 24 hodin roli těžce nemocných lidí upoutaných na nemocniční lůžko nebo zastávají roli ošetřujícího personálu. Vše se odehrává v odborných laboratořích školy prožitkovou formou. Žáci si na vlastním těle a vlastní psychice vyzkouší nemohoucnost, nemožnost komunikace nebo nemožnost využití všech smyslů (nevidí, neslyší, jsou nesoběstační atd.) Seznamují se navzájem s problematikou profesionálního přístupu k nemocným lidem.

V průběhu projektu jsou přítomni odborní vyučující, kteří zajišťují zároveň výuku formou odborných workshopů na téma canisterapie, rehabilitační ošetřovatelství, aromaterapie, arteterapie, dietologie aj.

žačky oboru zdravotnický asistent nad lůžkem pacienta

30.08.2017

Rodilá mluvčí z USA na Mendelově střední škole

Na všech součástech MSŠ bude tento rok postupně spoluvyučovat angličtinu Vandana Apte z Bostonu, která získala roční Fulbrightovo stipendium do Nového Jičína.

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně

22.03.2017