Akce pro návštěvníky školy a veřejnost při Dni otevřených dveří

V rámci Dne otevřených dveří jsou pro návštěvníky školy a veřejnost připraveny 2 akce.

1. Den zdraví

Všichni zájemci jsou zváni do auly, kde jim studenti v rámci preventivního programu:

• změří krevní tlak a puls,
  • zjistí hladinu cukru v krvi, tuku v těle,
  • podají informace o rizikových faktorech zdraví,
  • předvedou a vysvětlí správnou péči o dolní končetiny (prevence onemocnění dolních končetin, dozvíte se i to, jak se chovat při onemocnění křečovými žilami),
  • nabídnou kosmetickou poradnu s možností nákupu kosmetiky, s ukázkou správné péče o pleť a líčení,
  • seznámí Vás se zásadami zdravé výživy, které se vyučují v předmětu Dietologie - studenti připraví ochutnávku zdravé výživy,
  • představí práci v arteterapeutické dílně s možností zakoupení drobných dárků.

2. Den s handicapem

V odborných laboratořích ošetřovatelství prožívají studenti 4. ročníků celý den jako ležící pacienti s vážnými diagnózami - všechny výkony a ošetřování probíhá bez možnosti opustit lůžko.

Při této akci probíhají ještě odborné workshopy:

• canisterapie (léčba pomocí psů),
  • rehabilitační ošetřovatelství,
  • znakový jazyk,
  • aromaterapie,
  • v odborných učebnách a laboratořích lze vyzkoušet některé ošetřovatelské výkony - např. měření krevního tlaku, příprava injekcí, infuzí, apod.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády

03.01.2018

Den otevřených dveří - 17. 1. 2017

Srdečně zveme na Den otevřených dveří, které se uskuteční ve středu 17. ledna 2018 v době od 13:00 - 17:00 na všech součástech školy.

Celoškolní soutěž v ICT

24. 11. se 21 studentů zúčastnilo soutěže