Akce pro návštěvníky školy a veřejnost při Dni otevřených dveří

V rámci Dne otevřených dveří jsou pro návštěvníky školy a veřejnost připraveny 2 akce.

1. Den zdraví

Všichni zájemci jsou zváni do auly, kde jim studenti v rámci preventivního programu:

• změří krevní tlak a puls,
  • zjistí hladinu cukru v krvi, tuku v těle,
  • podají informace o rizikových faktorech zdraví,
  • předvedou a vysvětlí správnou péči o dolní končetiny (prevence onemocnění dolních končetin, dozvíte se i to, jak se chovat při onemocnění křečovými žilami),
  • nabídnou kosmetickou poradnu s možností nákupu kosmetiky, s ukázkou správné péče o pleť a líčení,
  • seznámí Vás se zásadami zdravé výživy, které se vyučují v předmětu Dietologie - studenti připraví ochutnávku zdravé výživy,
  • představí práci v arteterapeutické dílně s možností zakoupení drobných dárků.

2. Den s handicapem

V odborných laboratořích ošetřovatelství prožívají studenti 4. ročníků celý den jako ležící pacienti s vážnými diagnózami - všechny výkony a ošetřování probíhá bez možnosti opustit lůžko.

Při této akci probíhají ještě odborné workshopy:

• canisterapie (léčba pomocí psů),
  • rehabilitační ošetřovatelství,
  • znakový jazyk,
  • aromaterapie,
  • v odborných učebnách a laboratořích lze vyzkoušet některé ošetřovatelské výkony - např. měření krevního tlaku, příprava injekcí, infuzí, apod.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Přijímací řízení Mendelova sš

01.08.2018

Mezinárodní soutěž ICT pro zvýšení kvality středoškolského vzdělání - poslední setkání

Ve dnech 27. – 29. srpna 2018 jsme navštívili naše partnery z Noweho Targu v Polsku.

27.06.2018

Good bye, Vandana!

Rodilá mluvčí z USA se vrátila domů.

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení všech oborů

V divadle byla dne 7.6. proběhlo slavnostní zakončení studia 4. ročníků