Anatomické muzeum v Brně

Studenti prvního a druhého ročníku oboru Zdravotnické lyceum absolvovali již tradiční exkurzi do Anatomického muzea v Brně-Bohunicích.

Tato akce je obohacením výuky předmětu Biologie člověka. Studenti si během návštěvy muzea prohlídnou velké množství zajímavých anatomických preparátů, které jsou v prosklených vitrínách rozděleny podle základních orgánových systémů. Většina preparátů je zpracována z lidských těl.

Pro studenty je tato exkurze velmi zajímavá a poučná, protože jejich znalosti z biologie člověka byly do té doby doplňovány pouze obrazovým materiálem a umělými modely orgánů. Návštěva muzea je pro ně také další inspirací ke studiu zdravotnických předmětů.

Bližší informace a fotogalerii muzea najdete zde:

Autor: MUDr. Kateřina Kubínová

Přijímací řízení Mendelova sš

01.08.2018

Mezinárodní soutěž ICT pro zvýšení kvality středoškolského vzdělání - poslední setkání

Ve dnech 27. – 29. srpna 2018 jsme navštívili naše partnery z Noweho Targu v Polsku.

27.06.2018

Good bye, Vandana!

Rodilá mluvčí z USA se vrátila domů.

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení všech oborů

V divadle byla dne 7.6. proběhlo slavnostní zakončení studia 4. ročníků