Den s profesionály 2015

Dne 24. 6. 2015 proběhl na zdravotnické součásti již 6. ročník akce s názvem

Den s profesionály.

V tento den studentům 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum a zdravotnický asistent přednášeli ve více než hodinových blocích odborníci z praxe. V letošním školním roce přijali naše pozvání zástupci Městské policie z Nového Jičína Mgr. Ilona Majorošová a Bc. Jindřich Beneš, oba hovořili na téma zneužívání, týrání osob různých věkových skupin, zmínili se i o ožehavém tématu, kterým je kybešikana. Dalším odborníkem byl pan Martin Knápek, DiS., který pracuje jako záchranář a zároveň na oddělení ARO. Pan Knápek přiblížil našim studentům nelehkou, ale záslužnou práci záchranáře v terénu, seznámil je s nejnovějšími trendy v poskytování první pomoci u klientů, kteří jsou v ohrožení života. Studenti ohodnotili celou akci jako přínosnou, neboť se dozvěděli mnoho zajímavých a užitečných informací, které je obohatí nejen v osobním životě, ale pomohou jim i při rozhodování ve výběru povolání.

Autor: Mgr. et Mgr. Miroslava Hermanová

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně