Den zdraví na součásti zdravotnictví

Akce probíhala v aule školy a naše studentky zájemcům měřily krevní tlak, hladinu glykemie v krvi pomocí glukometru, zjišťovaly BMI index spolu s měřením tuku v těle pomocí speciálního přístroje. Vysvětlovaly riziko nadváhy a špatných stravovacích návyků.

Dále si zájemci mohli nakoupit produkty ze zdravé výživy Slunečnice, zdravotnických potřeb Pro Zdrav, Lékárny Medikamentum a kosmetiky AMOENE.

Byl zde i stánek zaměřený na prevenci křečových žil, u kterého měly studentky zpracovanou pezentaci na počítači a taky ukázku výrobků z Loany Rožnov p. R.

Den zdraví navštívila Bc. Kateřina Huliková, která reprezentovala firmu Multip Moravia s.r.o. s výukovými zdravotnickými pomůckami pro školy a školními lavicemi a židlemi pro postižené děti.

Autor: Bc. Pavla Mílková

30.08.2017

Rodilá mluvčí z USA na Mendelově střední škole

Na všech součástech MSŠ bude tento rok postupně spoluvyučovat angličtinu Vandana Apte z Bostonu, která získala roční Fulbrightovo stipendium do Nového Jičína.

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně

22.03.2017