Děti z MŠ na Mendelově střední škole

V měsíci lednu navštívily předškolní děti z Mateřské školy Máj, K.Čapka 6, Nový Jičín, Střední zdravotní školu Mendelovou v Novém Jičíně.

Studenti a studentky zdravotnické školy měli pod vedením Mgr. Ivy Vránové připraven zábavný výukový program. Děti při příchodu slavnostně přivítal zástupce ředitelky Mgr. Lubomír Purmenský.

Následně byli předškoláci rozděleni do tří skupin a postupně si prošli připravená stanoviště, kde si mohli vyzkoušet zdravotní přístroje, naučit se telefonovat na záchranné stanice, budoucí sestřičky jim ukázaly, jak si správně čistit zoubky a dozvěděli se spoustu dalších zajímavých informací.

Na závěr čekalo naše malé zdravotní absolventy sladké pohoštění a diplom s dárečkem. Chtěli bychom poděkovat pedagogům a studentům za pozvání a přípravu této akce.

Autor: Pavla Nohavicová, MŠ Máj

23.03.2018

Vlastivědná soutěž "Jak znáte Novojičínsko"

Žáci IT, VS a ZL soutěžili 7. 3.

Badmintonový turnaj žáků součásti IT a VS.

Od listopadu do února probíhal badmintonový turnaj ve čtyřhře chlapců.

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)