ISIC karty na naší škole

Mendelova střední škola vydává svým studentům mezinárodní studentský průkaz ISIC. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje studium na naší škole, ale rovněž je mezinárodně uznávaným dokladem studenta, akceptovaným ve 124 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také kartou využitelnou pro zhruba 2 600 různých slev a výhod v ČR. ISIC je i neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí bude ISIC uznán na více než sto dvaceti pěti tisících místech.

Co přináší ISIC vydaný přes naši školu?

• Je oficiálním průkazem studenta naší školy
  • Mnohými institucemi je uznáván jako plnohodnotné potvrzení o studiu
  • Školní ISIC není nutné si každý rok pořizovat znovu – vydaná karta zůstává držiteli po celou dobu studia; licence ISIC je však platná pouze od září do konce následujícího kalendářního roku (16 měsíců), po roce se následně student může rozhodnout, zda si zakoupí prodlužovací známku ISIC, kterou získá pouze ve škole.
  • Školní ISIC je levnější!
    • Prvotní pořízení karty stojí 260 Kč
    • Cena prodloužení v dalších letech je pouze 150 Kč, (ISIC v běžné distribuci stojí 300 Kč každý rok)

Co přináší ISIC?

• Platnost ve 124 zemích světa, více než 42 000 slev po celém světě
  • Speciální celoroční cestovní pojištění UNIQA od 200 Kč
  • Příspěvek na kartu ISIC ve výši až 200 Kč ročně u několika bank v ČR
  • Slevy na více než 2.600 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání
    • na vstupném na festivaly, akce, do klubů
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • při cestování - letenky, autobusové a vlakové jízdenky
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
    • při ubytování v hotelech, kempech a ubytovnách
  • Je akceptován většinou dopravních podniků po celé ČR jako potvrzení o studiu
  • Více informací na www.isic.cz

Zájemci se mohou hlásit u Mgr. Žlebka na součásti ekonomika, u Ing. Galiové na součásti VS a IT a u Mgr. Šulákové na součásti zdravotnictví.

Autor: Mgr. Alžběta Šuláková

30.08.2017

Rodilá mluvčí z USA na Mendelově střední škole

Na všech součástech MSŠ bude tento rok postupně spoluvyučovat angličtinu Vandana Apte z Bostonu, která získala roční Fulbrightovo stipendium do Nového Jičína.

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně

22.03.2017