Kojenecké a dětské centrum ve Valašském Meziříčí

Ve středu 16. prosince 2015 jsme měli možnost navštívit ve Valašském Meziříčí Kojenecké a dětské centrum, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Přivítala nás velmi milá paní, která nám v úvodu řekla něco o tom, jak vlastně toto zařízení funguje, jaká je jeho kapacita, něco málo z jeho historie a také nás informovala o tom, jaké vzdělání musí mít pracovníci v tomto oboru.

Provedla nás celým zařízením, které bylo opravdu moc pěkné, moderně vybavené a čisté. Pak nás seznámila s příběhy některých dětí, které nebyly vždy úplně šťastné, ale díky tomuto zařízení vždy všechno dobře dopadlo. Nakonec  nás zavedla mezi miminka, čímž nás všechny úplně pobláznila. Úžasná byla hlavně jedna holčička, která se od nás všech nechala pochovat a neuvěřitelně se smála.

Děkujeme našim profesorkám, že nám zařizují i takové exkurze a hlavně děkujeme milé paní z dětského centra, že nám vyšla vstříc a věnovala nám svůj čas :-)

Autor: Petra Jašková, ZA 4

30.08.2017

Rodilá mluvčí z USA na Mendelově střední škole

Na všech součástech MSŠ bude tento rok postupně spoluvyučovat angličtinu Vandana Apte z Bostonu, která získala roční Fulbrightovo stipendium do Nového Jičína.

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně

22.03.2017