Krajská psychologická olympiáda

9. března se konala na Mendlově střední škole, součást zdravotnictví, krajská olympiáda z psychologie.

Této olympiády se zúčastnili studenti ze 4 zdravotnických škol:

• z Nového Jičína
  • Karviné
  • Opavy
  • Ostravy.

Ústředním tématem bylo:

„Jak si navzájem lépe porozumíme“.

Studenti toto téma zpracovávali písemně, a poté  s ním formou prezentace  vystoupili před odbornou porotou a ostatními přítomnými. Hodnotila se obsahová a formální stránka práce, kreativita, celkový dojem a rétorické schopnosti.

Naše studentka 3. ročníku - obor zdravotnické lyceum - Sabina Mikundová osadila krásné 2. místo se soutěžní prací „Jak si navzájem lépe porozumíme s homosexuálně orientovanými jedinci.

Blahopřejeme naší studentce.

Autor: Mgr. et Mgr. Miroslava Hermanová

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády

03.01.2018

Den otevřených dveří - 17. 1. 2017

Srdečně zveme na Den otevřených dveří, které se uskuteční ve středu 17. ledna 2018 v době od 13:00 - 17:00 na všech součástech školy.

Celoškolní soutěž v ICT

24. 11. se 21 studentů zúčastnilo soutěže