Mezigenerační solidarita - Domácí násilí

Dne 25. 4. 2012 se studenti 2. ročníku oboru zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum zúčastnili na Městském úřadě v Novém Jičíně odborné přednášky zaměřené na mezigenerační solidaritu. Studenti měli možnost poslechnout si téma Násilí páchané na seniorech, které přednášela paní Bc. Lucie Cábová, pracovnice intervenčního centra ve Frýdku Místku. Poté vystoupil pan Mgr. Petr Gres, příslušník policie, který hovořil o týraných seniorech v domácnosti a o možných způsobech pomoci takto týraným seniorům.

K studentům promluvil i zástupce městské policie v Novém Jičíně, který nastínil práci městské policie, která se rovněž spolupodílí při řešení této otázky. Přednášky se u studentů setkaly s velmi příznivou odezvou.

Autor: Mgr. Miroslava Hermanová

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně