Odborná praxe v hospici sv. Jana Neumanna v Prachaticích

V rámci šablony V/I „Praktické vyučování„ mohla šestice našich maturantů dva roky po sobě odcestovat do jihočeských Prachatic . Vybraní zdravotničtí asistenti a lyceisté si v hospici sv. Jana Neumanna v Prachaticích prověřili své pracovní, komunikační i morální kvality.

Naši studenti byli praxí v Prachaticích nadšeni.  Setkali se s profesionálním týmem zdravotnických a sociálních pracovníků a se řádovými sestrami, které v hospici pracují.

Je to profesionální tým, který našim studentům představil paliativní péči přesně tak, jak by měla probíhat ve všech zařízeních k tomuto účelu určených.

Péče o klienty probíhá v  důstojném a klidném prostředí s laskavým pochopením a empatickým doprovázením v okamžicích pro lidský život často konečných.

Pro naše studenty byla praxe v Prachaticích školou života. Snad se jim podařilo hudbou a tancem přinést pro klienty a pracovníky hospice i radostné chvilky.

Na fotografiích: hrají a zpívají Vanda Seidlová, Petra Londinová a Nikodém Janek

Tančí Lucie Kačová, o klienty pečují také Michaela Plandorová a Kristýna Volková.

Děkuji všem studentům za skvělou reprezentaci naší školy.

Fotografie jsou pořízeny se svolením zúčastněných při společenských setkáních v prostorách hospice a na terase hospice.

Mgr. Jaroslava Šrámková, garant praxe v hospici sv. Jana Neumanna v Prachaticích

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně