Školní kolo soutěže v první pomoci

19. 2. proběhlo školní kolo soutěže PP, které bylo určeno pro žáky 2. ročníků oborů zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum.

Žáci museli prokázat své teoretické a hlavně praktické dovednosti z hodin první pomoci a ošetřit zraněné. Figuranty jim dělali žáci vyššího ročníku, kteří podobnou soutěží již prošli a také žáci, kteří pravidelně chodí do kroužku první pomoci a připravují se na soutěže na republikové úrovni.

Na třech stanovištích si museli soutěžící poradit s oživováním raněného v bezvědomí, ošetřit krvácející ránu a poraněný hrudník. Správnost jejich postupů hodnotily odborné vyučující Mgr. Eslerová, Mgr. Janičková a Mgr. Solanská.

Nejlépe si vedli:

ZA 2 – 1. místo Klára Jurošková, 2. místo Alexandr Šubrt a 3. místo Markéta Pitelová

ZL 2 – 1. místo Daniel Mácha, 2. místo Anna Škrobáková a o 3. místo se dělí   Kristýna Martináková a Karolína Šimková

Autor: Mgr. Sylva Eslerová

Přijímací řízení Mendelova sš

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení všech oborů

V divadle byla dne 7.6. proběhlo slavnostní zakončení studia 4. ročníků

29.05.2018

Informace školní jídelny na hlavní budově