Středoškolská odborná činnost

Dne 22. 3. 2012 se konalo školní kolo středoškolské odborné činnosti.

Tohoto kola se zúčastnili tito studenti:

Alice Krumpolcová - 3. ročník zdravotnické lyceum – Asistovaná reprodukce

Ivana Pavlovská - 4. ročník zdravotnický asistent - Karcinom děložního čípku

Markéta Kováčíková, Patrik Kouba - 3. ročník zdravotnické lyceum – Problematika bezdomovectví

Knápek Lukáš - 2. ročník IT – Hudba v angličtině.

Práce měly velmi vysokou úroveň, obsahově i formálně se blížily diplomovým pracím.

Díky SOČ se studenti naučí pracovat s literaturou, třídit nová fakta a poznatky, poznají i mnoho odborníků, kteří je mnohdy ovlivní v jejich nasměrování k volbě profese. Studenti mají také možnost účastnit se odborných stáží, např. ve zdravotnických, sociálních zařízeních. Výše uvedení studenti postoupili do okresního kola, které se koná 4. dubna 2012 na Střední průmyslové škole ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Do okresního kola postupuje i práce studentky Aleny Tomšů z 3. ročníku oboru Zdravotnické lyceum - Problematika zubního kazu u dětí na 1. stupni základních škol. Studentka v den školního kola byla nemocná, ale svou práci již prezentovala dne 15. 3. 2012 před studenty zdravotnického lycea.

Autor: Miroslava Hermanová

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády

03.01.2018

Den otevřených dveří - 17. 1. 2017

Srdečně zveme na Den otevřených dveří, které se uskuteční ve středu 17. ledna 2018 v době od 13:00 - 17:00 na všech součástech školy.

Celoškolní soutěž v ICT

24. 11. se 21 studentů zúčastnilo soutěže