Výcvikový program poskytování první pomoci pro ZŠ

Mendelova střední škola (zdravotnická sekce) získala v tomto roce od města Nový Jičín grant na výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně.

Díky němu si školáci ze základních škol Komenská 68, Komenská 66 a Tyršova mohli prakticky nacvičit, jak správně poskytnout první pomoc při bezvědomí, úrazech, krvácení, učili se ošetřit zlomeniny či jiná poranění, jak sdělit nehodu a přivolat pomoc. Byli také seznámeni se složkami integrovaného záchranného systému.

Ze strany žáků i učitelů je tento projekt vítán velmi pozitivně, veřejnost má zájem o tuto problematiku. Škola díky projektu zakoupila nové pomůcky pro výuku první pomoci.

Mgr. Radmila Vrbková, odborná vyučující MSŠ

30.08.2017

Rodilá mluvčí z USA na Mendelově střední škole

Na všech součástech MSŠ bude tento rok postupně spoluvyučovat angličtinu Vandana Apte z Bostonu, která získala roční Fulbrightovo stipendium do Nového Jičína.

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně

22.03.2017