Výcvikový program poskytování první pomoci pro ZŠ

Mendelova střední škola (zdravotnická sekce) získala v tomto roce od města Nový Jičín grant na výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně.

Díky němu si školáci ze základních škol Komenská 68, Komenská 66 a Tyršova mohli prakticky nacvičit, jak správně poskytnout první pomoc při bezvědomí, úrazech, krvácení, učili se ošetřit zlomeniny či jiná poranění, jak sdělit nehodu a přivolat pomoc. Byli také seznámeni se složkami integrovaného záchranného systému.

Ze strany žáků i učitelů je tento projekt vítán velmi pozitivně, veřejnost má zájem o tuto problematiku. Škola díky projektu zakoupila nové pomůcky pro výuku první pomoci.

Mgr. Radmila Vrbková, odborná vyučující MSŠ

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády

03.01.2018

Den otevřených dveří - 17. 1. 2017

Srdečně zveme na Den otevřených dveří, které se uskuteční ve středu 17. ledna 2018 v době od 13:00 - 17:00 na všech součástech školy.

Celoškolní soutěž v ICT

24. 11. se 21 studentů zúčastnilo soutěže