Výcvikový program první pomoci

V měsíci červnu ve školním roce 2013/2014 proběhal na zdravotnické sekci Mendelovy střední školy v Novém Jičíně

výcvikový program PRVNÍ POMOC

pro žáky osmých a devátých tříd základních škol města Nový Jičín.

Díky tomuto programu bylo proškoleno cca 170 žáků osmých a devátých tříd základních škol Komenského 66, Komenského 68 a ZŠ Tyršova v Novém Jičíně v základních teoretických a praktických dovednostech při poskytování první pomoci na laické úrovni.

Realizace projektových aktivit byla podpořena v rámci grantového řízení Města Nový Jičín částkou 26.000,- Kč.

Žáci se naučili připravit zraněného k transportu ve správné poloze, osvojili si základy kardio-pulmonální resuscitace podle nejnovějších medicínských poznatků, naučili se zhodnotit stav zraněného, druh krvácení, zlomenin a správný způsob jejich ošetření. Byli seznámeni se základními složkami IZS. Program byl velmi kladně hodnocen ze stran učitelů škol i žáků.

Autor: Mgr. Radmila Vrbková

Přijímací řízení Mendelova sš

01.08.2018

Mezinárodní soutěž ICT pro zvýšení kvality středoškolského vzdělání - poslední setkání

Ve dnech 27. – 29. srpna 2018 jsme navštívili naše partnery z Noweho Targu v Polsku.

27.06.2018

Good bye, Vandana!

Rodilá mluvčí z USA se vrátila domů.

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení všech oborů

V divadle byla dne 7.6. proběhlo slavnostní zakončení studia 4. ročníků