Výcvikový program první pomoci

V měsíci červnu ve školním roce 2013/2014 proběhal na zdravotnické sekci Mendelovy střední školy v Novém Jičíně

výcvikový program PRVNÍ POMOC

pro žáky osmých a devátých tříd základních škol města Nový Jičín.

Díky tomuto programu bylo proškoleno cca 170 žáků osmých a devátých tříd základních škol Komenského 66, Komenského 68 a ZŠ Tyršova v Novém Jičíně v základních teoretických a praktických dovednostech při poskytování první pomoci na laické úrovni.

Realizace projektových aktivit byla podpořena v rámci grantového řízení Města Nový Jičín částkou 26.000,- Kč.

Žáci se naučili připravit zraněného k transportu ve správné poloze, osvojili si základy kardio-pulmonální resuscitace podle nejnovějších medicínských poznatků, naučili se zhodnotit stav zraněného, druh krvácení, zlomenin a správný způsob jejich ošetření. Byli seznámeni se základními složkami IZS. Program byl velmi kladně hodnocen ze stran učitelů škol i žáků.

Autor: Mgr. Radmila Vrbková

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády

03.01.2018

Den otevřených dveří - 17. 1. 2017

Srdečně zveme na Den otevřených dveří, které se uskuteční ve středu 17. ledna 2018 v době od 13:00 - 17:00 na všech součástech školy.

Celoškolní soutěž v ICT

24. 11. se 21 studentů zúčastnilo soutěže