Zachraňujeme životy - akce s Policií ČR

Studenti zdravotnické sekce MSŠ pomáhali Policii ČR při preventivní akci – Zachraňujeme životy.

Na benzínové stanici u Libhoště oslovovali řidiče, které policie preventivně kontrolovala, a nabízeli jim možnost vyzkoušet si na resuscitačních modelech oživování zraněného. Ve spolupráci s Českým červeným křížem řidičům vysvětlovali a ukazovali, jak na to a potom na ně dohlíželi, zda postupují správně.

Na studentech bylo vidět, že z nemocnice umějí jednat s lidmi, protože jen málokterý řidič odolal jejich přesvědčování a argumentům. Samotnými řidiči byla akce hodnocena kladně a většina využila možnosti praktického nácviku.

Za ochotu a výborně odvedenou akci chci poděkovat těmto studentům: Dominiku Petrželkovi (2. B), Martinu Orságovi (2. B), Kláře Indruchové (2. A), Martě Hrčkové (3. ZL), a dále studentům 3. B - Filipu Krestovi, Míši Indrákové, Heleně Sekáčové, Anežce Silberové, Andrei Velnerové a Haně Zajíčkové.

Autor: Mgr. Sylva Eslerová

30.08.2017

Rodilá mluvčí z USA na Mendelově střední škole

Na všech součástech MSŠ bude tento rok postupně spoluvyučovat angličtinu Vandana Apte z Bostonu, která získala roční Fulbrightovo stipendium do Nového Jičína.

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně

22.03.2017