Život dětem 2015 - srdíčkové dny

Nejsou nám lhostejné problémy druhých. Snažíme se pomáhat alespoň touto cestou.

Srdíčkové dny se dostaly do povědomí široké veřejnosti a představují pro lidi dobročinnou akci, která probíhá třikrát ročně na jaře, na podzim a v zimě. Pokaždé v sobě skýtá překvapení pro lidi, kteří jsou na ulicích oslovováni studenty středních škol. Ti jim nabízejí drobné předměty s usměvavým sluníčkem.

Výtěžek sbírek se používá z převážné části na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů pro vážně nemocné děti, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů a současně na nákup dalšího potřebného vybavení pro dětská oddělení nemocnic, stacionáře a další zařízení pečující o nemocné a postižené děti. Výtěžek ze zimních sbírkových projektů každým rokem putuje také na podporu vzdělání.

Sbírky patří k našim dlouholetým, tradičním a velmi oblíbeným projektům, kterým se věnujeme.

Studenti naší školy – součásti Zdravotnictví - vybrali během podzimního Srdíčkového dne 2014 částku 7.030 Kč, v zimě pak 4.506 Kč za prodej předmětů s logem Život dětem.

Částka bude použita na pomoc dětem se závažnými onemocněními, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů, a to konkrétně na pořízení rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, na úhradu zdravotnického materiálu, speciální výživy, rehabilitačních pobytů apod.

Přijímací řízení Mendelova sš

01.08.2018

Mezinárodní soutěž ICT pro zvýšení kvality středoškolského vzdělání - poslední setkání

Ve dnech 27. – 29. srpna 2018 jsme navštívili naše partnery z Noweho Targu v Polsku.

27.06.2018

Good bye, Vandana!

Rodilá mluvčí z USA se vrátila domů.

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení všech oborů

V divadle byla dne 7.6. proběhlo slavnostní zakončení studia 4. ročníků