Život dětem 2015 - srdíčkové dny

Nejsou nám lhostejné problémy druhých. Snažíme se pomáhat alespoň touto cestou.

Srdíčkové dny se dostaly do povědomí široké veřejnosti a představují pro lidi dobročinnou akci, která probíhá třikrát ročně na jaře, na podzim a v zimě. Pokaždé v sobě skýtá překvapení pro lidi, kteří jsou na ulicích oslovováni studenty středních škol. Ti jim nabízejí drobné předměty s usměvavým sluníčkem.

Výtěžek sbírek se používá z převážné části na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů pro vážně nemocné děti, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů a současně na nákup dalšího potřebného vybavení pro dětská oddělení nemocnic, stacionáře a další zařízení pečující o nemocné a postižené děti. Výtěžek ze zimních sbírkových projektů každým rokem putuje také na podporu vzdělání.

Sbírky patří k našim dlouholetým, tradičním a velmi oblíbeným projektům, kterým se věnujeme.

Studenti naší školy – součásti Zdravotnictví - vybrali během podzimního Srdíčkového dne 2014 částku 7.030 Kč, v zimě pak 4.506 Kč za prodej předmětů s logem Život dětem.

Částka bude použita na pomoc dětem se závažnými onemocněními, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů, a to konkrétně na pořízení rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, na úhradu zdravotnického materiálu, speciální výživy, rehabilitačních pobytů apod.

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády

03.01.2018

Den otevřených dveří - 17. 1. 2017

Srdečně zveme na Den otevřených dveří, které se uskuteční ve středu 17. ledna 2018 v době od 13:00 - 17:00 na všech součástech školy.

Celoškolní soutěž v ICT

24. 11. se 21 studentů zúčastnilo soutěže