Příběhy bezpráví

Stejně jako ve všech minulých letech konání projektu i letos se Mendelova střední škola připojila k promítání dokumentu a besedě s hostem v rámci projektu Příběhy bezpráví, který je spoluorganizován společností Člověk v tísni. Cílem projektu je blíže seznámit studenty středních škol s projevy bezpráví, jež cíleně během svých čtyřiceti let vlády páchal na občanech naší země totalitní komunistický režim. V rámci projektu proběhla ve čtvrtek 24. 11. 2011 na součástech Obchodní akademie a Střední odborná škola nejprve projekce dokumentu Heleny Třeštíkové o Pavlu Tigridovi. Poté následovala beseda s naším vzácným hostem, panem Luďkem Eliášem, mužem, jehož osud 20. století poznamenalo více, než by bylo zdrávo. Pan Eliáš si studentské publikum okamžitě získal schopností konkrétně a v bezprostředním detailu sdělit své neuvěřitelné životní peripetie, které jej provedli mimo jiné třemi koncentračními tábory (včetně Osvětimi) a persekucí po událostech roku 1968. Jako by mimoděk jsme se také dozvěděli, že pan Eliáš Pavla Tigrida osobně znal.

autor: Mgr. Petr Zapletal

16.07.2019

Mládež kraji

Možnost pro mládež Nového Jičína získat peníze na projekt (do 31.08.2019!)

25.06.2019

Daruj krev, daruješ život - červen 2019

Dne 17. 6. 2019 se již posedmnácté vydali studenti a učitelé do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě darovat drahocenné tekutiny.

16.06.2019

AIDS

Beseda proběhla na součástech Zdravotnictví, IT a VS.

Poslední setkání projektu Sociální podnikání

V půlce května proběhlo poslední setkání v rámci projektu Sociální podnikání, tentokrát v rakouském městě Weiz.

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.