Příběhy bezpráví

Stejně jako ve všech minulých letech konání projektu i letos se Mendelova střední škola připojila k promítání dokumentu a besedě s hostem v rámci projektu Příběhy bezpráví, který je spoluorganizován společností Člověk v tísni. Cílem projektu je blíže seznámit studenty středních škol s projevy bezpráví, jež cíleně během svých čtyřiceti let vlády páchal na občanech naší země totalitní komunistický režim. V rámci projektu proběhla ve čtvrtek 24. 11. 2011 na součástech Obchodní akademie a Střední odborná škola nejprve projekce dokumentu Heleny Třeštíkové o Pavlu Tigridovi. Poté následovala beseda s naším vzácným hostem, panem Luďkem Eliášem, mužem, jehož osud 20. století poznamenalo více, než by bylo zdrávo. Pan Eliáš si studentské publikum okamžitě získal schopností konkrétně a v bezprostředním detailu sdělit své neuvěřitelné životní peripetie, které jej provedli mimo jiné třemi koncentračními tábory (včetně Osvětimi) a persekucí po událostech roku 1968. Jako by mimoděk jsme se také dozvěděli, že pan Eliáš Pavla Tigrida osobně znal.

autor: Mgr. Petr Zapletal

18.09.2018

Sportovně turistický kurz ekonomické součásti

Ve dnech 10. - 14. září se uskutečnil kurz na Prostřední Bečvě.

05.09.2018

Alice envisions the future

Na konci prázdnin se uskutečnil projekt Girls in STEM A.I. Bootcamp v řeckých Athénách.

22.08.2018

Školní jídelna - zahájení provozu

Provoz školní jídelny po rekonstrukci elektro rozvodů a vzduchotechniky.

01.08.2018

Mezinárodní soutěž ICT pro zvýšení kvality středoškolského vzdělání - poslední setkání

Ve dnech 27. – 29. července 2018 jsme navštívili naše partnery z Noweho Targu v Polsku.

27.06.2018

Good bye, Vandana!

Rodilá mluvčí z USA se vrátila domů.