Příběhy bezpráví

Stejně jako ve všech minulých letech konání projektu i letos se Mendelova střední škola připojila k promítání dokumentu a besedě s hostem v rámci projektu Příběhy bezpráví, který je spoluorganizován společností Člověk v tísni. Cílem projektu je blíže seznámit studenty středních škol s projevy bezpráví, jež cíleně během svých čtyřiceti let vlády páchal na občanech naší země totalitní komunistický režim. V rámci projektu proběhla ve čtvrtek 24. 11. 2011 na součástech Obchodní akademie a Střední odborná škola nejprve projekce dokumentu Heleny Třeštíkové o Pavlu Tigridovi. Poté následovala beseda s naším vzácným hostem, panem Luďkem Eliášem, mužem, jehož osud 20. století poznamenalo více, než by bylo zdrávo. Pan Eliáš si studentské publikum okamžitě získal schopností konkrétně a v bezprostředním detailu sdělit své neuvěřitelné životní peripetie, které jej provedli mimo jiné třemi koncentračními tábory (včetně Osvětimi) a persekucí po událostech roku 1968. Jako by mimoděk jsme se také dozvěděli, že pan Eliáš Pavla Tigrida osobně znal.

autor: Mgr. Petr Zapletal

17.02.2020

Informace k lyžařskému kurzu pro obory IT a VS

Informace k lyžařskému a snowboardovému kurzu „Bačkárka 2020“. docx pdf

Vítězství v okresním kole v konverzační soutěži

V. Rodićová z VS3 získala 1. místo v okresním kole soutěže v angličtině

28.01.2020

Den otevřených dveří 2020

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 29.1.2020 v době od 13:00 do 17:00.

17.01.2020

Okresní finále ve florbalu dívek 2020

Úspěch dívčího družstva v Odrách.

18.12.2019

Daruj krev – daruješ život - Zdravotnická součást MSŠ

Daruj krev – daruješ život -  Zdravotnická součást MSŠ V úterý 17. prosince 2019 se studenti třetích a čtvrtých ročníků vydali darovat krev do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě - Porubě.