Celostátní soutěž Finanční gramotnost

V měsíci březnu proběhlo na součásti Ekonomika školní kolo celostátní soutěže Finanční gramotnost. Celkem se do něj zapojilo 60 žáků z III. a IV. ročníku oboru Ekonomické lyceum a Obchodní akademie.

Žáci vyplnili on-line test na webových stránkách www.fgsoutez.cz, který obsahoval otázky s finanční a ekonomickou problematikou (včetně řešení početních úloh zaměřených na výpočty z oblasti bankovnictví a inflace). Testy byly vyhodnoceny z hlediska správnosti a z hlediska času (maximální doba na vyplnění testu byla stanovena na 30 minut).
Výsledné pořadí na prvních šesti místech (žáci dostanou diplom za účast v soutěži):

• Nikol Hanzelková, 3. A
  • Patrik Cachnín, 3. A
  • Eva Davidová, 3. A
  • Martina Syrková, 3. A
  • Michaela Rolná, 4. C
  • Veronika Porubová, 4. C

První tři soutěžící postupují jako tým do regionálního kola, které proběhne v týdnu od 2. dubna do 6. dubna 2012. Trojice žáků bude opět vyplňovat on-line test, který již bude náročnější na znalosti ve srovnání s testem ve školním kole. Mohou však využít výhody týmové práce. O umístění našeho týmu Vás budeme informovat.

Autor: Irena Bambuchová

19.04.2021

Webinář mezinárodního projektu Erasmus+

Dne 15. dubna 2021 se uskutečnil webinář v rámci mezinárodního projektu Erasmus+ "International competitions II for increasing the quality of secondary education".

06.03.2021

ENGLISH SPEAKING CONTEST

5. března proběhla na součásti IT a VS soutěž v anglické konverzaci

05.03.2021

Projekt Svět práce 2021

Dne 25. února 2021 proběhlo na součásti Ekonomika školní kolo projektu Svět práce.

18.11.2020

6000 Meetů od zahájení distanční výuky

K 17. listopadu bylo na naší škole od zahájení distanční výuky vytvořeno přesně 6000 Google Meets.

18.11.2020

Setkání s velvyslancem

Žáci naší školy pohovořili online s velvyslancem USA.