Celostátní soutěž Finanční gramotnost

V měsíci březnu proběhlo na součásti Ekonomika školní kolo celostátní soutěže Finanční gramotnost. Celkem se do něj zapojilo 60 žáků z III. a IV. ročníku oboru Ekonomické lyceum a Obchodní akademie.

Žáci vyplnili on-line test na webových stránkách www.fgsoutez.cz, který obsahoval otázky s finanční a ekonomickou problematikou (včetně řešení početních úloh zaměřených na výpočty z oblasti bankovnictví a inflace). Testy byly vyhodnoceny z hlediska správnosti a z hlediska času (maximální doba na vyplnění testu byla stanovena na 30 minut).
Výsledné pořadí na prvních šesti místech (žáci dostanou diplom za účast v soutěži):

• Nikol Hanzelková, 3. A
  • Patrik Cachnín, 3. A
  • Eva Davidová, 3. A
  • Martina Syrková, 3. A
  • Michaela Rolná, 4. C
  • Veronika Porubová, 4. C

První tři soutěžící postupují jako tým do regionálního kola, které proběhne v týdnu od 2. dubna do 6. dubna 2012. Trojice žáků bude opět vyplňovat on-line test, který již bude náročnější na znalosti ve srovnání s testem ve školním kole. Mohou však využít výhody týmové práce. O umístění našeho týmu Vás budeme informovat.

Autor: Irena Bambuchová

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

05.05.2022

Erasmus+ projektová schůzka v Estonsku

V sobotu 23. dubna jsme se s naší třídou 3.A vydali na poslední projektovou schůzku Erasmus plus Using ICT to Preserve European Craftmanship do hlavního města Tallin v Estonsku.

19.04.2022

Velikonoční snídaně

Součást Ekonomika přivítala v pondělí 11.4. Velikonoce poněkud netradičním způsobem

08.04.2022

Erasmus+ projektová schůzka v Litvě

Ve dnech 27. března až 1. dubna 2022 jsme navštívili gymnázium v hlavním městě Litvy, Vilniusu v rámci projektu Erasmus plus.

05.04.2022

Erasmus+ - Soutěž v ICTII - projektová schůzka ve Španělsku

Ve dnech 14. – 18. března 2022 proběhla další projektová schůzka projektu Soutěže v ICTII.