Celostátní soutěž Finanční gramotnost

V měsíci březnu proběhlo na součásti Ekonomika školní kolo celostátní soutěže Finanční gramotnost. Celkem se do něj zapojilo 60 žáků z III. a IV. ročníku oboru Ekonomické lyceum a Obchodní akademie.

Žáci vyplnili on-line test na webových stránkách www.fgsoutez.cz, který obsahoval otázky s finanční a ekonomickou problematikou (včetně řešení početních úloh zaměřených na výpočty z oblasti bankovnictví a inflace). Testy byly vyhodnoceny z hlediska správnosti a z hlediska času (maximální doba na vyplnění testu byla stanovena na 30 minut).
Výsledné pořadí na prvních šesti místech (žáci dostanou diplom za účast v soutěži):

• Nikol Hanzelková, 3. A
  • Patrik Cachnín, 3. A
  • Eva Davidová, 3. A
  • Martina Syrková, 3. A
  • Michaela Rolná, 4. C
  • Veronika Porubová, 4. C

První tři soutěžící postupují jako tým do regionálního kola, které proběhne v týdnu od 2. dubna do 6. dubna 2012. Trojice žáků bude opět vyplňovat on-line test, který již bude náročnější na znalosti ve srovnání s testem ve školním kole. Mohou však využít výhody týmové práce. O umístění našeho týmu Vás budeme informovat.

Autor: Irena Bambuchová

16.07.2019

Mládež kraji

Možnost pro mládež Nového Jičína získat peníze na projekt (do 31.08.2019!)

25.06.2019

Daruj krev, daruješ život - červen 2019

Dne 17. 6. 2019 se již posedmnácté vydali studenti a učitelé do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě darovat drahocenné tekutiny.

16.06.2019

AIDS

Beseda proběhla na součástech Zdravotnictví, IT a VS.

Poslední setkání projektu Sociální podnikání

V půlce května proběhlo poslední setkání v rámci projektu Sociální podnikání, tentokrát v rakouském městě Weiz.

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.