Celostátní soutěž Finanční gramotnost

V měsíci březnu proběhlo na součásti Ekonomika školní kolo celostátní soutěže Finanční gramotnost. Celkem se do něj zapojilo 60 žáků z III. a IV. ročníku oboru Ekonomické lyceum a Obchodní akademie.

Žáci vyplnili on-line test na webových stránkách www.fgsoutez.cz, který obsahoval otázky s finanční a ekonomickou problematikou (včetně řešení početních úloh zaměřených na výpočty z oblasti bankovnictví a inflace). Testy byly vyhodnoceny z hlediska správnosti a z hlediska času (maximální doba na vyplnění testu byla stanovena na 30 minut).
Výsledné pořadí na prvních šesti místech (žáci dostanou diplom za účast v soutěži):

• Nikol Hanzelková, 3. A
  • Patrik Cachnín, 3. A
  • Eva Davidová, 3. A
  • Martina Syrková, 3. A
  • Michaela Rolná, 4. C
  • Veronika Porubová, 4. C

První tři soutěžící postupují jako tým do regionálního kola, které proběhne v týdnu od 2. dubna do 6. dubna 2012. Trojice žáků bude opět vyplňovat on-line test, který již bude náročnější na znalosti ve srovnání s testem ve školním kole. Mohou však využít výhody týmové práce. O umístění našeho týmu Vás budeme informovat.

Autor: Irena Bambuchová

19.10.2021

Konference projektu ICT a digitální technika

Odkaz na zdrojové soubory, prezentaci.

07.10.2021

Den otevřených dveří 2021

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek a sobotu  3. a 4. prosince 2021.

28.09.2021

Cykloturistický kurz studentů součástí IT, VS a Zdravotnictví

Týden 20.-24.9. strávili studenti sportem a aktivitami v přírodě.

23.09.2021

Erasmus+ - projektová schůzka na Islandu

Učitelé a studenti z naší součásti Ekonomika, Islandu, Velké Británie, Estonska, Litvy, Portugalska a Španělska se setkali v Sauðárkrókuru na Islandu v rámci sloučených plánovaných setkání projektů Using ICT to preserve European Craftmanship a Girls and Boys Programming in Europe.

22.09.2021

Turistický kurz - září 2021

V druhém zářijovém týdnu se 34 studentů třetích ročníků ekonomické součásti zúčastnilo turistického kurzu.

03. – 04.12.2021

Den otevřených dveří