Ekonomická soutěž pro žáky II. ročníků

Ve čtvrtek 10. listopadu 2011 proběhl na součásti naší školy Tyršova 9 již 7. ročník soutěže v řešení ekonomických problémů. Letos soutěžilo 32 žáků II. ročníku ekonomických oborů naší školy: Obchodní akademie, Ekonomické lyceum, Veřejnosprávní činnost a Informační technologie.

Pro letošní rok jsme zvolili aktuální téma „Zda má nebo nemá i nadále eurozóna pomáhat zadluženému Řecku“.

Žáci znali soutěžní téma 14 dnů před zahájením soutěže a mohli se tak připravit argumenty, které využili v diskuzi se soupeři. Záleželo pouze na nich, kolik času věnují přípravě a jak zpracují informace vztahující se k tomuto tématu. Navíc mohli soutěžit ve dvojici a využít tak vědomostí obou členů týmu.
Porota do diskuze mezi vylosovanými soupeři aktivně nezasahovala, pouze u každé dvojice hodnotila věcnou správnost odpovědí, umění argumentace a zapojení obou jejích členů.

• Na výsledném pořadí se porota shodla následovně:

1. MÍSTO: ADÉLA MALOUŠKOVÁ, ANDREAS SOŠKA, OA – 2. B
2. MÍSTO: L. KNÁPEK, V. STRAKA, IT2
3. MÍSTO: ADAM KANTOR, KAREL ZLEVOR, EL – 2. A
4. MÍSTO: KAMILA KEISLEROVÁ, MARKÉTA ŠTĚRBOVÁ, EL – 2. A

Vítězům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů při dalším studiu.

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

05.05.2022

Erasmus+ projektová schůzka v Estonsku

V sobotu 23. dubna jsme se s naší třídou 3.A vydali na poslední projektovou schůzku Erasmus plus Using ICT to Preserve European Craftmanship do hlavního města Tallin v Estonsku.

19.04.2022

Velikonoční snídaně

Součást Ekonomika přivítala v pondělí 11.4. Velikonoce poněkud netradičním způsobem

08.04.2022

Erasmus+ projektová schůzka v Litvě

Ve dnech 27. března až 1. dubna 2022 jsme navštívili gymnázium v hlavním městě Litvy, Vilniusu v rámci projektu Erasmus plus.

05.04.2022

Erasmus+ - Soutěž v ICTII - projektová schůzka ve Španělsku

Ve dnech 14. – 18. března 2022 proběhla další projektová schůzka projektu Soutěže v ICTII.