Ekonomická soutěž pro žáky II. ročníků

Ve čtvrtek 10. listopadu 2011 proběhl na součásti naší školy Tyršova 9 již 7. ročník soutěže v řešení ekonomických problémů. Letos soutěžilo 32 žáků II. ročníku ekonomických oborů naší školy: Obchodní akademie, Ekonomické lyceum, Veřejnosprávní činnost a Informační technologie.

Pro letošní rok jsme zvolili aktuální téma „Zda má nebo nemá i nadále eurozóna pomáhat zadluženému Řecku“.

Žáci znali soutěžní téma 14 dnů před zahájením soutěže a mohli se tak připravit argumenty, které využili v diskuzi se soupeři. Záleželo pouze na nich, kolik času věnují přípravě a jak zpracují informace vztahující se k tomuto tématu. Navíc mohli soutěžit ve dvojici a využít tak vědomostí obou členů týmu.
Porota do diskuze mezi vylosovanými soupeři aktivně nezasahovala, pouze u každé dvojice hodnotila věcnou správnost odpovědí, umění argumentace a zapojení obou jejích členů.

• Na výsledném pořadí se porota shodla následovně:

1. MÍSTO: ADÉLA MALOUŠKOVÁ, ANDREAS SOŠKA, OA – 2. B
2. MÍSTO: L. KNÁPEK, V. STRAKA, IT2
3. MÍSTO: ADAM KANTOR, KAREL ZLEVOR, EL – 2. A
4. MÍSTO: KAMILA KEISLEROVÁ, MARKÉTA ŠTĚRBOVÁ, EL – 2. A

Vítězům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů při dalším studiu.

18.11.2020

6000 Meetů od zahájení distanční výuky

K 17. listopadu bylo na naší škole od zahájení distanční výuky vytvořeno přesně 6000 Google Meets.

18.11.2020

Setkání s velvyslancem

Žáci naší školy pohovořili online s velvyslancem USA.

16.09.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost

Dne 2.října 2020 se uskuteční odborná konference k 70. výročí založení zdravotnické školy na téma "Nové vize zdraví pro současnost"

31.08.2020

Zahájení školního roku - ekonomická součást

Informace pro žáky a rodiče.