Ekonomická soutěž pro žáky IV. ročníků

7. března 2011 proběhl na naší škole – na součásti Tyršova 9 – další ročník soutěže v řešení ekonomických problémů. Byla určena pro žáky IV. ročníku ekonomických oborů naší školy: Ekonomické lyceum, Obchodní akademie, Informatika v ekonomice a Obchodně podnikatelská činnost. Celkem se zúčastnilo 26 žáků, tj. 13 soutěžních dvojic.

Soutěž měla dvě kola. První kolo soutěže tvořila doplňovačka z ekonomických pojmů. Jejím výsledkem byl makroekonomický problém pro II. kolo – "Deficitní SR a jeho důsledky pro ekonomiku státu".

Do II. kola postoupilo 7 soutěžních dvojic.

Ve srovnání s rokem předchozím účastníkům ve druhém kole nechyběla chuť do diskuze, ale také dostatečné znalosti o fiskální politice, které jsou pro argumentaci rovněž důležité.

O makroekonomickém problému žáci diskutovali se soutěžní komisí, která se skládala ze tří vyučujících ekonomických předmětů - Ing. Lenka Tomančáková, Ing. Luboš Mašek, Ing. Irena Bambuchová.

Výsledné pořadí:

1. místo: JOLANA JANYŠKOVÁ, KAROLÍNA KRÁLOVÁ, EL, 4. A

2. místo: KUČEROVÁ, SKOPÁLKOVÁ, IT4

3. místo: VÍT HORZINKA, TOMÁŠ PAKRT, IT4

4. místo: NOVOTNÝ, MALIŇÁK, IT4

Vítězům gratulujeme, přejeme hodně zdaru u maturitní zkoušky a věříme, že své znalosti využijí také na vysoké škole.

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.

10.05.2019

"Nehodou to začíná."

Žáci součásti IT+VS a Zdravotnictví se zúčastnili preventivního programu.

Zájezd do Wachau

Studenti součástí IT-VS a Zdravotnictví navštívili 30.4. údolí Wachau v Rakousku.

Projektové setkání v Bukurešti

Na konci března se uskutečnilo další setkání projektu Sociální podnikání.

28.03.2019

Celoškolní matematická soutěž...