Ekonomická soutěž pro žáky IV. ročníků

7. března 2011 proběhl na naší škole – na součásti Tyršova 9 – další ročník soutěže v řešení ekonomických problémů. Byla určena pro žáky IV. ročníku ekonomických oborů naší školy: Ekonomické lyceum, Obchodní akademie, Informatika v ekonomice a Obchodně podnikatelská činnost. Celkem se zúčastnilo 26 žáků, tj. 13 soutěžních dvojic.

Soutěž měla dvě kola. První kolo soutěže tvořila doplňovačka z ekonomických pojmů. Jejím výsledkem byl makroekonomický problém pro II. kolo – "Deficitní SR a jeho důsledky pro ekonomiku státu".

Do II. kola postoupilo 7 soutěžních dvojic.

Ve srovnání s rokem předchozím účastníkům ve druhém kole nechyběla chuť do diskuze, ale také dostatečné znalosti o fiskální politice, které jsou pro argumentaci rovněž důležité.

O makroekonomickém problému žáci diskutovali se soutěžní komisí, která se skládala ze tří vyučujících ekonomických předmětů - Ing. Lenka Tomančáková, Ing. Luboš Mašek, Ing. Irena Bambuchová.

Výsledné pořadí:

1. místo: JOLANA JANYŠKOVÁ, KAROLÍNA KRÁLOVÁ, EL, 4. A

2. místo: KUČEROVÁ, SKOPÁLKOVÁ, IT4

3. místo: VÍT HORZINKA, TOMÁŠ PAKRT, IT4

4. místo: NOVOTNÝ, MALIŇÁK, IT4

Vítězům gratulujeme, přejeme hodně zdaru u maturitní zkoušky a věříme, že své znalosti využijí také na vysoké škole.

19.10.2021

Konference projektu ICT a digitální technika

Odkaz na zdrojové soubory, prezentaci.

07.10.2021

Den otevřených dveří 2021

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek a sobotu  3. a 4. prosince 2021.

28.09.2021

Cykloturistický kurz studentů součástí IT, VS a Zdravotnictví

Týden 20.-24.9. strávili studenti sportem a aktivitami v přírodě.

23.09.2021

Erasmus+ - projektová schůzka na Islandu

Učitelé a studenti z naší součásti Ekonomika, Islandu, Velké Británie, Estonska, Litvy, Portugalska a Španělska se setkali v Sauðárkrókuru na Islandu v rámci sloučených plánovaných setkání projektů Using ICT to preserve European Craftmanship a Girls and Boys Programming in Europe.

22.09.2021

Turistický kurz - září 2021

V druhém zářijovém týdnu se 34 studentů třetích ročníků ekonomické součásti zúčastnilo turistického kurzu.

03. – 04.12.2021

Den otevřených dveří