Ekonomická soutěž pro žáky IV. ročníků

7. března 2011 proběhl na naší škole – na součásti Tyršova 9 – další ročník soutěže v řešení ekonomických problémů. Byla určena pro žáky IV. ročníku ekonomických oborů naší školy: Ekonomické lyceum, Obchodní akademie, Informatika v ekonomice a Obchodně podnikatelská činnost. Celkem se zúčastnilo 26 žáků, tj. 13 soutěžních dvojic.

Soutěž měla dvě kola. První kolo soutěže tvořila doplňovačka z ekonomických pojmů. Jejím výsledkem byl makroekonomický problém pro II. kolo – "Deficitní SR a jeho důsledky pro ekonomiku státu".

Do II. kola postoupilo 7 soutěžních dvojic.

Ve srovnání s rokem předchozím účastníkům ve druhém kole nechyběla chuť do diskuze, ale také dostatečné znalosti o fiskální politice, které jsou pro argumentaci rovněž důležité.

O makroekonomickém problému žáci diskutovali se soutěžní komisí, která se skládala ze tří vyučujících ekonomických předmětů - Ing. Lenka Tomančáková, Ing. Luboš Mašek, Ing. Irena Bambuchová.

Výsledné pořadí:

1. místo: JOLANA JANYŠKOVÁ, KAROLÍNA KRÁLOVÁ, EL, 4. A

2. místo: KUČEROVÁ, SKOPÁLKOVÁ, IT4

3. místo: VÍT HORZINKA, TOMÁŠ PAKRT, IT4

4. místo: NOVOTNÝ, MALIŇÁK, IT4

Vítězům gratulujeme, přejeme hodně zdaru u maturitní zkoušky a věříme, že své znalosti využijí také na vysoké škole.

16.09.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost

Dne 2.října 2020 se uskuteční odborná konference k 70. výročí založení zdravotnické školy na téma "Nové vize zdraví pro současnost"

31.08.2020

Zahájení školního roku - ekonomická součást

Informace pro žáky a rodiče.

25.08.2020

Informační schůzka pro rodiče žáků 1. ročníků

Vážení rodiče žáků 1. ročníků, zveme Vás na informační schůzky, které se konají pro obory: zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum - 31.8. v 15,30 v aule na Divadelní 4 informační technologie a veřejnosprávní činnost -  31.8. v 16:00 v aule na Divadelní 4 obchodní akademie a ekonomické lyceum -  3.9. v 15,30 v budově Dukelská 350, Šenov u NJ

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

02.10.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost