Školní kolo v hláskování - Spelling Bee

Dne 16. března 2012 se uskutečnilo školní kolo soutěže Spelling Bee (hláskování v anglickém jazyce).

Soutěž je tříkolová. V prvním kole všichni zúčastnění píší hláskovací diktát. Nejlepší postoupí do druhého kola, kde hláskuji pět slov, všichni stejná. Opět dál postupují jen ti nejlepší. V posledním kole se hláskuje do udělání chyby. Vítězí student, který vyhláskoval správně nejvíce slov.

• Hláskovací diktát měl 177 písmen. Studentka Kristýna Hrnčárková jej zvládla bez jediné chyby.

Letos soutěžilo 15 studentů z 1. a 2. ročníku.
Do druhého kola postoupilo 10 studentů. Do třetího 6 studentů.

• Vítězem se stal Radek Vlasák z 2. B, na druhém místě se umístila Gabriela Sedláková, taktéž z 2. B. Třetí místo pak obsadila Kristýna Hrnčárková z 1. B.

Tito studenti postupují do vyššího kola v Ostravě-Porubě, které proběhne 28. března 2012.

Všem studentům děkujeme a vítězům přejeme hodně zdaru v Ostravě.
Soutěž organizovala Mgr. Alena Kocůrková, v porotě zasedla také Mgr. Svatava Olbrechtová.
Se studenty do Ostravy pojede Mgr. Lenka Brusová.

Autor: Mgr. Alena Kocůrková

19.04.2021

Webinář mezinárodního projektu Erasmus+

Dne 15. dubna 2021 se uskutečnil webinář v rámci mezinárodního projektu Erasmus+ "International competitions II for increasing the quality of secondary education".

06.03.2021

ENGLISH SPEAKING CONTEST

5. března proběhla na součásti IT a VS soutěž v anglické konverzaci

05.03.2021

Projekt Svět práce 2021

Dne 25. února 2021 proběhlo na součásti Ekonomika školní kolo projektu Svět práce.

18.11.2020

6000 Meetů od zahájení distanční výuky

K 17. listopadu bylo na naší škole od zahájení distanční výuky vytvořeno přesně 6000 Google Meets.

18.11.2020

Setkání s velvyslancem

Žáci naší školy pohovořili online s velvyslancem USA.