Školní kolo v hláskování - Spelling Bee

Dne 16. března 2012 se uskutečnilo školní kolo soutěže Spelling Bee (hláskování v anglickém jazyce).

Soutěž je tříkolová. V prvním kole všichni zúčastnění píší hláskovací diktát. Nejlepší postoupí do druhého kola, kde hláskuji pět slov, všichni stejná. Opět dál postupují jen ti nejlepší. V posledním kole se hláskuje do udělání chyby. Vítězí student, který vyhláskoval správně nejvíce slov.

• Hláskovací diktát měl 177 písmen. Studentka Kristýna Hrnčárková jej zvládla bez jediné chyby.

Letos soutěžilo 15 studentů z 1. a 2. ročníku.
Do druhého kola postoupilo 10 studentů. Do třetího 6 studentů.

• Vítězem se stal Radek Vlasák z 2. B, na druhém místě se umístila Gabriela Sedláková, taktéž z 2. B. Třetí místo pak obsadila Kristýna Hrnčárková z 1. B.

Tito studenti postupují do vyššího kola v Ostravě-Porubě, které proběhne 28. března 2012.

Všem studentům děkujeme a vítězům přejeme hodně zdaru v Ostravě.
Soutěž organizovala Mgr. Alena Kocůrková, v porotě zasedla také Mgr. Svatava Olbrechtová.
Se studenty do Ostravy pojede Mgr. Lenka Brusová.

Autor: Mgr. Alena Kocůrková

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

05.05.2022

Erasmus+ projektová schůzka v Estonsku

V sobotu 23. dubna jsme se s naší třídou 3.A vydali na poslední projektovou schůzku Erasmus plus Using ICT to Preserve European Craftmanship do hlavního města Tallin v Estonsku.

19.04.2022

Velikonoční snídaně

Součást Ekonomika přivítala v pondělí 11.4. Velikonoce poněkud netradičním způsobem

08.04.2022

Erasmus+ projektová schůzka v Litvě

Ve dnech 27. března až 1. dubna 2022 jsme navštívili gymnázium v hlavním městě Litvy, Vilniusu v rámci projektu Erasmus plus.

05.04.2022

Erasmus+ - Soutěž v ICTII - projektová schůzka ve Španělsku

Ve dnech 14. – 18. března 2022 proběhla další projektová schůzka projektu Soutěže v ICTII.