Školní kolo v hláskování - Spelling Bee

Dne 16. března 2012 se uskutečnilo školní kolo soutěže Spelling Bee (hláskování v anglickém jazyce).

Soutěž je tříkolová. V prvním kole všichni zúčastnění píší hláskovací diktát. Nejlepší postoupí do druhého kola, kde hláskuji pět slov, všichni stejná. Opět dál postupují jen ti nejlepší. V posledním kole se hláskuje do udělání chyby. Vítězí student, který vyhláskoval správně nejvíce slov.

• Hláskovací diktát měl 177 písmen. Studentka Kristýna Hrnčárková jej zvládla bez jediné chyby.

Letos soutěžilo 15 studentů z 1. a 2. ročníku.
Do druhého kola postoupilo 10 studentů. Do třetího 6 studentů.

• Vítězem se stal Radek Vlasák z 2. B, na druhém místě se umístila Gabriela Sedláková, taktéž z 2. B. Třetí místo pak obsadila Kristýna Hrnčárková z 1. B.

Tito studenti postupují do vyššího kola v Ostravě-Porubě, které proběhne 28. března 2012.

Všem studentům děkujeme a vítězům přejeme hodně zdaru v Ostravě.
Soutěž organizovala Mgr. Alena Kocůrková, v porotě zasedla také Mgr. Svatava Olbrechtová.
Se studenty do Ostravy pojede Mgr. Lenka Brusová.

Autor: Mgr. Alena Kocůrková

16.07.2019

Mládež kraji

Možnost pro mládež Nového Jičína získat peníze na projekt (do 31.08.2019!)

25.06.2019

Daruj krev, daruješ život - červen 2019

Dne 17. 6. 2019 se již posedmnácté vydali studenti a učitelé do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě darovat drahocenné tekutiny.

16.06.2019

AIDS

Beseda proběhla na součástech Zdravotnictví, IT a VS.

Poslední setkání projektu Sociální podnikání

V půlce května proběhlo poslední setkání v rámci projektu Sociální podnikání, tentokrát v rakouském městě Weiz.

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.