Školní kolo v hláskování - Spelling Bee

Dne 16. března 2012 se uskutečnilo školní kolo soutěže Spelling Bee (hláskování v anglickém jazyce).

Soutěž je tříkolová. V prvním kole všichni zúčastnění píší hláskovací diktát. Nejlepší postoupí do druhého kola, kde hláskuji pět slov, všichni stejná. Opět dál postupují jen ti nejlepší. V posledním kole se hláskuje do udělání chyby. Vítězí student, který vyhláskoval správně nejvíce slov.

• Hláskovací diktát měl 177 písmen. Studentka Kristýna Hrnčárková jej zvládla bez jediné chyby.

Letos soutěžilo 15 studentů z 1. a 2. ročníku.
Do druhého kola postoupilo 10 studentů. Do třetího 6 studentů.

• Vítězem se stal Radek Vlasák z 2. B, na druhém místě se umístila Gabriela Sedláková, taktéž z 2. B. Třetí místo pak obsadila Kristýna Hrnčárková z 1. B.

Tito studenti postupují do vyššího kola v Ostravě-Porubě, které proběhne 28. března 2012.

Všem studentům děkujeme a vítězům přejeme hodně zdaru v Ostravě.
Soutěž organizovala Mgr. Alena Kocůrková, v porotě zasedla také Mgr. Svatava Olbrechtová.
Se studenty do Ostravy pojede Mgr. Lenka Brusová.

Autor: Mgr. Alena Kocůrková

16.09.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost

Dne 2.října 2020 se uskuteční odborná konference k 70. výročí založení zdravotnické školy na téma "Nové vize zdraví pro současnost"

31.08.2020

Zahájení školního roku - ekonomická součást

Informace pro žáky a rodiče.

25.08.2020

Informační schůzka pro rodiče žáků 1. ročníků

Vážení rodiče žáků 1. ročníků, zveme Vás na informační schůzky, které se konají pro obory: zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum - 31.8. v 15,30 v aule na Divadelní 4 informační technologie a veřejnosprávní činnost -  31.8. v 16:00 v aule na Divadelní 4 obchodní akademie a ekonomické lyceum -  3.9. v 15,30 v budově Dukelská 350, Šenov u NJ

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.