Soutěž v řešení ekonomických problémů pro IV. ročník ekonomických oborů

14. března 2012 proběhl na naší škole – na součásti Ekonomika (Dukelská 350) – další ročník soutěže v řešení ekonomických problémů. Byla určena pro žáky IV. ročníku ekonomických oborů naší školy: Ekonomické lyceum, Obchodní akademie, Informační technologie, Podnikání a Obchodník. Celkem se zúčastnilo 28 žáků, tj. 14 soutěžních dvojic.
Soutěž měla dvě kola. První kolo soutěže tvořila doplňovačka z ekonomických pojmů. Jejím výsledkem byl makroekonomický problém pro II. kolo – Dluhová krize v EU.
Do II. kola pustila soutěžní komise 7 soutěžních dvojic.
Do II. kola postoupili žáci, kteří měli o daném problému velmi dobré povědomí, nechyběla jim chuť do diskuze, a také prokázali výborné vyjadřovací schopnosti.
O makroekonomickém problému žáci diskutovali se soutěžní komisí, která se skládala ze dvou vyučujících ekonomických předmětů - Ing. Lenka Tomančáková a Ing. Irena Bambuchová.

Výsledné pořadí:

• I. místo   Petr Plešek, Bohumil Segeťa, OA - 4. B
  • II. místo  Pavlína Valášková, Lucie Jeličová, Podnikání – 4. r.
  • III. místo Petra Kučerová, Sandra Dostálová, EL – 4. A
  • IV. místo  Nikola Kovářová, Ester Kvapilová, EL – 4. A

Vítězům gratulujeme, přejeme hodně zdaru u maturitní zkoušky a věříme, že své znalosti využijí také na vysoké škole.

Autor: Irena Bambuchová

Okresní finále ve volejbale

- úspěch našich žáků!

Piškvorky týmů 2018

28.11.2018 jsme se zúčastnili krajského kola v Ostravě.

SUDOKU týmů 2018

14. 11. 2018 jsme se zúčastnili krajského kola.

Projekt sociálního podnikání - III. setkání učitelů

Učitelé ve městě Bosa na Sardinii

Den otevřených dveří - ekonomická součást

Přijďte se k nám podívat 30. 11. a 1. 12. 2018.