Mendelova střední škola vládne kraji v basketbalu

V dubnu proběhly Středoškolské hry v basketbale chlapců a dívek.

Okresní kola se konala v Novém Jičíně, kde vyhráli chlapci a v Příboře, kde dominovaly dívky. Vítězství nám zaručovalo postup do Krajských finále, která se uskutečnila na Gymnáziu Hladnov v Ostravě.

Jako první hrály dívky a bez jediné porážky suverénně zvítězily a odnesly si diplom a sladkou odměnu.
Chlapci do Krajského kola nastupovali v pozici favoritů a očekávání potvrdili bezezbytku. Po kolektivním výkonu jednoznačně zvítězili a také jejich vítězství chutnalo sladce.

Přehled výsledků za basketbalovou sezonu 2013/2014:

2. místo - Okresní finále dívky v 3x3 (Příbor)
9. místo - Republikové finále chlapci v 3X3 (Jindřichův Hradec)
1. místo - Krajské finále dívky (Ostrava)
1. místo - Krajské finále chlapci (Ostrava)

Tento rok byl velice úspěšný, dá se říct, že byl nejúspěšnější v historii naší školy. Věříme, že obhájíme tato vítězství a stejně se nám bude dařit i v nastávajících letech.

Družstvo dívek:
Bartoňová Michaela, Broskevičová Michaela, Jurečková Tereza, Pavlíková Eva, Fridrichová Iveta, Hanzelková Petra, Malinová Tereza, Sorková Zuzana, Štixová Kristýna, Řeháková Kristýna, Linartová Pavla, Königová Klára, Šťastná Veronika

Družstvo chlapců:
Jakubu Zdeněk, Panák Daniel, Kostelník Adam, Hromádka Michal, Střítezský Vojtěch, Majer Jan, Ondryáš Dominik, Pokorný Ondřej, Drtil Daniel

autor: Mgr. David Žlebek

19.10.2021

Konference projektu ICT a digitální technika

Odkaz na zdrojové soubory, prezentaci.

07.10.2021

Den otevřených dveří 2021

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek a sobotu  3. a 4. prosince 2021.

28.09.2021

Cykloturistický kurz studentů součástí IT, VS a Zdravotnictví

Týden 20.-24.9. strávili studenti sportem a aktivitami v přírodě.

23.09.2021

Erasmus+ - projektová schůzka na Islandu

Učitelé a studenti z naší součásti Ekonomika, Islandu, Velké Británie, Estonska, Litvy, Portugalska a Španělska se setkali v Sauðárkrókuru na Islandu v rámci sloučených plánovaných setkání projektů Using ICT to preserve European Craftmanship a Girls and Boys Programming in Europe.

22.09.2021

Turistický kurz - září 2021

V druhém zářijovém týdnu se 34 studentů třetích ročníků ekonomické součásti zúčastnilo turistického kurzu.

03. – 04.12.2021

Den otevřených dveří