Mendelova střední škola vládne kraji v basketbalu

V dubnu proběhly Středoškolské hry v basketbale chlapců a dívek.

Okresní kola se konala v Novém Jičíně, kde vyhráli chlapci a v Příboře, kde dominovaly dívky. Vítězství nám zaručovalo postup do Krajských finále, která se uskutečnila na Gymnáziu Hladnov v Ostravě.

Jako první hrály dívky a bez jediné porážky suverénně zvítězily a odnesly si diplom a sladkou odměnu.
Chlapci do Krajského kola nastupovali v pozici favoritů a očekávání potvrdili bezezbytku. Po kolektivním výkonu jednoznačně zvítězili a také jejich vítězství chutnalo sladce.

Přehled výsledků za basketbalovou sezonu 2013/2014:

2. místo - Okresní finále dívky v 3x3 (Příbor)
9. místo - Republikové finále chlapci v 3X3 (Jindřichův Hradec)
1. místo - Krajské finále dívky (Ostrava)
1. místo - Krajské finále chlapci (Ostrava)

Tento rok byl velice úspěšný, dá se říct, že byl nejúspěšnější v historii naší školy. Věříme, že obhájíme tato vítězství a stejně se nám bude dařit i v nastávajících letech.

Družstvo dívek:
Bartoňová Michaela, Broskevičová Michaela, Jurečková Tereza, Pavlíková Eva, Fridrichová Iveta, Hanzelková Petra, Malinová Tereza, Sorková Zuzana, Štixová Kristýna, Řeháková Kristýna, Linartová Pavla, Königová Klára, Šťastná Veronika

Družstvo chlapců:
Jakubu Zdeněk, Panák Daniel, Kostelník Adam, Hromádka Michal, Střítezský Vojtěch, Majer Jan, Ondryáš Dominik, Pokorný Ondřej, Drtil Daniel

autor: Mgr. David Žlebek

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

05.05.2022

Erasmus+ projektová schůzka v Estonsku

V sobotu 23. dubna jsme se s naší třídou 3.A vydali na poslední projektovou schůzku Erasmus plus Using ICT to Preserve European Craftmanship do hlavního města Tallin v Estonsku.

19.04.2022

Velikonoční snídaně

Součást Ekonomika přivítala v pondělí 11.4. Velikonoce poněkud netradičním způsobem

08.04.2022

Erasmus+ projektová schůzka v Litvě

Ve dnech 27. března až 1. dubna 2022 jsme navštívili gymnázium v hlavním městě Litvy, Vilniusu v rámci projektu Erasmus plus.

05.04.2022

Erasmus+ - Soutěž v ICTII - projektová schůzka ve Španělsku

Ve dnech 14. – 18. března 2022 proběhla další projektová schůzka projektu Soutěže v ICTII.