Mendelova střední škola vládne kraji v basketbalu

V dubnu proběhly Středoškolské hry v basketbale chlapců a dívek.

Okresní kola se konala v Novém Jičíně, kde vyhráli chlapci a v Příboře, kde dominovaly dívky. Vítězství nám zaručovalo postup do Krajských finále, která se uskutečnila na Gymnáziu Hladnov v Ostravě.

Jako první hrály dívky a bez jediné porážky suverénně zvítězily a odnesly si diplom a sladkou odměnu.
Chlapci do Krajského kola nastupovali v pozici favoritů a očekávání potvrdili bezezbytku. Po kolektivním výkonu jednoznačně zvítězili a také jejich vítězství chutnalo sladce.

Přehled výsledků za basketbalovou sezonu 2013/2014:

2. místo - Okresní finále dívky v 3x3 (Příbor)
9. místo - Republikové finále chlapci v 3X3 (Jindřichův Hradec)
1. místo - Krajské finále dívky (Ostrava)
1. místo - Krajské finále chlapci (Ostrava)

Tento rok byl velice úspěšný, dá se říct, že byl nejúspěšnější v historii naší školy. Věříme, že obhájíme tato vítězství a stejně se nám bude dařit i v nastávajících letech.

Družstvo dívek:
Bartoňová Michaela, Broskevičová Michaela, Jurečková Tereza, Pavlíková Eva, Fridrichová Iveta, Hanzelková Petra, Malinová Tereza, Sorková Zuzana, Štixová Kristýna, Řeháková Kristýna, Linartová Pavla, Königová Klára, Šťastná Veronika

Družstvo chlapců:
Jakubu Zdeněk, Panák Daniel, Kostelník Adam, Hromádka Michal, Střítezský Vojtěch, Majer Jan, Ondryáš Dominik, Pokorný Ondřej, Drtil Daniel

autor: Mgr. David Žlebek

07.07.2021

Daruj krev, daruješ život - červen 2021

Dne 28. 6. 2021 se již podevatenácté vydali studenti a učitelé ekonomické součásti do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě darovat drahocenné tekutiny.

07.07.2021

Turistický kurz - červen 2021

V předposledním červnovém týdnu se 43 studentů třetích ročníků ekonomické součásti zúčastnilo turistického kurzu.

19.04.2021

Webinář mezinárodního projektu Erasmus+

Dne 15. dubna 2021 se uskutečnil webinář v rámci mezinárodního projektu Erasmus+ "International competitions II for increasing the quality of secondary education".

06.03.2021

ENGLISH SPEAKING CONTEST