Mendelova střední škola vládne kraji v basketbalu

V dubnu proběhly Středoškolské hry v basketbale chlapců a dívek.

Okresní kola se konala v Novém Jičíně, kde vyhráli chlapci a v Příboře, kde dominovaly dívky. Vítězství nám zaručovalo postup do Krajských finále, která se uskutečnila na Gymnáziu Hladnov v Ostravě.

Jako první hrály dívky a bez jediné porážky suverénně zvítězily a odnesly si diplom a sladkou odměnu.
Chlapci do Krajského kola nastupovali v pozici favoritů a očekávání potvrdili bezezbytku. Po kolektivním výkonu jednoznačně zvítězili a také jejich vítězství chutnalo sladce.

Přehled výsledků za basketbalovou sezonu 2013/2014:

2. místo - Okresní finále dívky v 3x3 (Příbor)
9. místo - Republikové finále chlapci v 3X3 (Jindřichův Hradec)
1. místo - Krajské finále dívky (Ostrava)
1. místo - Krajské finále chlapci (Ostrava)

Tento rok byl velice úspěšný, dá se říct, že byl nejúspěšnější v historii naší školy. Věříme, že obhájíme tato vítězství a stejně se nám bude dařit i v nastávajících letech.

Družstvo dívek:
Bartoňová Michaela, Broskevičová Michaela, Jurečková Tereza, Pavlíková Eva, Fridrichová Iveta, Hanzelková Petra, Malinová Tereza, Sorková Zuzana, Štixová Kristýna, Řeháková Kristýna, Linartová Pavla, Königová Klára, Šťastná Veronika

Družstvo chlapců:
Jakubu Zdeněk, Panák Daniel, Kostelník Adam, Hromádka Michal, Střítezský Vojtěch, Majer Jan, Ondryáš Dominik, Pokorný Ondřej, Drtil Daniel

autor: Mgr. David Žlebek

16.07.2019

Mládež kraji

Možnost pro mládež Nového Jičína získat peníze na projekt (do 31.08.2019!)

25.06.2019

Daruj krev, daruješ život - červen 2019

Dne 17. 6. 2019 se již posedmnácté vydali studenti a učitelé do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě darovat drahocenné tekutiny.

16.06.2019

AIDS

Beseda proběhla na součástech Zdravotnictví, IT a VS.

Poslední setkání projektu Sociální podnikání

V půlce května proběhlo poslední setkání v rámci projektu Sociální podnikání, tentokrát v rakouském městě Weiz.

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.