Mendelova střední škola vládne kraji v basketbalu

V dubnu proběhly Středoškolské hry v basketbale chlapců a dívek.

Okresní kola se konala v Novém Jičíně, kde vyhráli chlapci a v Příboře, kde dominovaly dívky. Vítězství nám zaručovalo postup do Krajských finále, která se uskutečnila na Gymnáziu Hladnov v Ostravě.

Jako první hrály dívky a bez jediné porážky suverénně zvítězily a odnesly si diplom a sladkou odměnu.
Chlapci do Krajského kola nastupovali v pozici favoritů a očekávání potvrdili bezezbytku. Po kolektivním výkonu jednoznačně zvítězili a také jejich vítězství chutnalo sladce.

Přehled výsledků za basketbalovou sezonu 2013/2014:

2. místo - Okresní finále dívky v 3x3 (Příbor)
9. místo - Republikové finále chlapci v 3X3 (Jindřichův Hradec)
1. místo - Krajské finále dívky (Ostrava)
1. místo - Krajské finále chlapci (Ostrava)

Tento rok byl velice úspěšný, dá se říct, že byl nejúspěšnější v historii naší školy. Věříme, že obhájíme tato vítězství a stejně se nám bude dařit i v nastávajících letech.

Družstvo dívek:
Bartoňová Michaela, Broskevičová Michaela, Jurečková Tereza, Pavlíková Eva, Fridrichová Iveta, Hanzelková Petra, Malinová Tereza, Sorková Zuzana, Štixová Kristýna, Řeháková Kristýna, Linartová Pavla, Königová Klára, Šťastná Veronika

Družstvo chlapců:
Jakubu Zdeněk, Panák Daniel, Kostelník Adam, Hromádka Michal, Střítezský Vojtěch, Majer Jan, Ondryáš Dominik, Pokorný Ondřej, Drtil Daniel

autor: Mgr. David Žlebek

předchozínásledujícíZpět do galerie

Zvětšit

27.11.2021

Den otevřených dveří 2021

Srdečně Vás zveme na on-line Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek a sobotu  3. a 4. prosince 2021.

25.11.2021

Školní fórum

Dne 23. 11. 2021 se 30 žáků všech oborů školy zúčastnilo Školního fóra. Akce byla součástí aktivit města Nový Jičín, které je zapojeno do tzv. Národní sítě zdravých měst.

19.11.2021

Erasmus+ projektová schůzka v ČR

Od 8.11.2021 součást Ekonomika přivítala partnery evropského projektu ERASMUS+ Using ICT to Preserve European Craftmanship.

15.11.2021

Erasmus+ projektová schůzka ve Slovinsku

4 studentky a 2 učitelé ze součásti Ekonomika se zúčastnili projektu Erasmus+ mezinárodní soutěže ICT-II ve slovinském městě Črnomelj.

12.11.2021

Zvítězili jsme v soutěži ZAV Olomouc

Naše škola si odnesla dvě 1. místa v soutěži ZAV Olomouc. Vyhráli jsme jak soutěž jednotlivců, tak soutěž družstev.

03. – 04.12.2021

Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek a sobotu  3. a 4. prosince 2021.

celý kalendář

Jsme Fakultní školou