Sportovně-turistický kurz 2010

Ve dnech 12. září – 17. září 2010 se uskutečnil Sportovně turistický kurz v areálu Školy v přírodě na Prostřední Bečvě. Kurzu se zúčastnilo 54 žáků.
Pedagogický dozor vykonávali: Alena Kocůrková, Jitka Týlová, David Žlebek,   Zdravotní dozor: Adamcová Bronislava.
Vedoucí kurzu: Čestmír Glogar.

Na místo kurzu jeli žáci na kolech, před odjezdem byli poučeni o zásadách chování a bezpečnosti na vozovce. Jízda tam i zpět se obešla bez větších potíží.

Již předem připravený program se povedlo splnit na 100 procent. Žáci se  věnovali výuce softbalu, tchughbalu, lakrosu, frisbee, badmintonu, ringa, střelbě ze vzduchovky, volejbalu, petanqu, korfballu, cyklistice i pěší turistice, z teoretických záležitostí se zúčastnili přednášky o zdravovědě, topografii, ochraně obyvatelstva při mimořádných situacích a teorii cyklistiky. Absolvovali i dvě noční hry, z nichž jedna byla zaměřena na téma Odpady.

Všichni žáci zvládli pondělní cyklo nebo pěší výlet na Pustevny. V úterý cyklisté poznávali okolí přehrady na Horní Bečvě, pěší dorazili až na náměstí stejného městečka. Středeční cyklisté byli shlédnout rožnovské náměstí a pěší se podívali na Hutisko. Všechny výlety byly hezký sportovní výkon ze strany studentů, někteří si opravdu šáhli na dno svých sil.

Autor: Mgr. Čestmír Glogar

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

09.03.2020

Using ICT to Preserve European Craftmanship - Erasmus+

Na konci února proběhlo projektové setkání ve městě Sittingbourne ve Velké Británii.

03.03.2020

Přijímací zkoušky nanečisto - obory Obchodní akademie, Ekonomické lyceum

Pro uchazeče o studium oboru OBCHODNÍ AKADEMIE A EKONOMICKÉ LYCEUM pořádáme 18. března 2020 v 8:00 přijímací zkoušky nanečisto. Podmínkou účasti je přihlásit se. Odkaz je na titulní stránce součásti EKonomika. Ing. Kubiszová