Sportovně-turistický kurz 2010

Ve dnech 12. září – 17. září 2010 se uskutečnil Sportovně turistický kurz v areálu Školy v přírodě na Prostřední Bečvě. Kurzu se zúčastnilo 54 žáků.
Pedagogický dozor vykonávali: Alena Kocůrková, Jitka Týlová, David Žlebek,   Zdravotní dozor: Adamcová Bronislava.
Vedoucí kurzu: Čestmír Glogar.

Na místo kurzu jeli žáci na kolech, před odjezdem byli poučeni o zásadách chování a bezpečnosti na vozovce. Jízda tam i zpět se obešla bez větších potíží.

Již předem připravený program se povedlo splnit na 100 procent. Žáci se  věnovali výuce softbalu, tchughbalu, lakrosu, frisbee, badmintonu, ringa, střelbě ze vzduchovky, volejbalu, petanqu, korfballu, cyklistice i pěší turistice, z teoretických záležitostí se zúčastnili přednášky o zdravovědě, topografii, ochraně obyvatelstva při mimořádných situacích a teorii cyklistiky. Absolvovali i dvě noční hry, z nichž jedna byla zaměřena na téma Odpady.

Všichni žáci zvládli pondělní cyklo nebo pěší výlet na Pustevny. V úterý cyklisté poznávali okolí přehrady na Horní Bečvě, pěší dorazili až na náměstí stejného městečka. Středeční cyklisté byli shlédnout rožnovské náměstí a pěší se podívali na Hutisko. Všechny výlety byly hezký sportovní výkon ze strany studentů, někteří si opravdu šáhli na dno svých sil.

Autor: Mgr. Čestmír Glogar

17.10.2018

Šenovský datel 2018

Ve dnech 4. a 5. října 2018 proběhla na naší škole republiková soutěž 2. ročníků ve zpracování textů na PC „Šenovský datel“.

16.10.2018

Dobrodružství s Erasmem

12. 10. jsme představili novojičínské veřejnosti program Erasmus+

25.09.2018

Adaptační kurzy 1. ročníků...

...proběhly v 1. týdnu září.

24.09.2018

IT pro všechny od 9 do 99 let - 13.10.2018

Vidíš svoji budoucnost v IT nebo jsi IT nadšenec? Na akci IT pro všechny 2018 najdeš pořádnou dávku inspirace - naučíš se základy programování, rozpohybuješ Lego robota, seznámíš se z novinkami od Googlu,  vytiskneš si něco na 3D tiskárně nebo se dozvíš něco zajímavého na dalších workshopech.

23. – 24.11.2018

Den otevřených dveří na součástech IT a veřejnosprávní a zdravotnictví

Srdečně zveme na Dny otevřených dveří, které se uskuteční v pátek 23. 11. 2018 v době od 12:00 - 17:00 a v sobotu 24. 11. 2016 v době od 9:00 - 12:30 na součástech IT a veřejnosprávní a zdravotnictví.

celý kalendář

Jsme Fakultní školou