Mezinárodní projekt Erasmus+: Soutěže v ICT zvyšují kvalitu středního vzdělávání

/ 10.06.2024 /

Mezinárodní projekt Erasmus+: Soutěže v ICT zvyšují kvalitu středního vzdělávání
Mendelova střední škola v Novém Jičíně spolu s partnerskými školami ze Španělska, Polska a Islandu úspěšně dokončila třetí ročník projektu „Mezinárodní soutěže ICT o zvýšení kvality středního vzdělávání III“. Tento projekt, realizovaný v rámci programu Erasmus+, navázal na úspěšné iniciativy z let 2015–2018 a 2019–2022 a jeho cílem bylo zvýšit dovednosti studentů v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) a anglického jazyka.
Projekt zahrnoval tři mezinárodní schůzky: v listopadu 2022 v České republice a Polsku, v březnu 2023 ve Španělsku a v říjnu 2023 na Islandu. Během těchto setkání proběhly mezinárodní soutěže, v nichž se studenti utkali v ovládání kancelářského balíku, tvorbě a editaci grafických prací, multimédií, 3D modelování, efektivním používání internetu a analýze zdrojů. Mezinárodní týmy tvořili vždy dva studenti z různých zemí, což přispělo k rozvoji jejich komunikačních dovedností v angličtině a k mezikulturnímu porozumění.
Významnou součástí projektu byly i školní kola soutěží, z nichž vzešli čtyři nejlepší studenti, kteří se zúčastnili mezinárodních setkání. Výstupy projektu, včetně příkladů a příprav hodin, byly zpracovány jak v písemné, tak v elektronické podobě - brožury a jsou dostupné na webových stránkách projektu https://erasmuszst.pl/.
První mezinárodní setkání se uskutečnilo v listopadu 2022 v Praze, Novém Jičíně a Nowém Targu v Polsku. Studenti navštívili firmu Microsoft, známé pražské památky, Pustevny, Zakopané, Krakow, termální bazény – Goracy potok a soutěžili v mezinárodních dvojicích v oblasti využití kancelářského balíku, dolování dat a jejich analýze. Druhé setkání se konalo v březnu 2023 ve španělském Alcoy, kde proběhla soutěž v 3D tisku a tvorbě webových stránek, navštívili místní technologické instituce, museum videoher a zúčastnili se tradičních slavností Fallas ve Valencii. Třetí setkání proběhlo v říjnu 2023 na Islandu, kde studenti navrhovali dotazníky a plakáty pro fiktivní cestovní kanceláře, zúčastnili se workshopů zaměřených na design a potisk triček a navštívili biotechnické společnosti, geotermální oblast Geysir, vodopád Gullfoss, Godafoss, jezero Mývatn se scénickými úkazy, Námafjall – úpatí vyhlaslé sopky, Reynisfjara – pláž s černým pískem, ledovec Vatnajökull.
A úspěchy našich českých studentů: druhé místo česko-španělské dvojice (Alexandre Francés, Filip Chýlek) při prvním setkání v ČR, druhé místo Lukáše Španihela s Eliasem (česko-islandská) při soutěži na Islandu a první místo Sandra Křesinová s Emble (také z Islandu) ve Španělsku.
Projekt nejenže posílil dovednosti studentů v oblasti ICT a angličtiny, ale také přispěl k jejich osobnímu růstu. Studenti měli možnost bydlet v hostitelských rodinách, což zlepšilo jejich sociální dovednosti a schopnost přizpůsobit se novým kulturám. Dále se účastnili různých sportovních aktivit a poznávali kulturní zvyky a tradice partnerských zemí.
Všechny důležité cíle projektu byly splněny a díky těmto aktivitám se partnerské školy zviditelnily nejen na místní, ale i na mezinárodní úrovni. Projekt podpořil vzdělávací cíle škol a posílil jejich postavení v místní i regionální komunitě, což přitáhlo pozornost rodičů, potenciálních studentů a dalších vzdělávacích institucí. Všechny informace a výstupy projektu jsou dostupné na webových stránkách https://erasmuszst.pl/.

« zpět

nahoru ^

Přijímací řízení Ekonomika

 

Sociální sítě

     

Novinky

12.06.2024

Svět práce v České spořitelně

Finalisté školního kola projektu Svět práce si vyzkoušeli pohovor na pozici: Specialista zákaznických služeb.

10.06.2024

Mezinárodní projekt Erasmus+: Soutěže v ICT zvyšují kvalitu středního vzdělávání

Mendelova střední škola v Novém Jičíně spolu s partnerskými školami ze Španělska, Polska a Islandu úspěšně dokončila třetí ročník projektu „Mezinárodní soutěže ICT o zvýšení kvality středního vzdělávání III“.

31.05.2024

Květinový den 2024

 Ve středu 15. května se zúčastnila třída ZL2 tradiční celostátní sbírky KVĚTINOVÝ DEN.

28.05.2024

Exkurze na Finančním úřadě

Třetí ročníky se zúčastnily workshopu na FÚ.

17.05.2024

2. kolo přijímacího řízení pro obor Praktická sestra

Ředitelka střední školy, jejíž činnost vykonává Mendelova střední škola, Nový Jičín, příspěvková organizace, vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro přijetí ke vzdělávání do 1. ročníku ve školním roce 2024/2025 pro obor vzdělání 53-41-M/03 Praktická sestra. Bližší informace naleznete v záložce "Přijímací řízení".

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam