Girls and boys progammimg in Europe

Do mezinárodního projektu Erasmus+ s názvem „Dívky s chlapci programují v Evropě“ bude zapojeno pět středních škol. Hlavním koordinátorem je Mendelova střední škola v Novém Jičíně. Jako partneři se zúčastní:

1) Agrupamento de Escolas Dr. Serafim Leite v S. João da Madeira (Portugalsko)
2) Fjolbrautaskoli Nordurlands vestra (Island)
3) IES Playmar (Španělsko)
4) Istituto d'Istruzione Superiore "G. Peano - C. Rosa" (Itálie)

Hlavním cílem projektu je zvýšit úroveň dovedností a schopností v ICT (zejména algoritmizace, programování, 3D modelování a tisku), které pomáhají zvyšovat kvalifikaci, usnadňují jejich pracovní pozici na trhu práce (poptávka po programátorech neustále roste).
Stejně důležitým cílem projektu je zapojit více dívek v této oblasti.
Studenti budou mít také možnost zvýšit své jazykové znalosti - zejména doplnění slovní zásoby technické angličtiny a komunikačních dovedností při práci v mezinárodních skupinách. Nechceme přitahovat studenty jen k počítačům, ale byli bychom rádi, aby poznali kulturní, sociální a školní prostředí regionu a zapojili se do sportovních aktivit.
Výsledky projektu budeme šířit a poskytovat ostatním zúčastněným stranám a veřejnosti prostřednictvím brožury o programování a modelování a workshopů pro žáky základních škol.
V rámci dvouletého projektu se uskuteční pět krátkodobých projektových schůzek (každá v jiné zemi). První bude v listopadu 2019 v Novém Jičíně. Druhé setkání se bude konat v březnu 2020 na Islandu, třetí v Itálii (říjen 2020), čtvrté v Portugalsku (únor 2021) a poslední ve španělské Torremolinos (květen 2021). Každého setkání se zúčastní minimálně 4 studenti (aspoň dvě dívky) a dva učitelé jako doprovod.

nahoru ^

ŠKOLNÍ GOOGLE+ FACEBOOK

    

Novinky

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

09.03.2020

Using ICT to Preserve European Craftmanship - Erasmus+

Na konci února proběhlo projektové setkání ve městě Sittingbourne ve Velké Británii.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam