Girls and boys progammimg in Europe

Do mezinárodního projektu Erasmus+ s názvem „Dívky s chlapci programují v Evropě“ bude zapojeno pět středních škol. Hlavním koordinátorem je Mendelova střední škola v Novém Jičíně. Jako partneři se zúčastní:

1) Agrupamento de Escolas Dr. Serafim Leite v S. João da Madeira (Portugalsko)
2) Fjolbrautaskoli Nordurlands vestra (Island)
3) IES Playmar (Španělsko)
4) Istituto d'Istruzione Superiore "G. Peano - C. Rosa" (Itálie)

Hlavním cílem projektu je zvýšit úroveň dovedností a schopností v ICT (zejména algoritmizace, programování, 3D modelování a tisku), které pomáhají zvyšovat kvalifikaci, usnadňují jejich pracovní pozici na trhu práce (poptávka po programátorech neustále roste).
Stejně důležitým cílem projektu je zapojit více dívek v této oblasti.
Studenti budou mít také možnost zvýšit své jazykové znalosti - zejména doplnění slovní zásoby technické angličtiny a komunikačních dovedností při práci v mezinárodních skupinách. Nechceme přitahovat studenty jen k počítačům, ale byli bychom rádi, aby poznali kulturní, sociální a školní prostředí regionu a zapojili se do sportovních aktivit.
Výsledky projektu budeme šířit a poskytovat ostatním zúčastněným stranám a veřejnosti prostřednictvím brožury o programování a modelování a workshopů pro žáky základních škol.
V rámci dvouletého projektu se uskuteční pět krátkodobých projektových schůzek (každá v jiné zemi). První bude v listopadu 2019 v Novém Jičíně. Druhé setkání se bude konat v březnu 2020 na Islandu, třetí v Itálii (říjen 2020), čtvrté v Portugalsku (únor 2021) a poslední ve španělské Torremolinos (květen 2021). Každého setkání se zúčastní minimálně 4 studenti (aspoň dvě dívky) a dva učitelé jako doprovod.

nahoru ^

ŠKOLNÍ GOOGLE+ FACEBOOK

    

Novinky

17.02.2020

Informace k lyžařskému kurzu pro obory IT a VS

Informace k lyžařskému a snowboardovému kurzu „Bačkárka 2020“. docx pdf 

14.02.2020

Vítězství v okresním kole v konverzační soutěži

V. Rodićová z VS3 získala 1. místo v okresním kole soutěže v angličtině

28.01.2020

Den otevřených dveří 2020

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 29.1.2020 v době od 13:00 do 17:00.

17.01.2020

Okresní finále ve florbalu dívek 2020

Úspěch dívčího družstva v Odrách.

18.12.2019

Daruj krev – daruješ život - Zdravotnická součást MSŠ

 Daruj krev – daruješ život -  Zdravotnická součást MSŠ V úterý 17. prosince 2019 se studenti třetích a čtvrtých ročníků vydali darovat krev do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě - Porubě.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam