Girls and boys progammimg in Europe

Do mezinárodního projektu Erasmus+ s názvem „Dívky s chlapci programují v Evropě“ bude zapojeno pět středních škol. Hlavním koordinátorem je Mendelova střední škola v Novém Jičíně. Jako partneři se zúčastní:

1) Agrupamento de Escolas Dr. Serafim Leite v S. João da Madeira (Portugalsko)
2) Fjolbrautaskoli Nordurlands vestra (Island)
3) IES Playmar (Španělsko)
4) Istituto d'Istruzione Superiore "G. Peano - C. Rosa" (Itálie)

Hlavním cílem projektu je zvýšit úroveň dovedností a schopností v ICT (zejména algoritmizace, programování, 3D modelování a tisku), které pomáhají zvyšovat kvalifikaci, usnadňují jejich pracovní pozici na trhu práce (poptávka po programátorech neustále roste).
Stejně důležitým cílem projektu je zapojit více dívek v této oblasti.
Studenti budou mít také možnost zvýšit své jazykové znalosti - zejména doplnění slovní zásoby technické angličtiny a komunikačních dovedností při práci v mezinárodních skupinách. Nechceme přitahovat studenty jen k počítačům, ale byli bychom rádi, aby poznali kulturní, sociální a školní prostředí regionu a zapojili se do sportovních aktivit.
Výsledky projektu budeme šířit a poskytovat ostatním zúčastněným stranám a veřejnosti prostřednictvím brožury o programování a modelování a workshopů pro žáky základních škol.
V rámci dvouletého projektu se uskuteční pět krátkodobých projektových schůzek (každá v jiné zemi). První bude v listopadu 2019 v Novém Jičíně. Druhé setkání se bude konat v březnu 2020 na Islandu, třetí v Itálii (říjen 2020), čtvrté v Portugalsku (únor 2021) a poslední ve španělské Torremolinos (květen 2021). Každého setkání se zúčastní minimálně 4 studenti (aspoň dvě dívky) a dva učitelé jako doprovod.

nahoru ^

Přijímací řízení Ekonomika

 

ŠKOLNÍ GOOGLE+ FACEBOOK

    

Novinky

22.06.2022

Projekt Svět práce 2022

I v tomto školním roce se na součásti Ekonomika konal projekt Svět práce.

09.06.2022

Český den proti rakovině 2022

 Ve středu 11. 5. 2022 se naše škola po dvouleté pauze zapojila do celonárodní veřejné sbírky  Český den proti rakovině.

30.05.2022

Erasmus+ projektová schůzka v Rakousku

Ve dnech 9. – 13. května 2022 se studentky oborů Ekonomické lyceum a Obchodní akademie zúčastnily mezinárodní soutěže v 3D tisku, která se konala v rámci projektu Erasmus+ v rakouském městě Weiz.

27.05.2022

Erasmus+ projektová schůzka v Itálii

V rámci projektu Erasmus + s názvem Girls with boys programming in Europe se zúčastnilo 6 našich studentů a dva učitelé výjezdu do Itálie od 24. do 29. dubna 2022.

20.05.2022

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam