Workshopu Erasmus+ ve Francii

/ 15.05.2023 /

5 žáků ze tříd IT1 a IT2 se minulý týden účastnilo týdenního workshopu na partnerské škole ve francouzském Chauny v rámci projektu Erasmus+ Data Science and Internet of Things. Studenti pracovali ve smíšených mezinárodních česko-norsko-rakousko-francouzských skupinách.

Tématem bylo využití sběru a vyhodnocování dat a internetu věcí pro ochranu uměleckých památek, jakými jsou obrazy v galeriích. Účastníci programovali Micro:bit sensory, které hlídají stabilní teplotu nebo sledují otřesy pro případ krádeže.

Součástí workshopu byla návštěva velké firmy Muller Intuitiv, která vyrábí elektrická topná tělesa; prohlédli jsme si jak výrobní linku, tak testovací centrum. Ve volném čase jsme navštívili hrad Pierrefonds, středověké město Laon a během pátečního odpoledne a soboty si důkladně prohlédli Paříž.

Petr Zapletal

Fotogalerie

« zpět

nahoru ^

Přijímací řízení IT a veřejná správa

Sociální sítě

     

Studijní materiály(pouze pro přihlášené)

Novinky

18.05.2023

Job shadowing ve Finsku

Nejen naši studenti jezdí na zahraniční stáže. Náš kolega, Petr Kupčák, je právě na střední škole ve Finském městě Salo. 

17.05.2023

Zahraniční stáže studentů

Studenti 3. ročníků se letos opět vydali na třítýdenní zahraniční stáže.

15.05.2023

Workshopu Erasmus+ ve Francii

5 žáků z IT1 a IT2 se zúčastnilo týdenního workshopu Erasmus+ v partnerské škole z francouzského Chauny. Tématem byla ochrana uměleckých památek (obrazů) za pomoci sběru a vyhodnocování dat a nástrojů internetu věcí. Účastníci pracovali s Micro:bit sestavou a sensory teploty či otřesu. 

28.04.2023

Vyjádření ředitelky školy k mimořádné události

Dobrý den, ráda bych vás informovala o situaci, která se v pátek 28. 4. 2023 stala na naší škole. Neznámý pachatel vyhrožoval, že vystřílí žáky ve škole, informace se objevila na sociálních sítích a byla zaslána na emailovou adresu školy. Bezprostředně po obdržení této informace jsme kontaktovali Policii ČR a v souladu s jejich doporučením jsme evakuovali školu. Chtěla bych zdůraznit, že situace byla a stále je řešena ve spolupráci s Policií ČR a v tuto chvíli nemusí mít žáci ani rodiče žádné obavy. Zabezpečili jsme školu a situaci pečlivě sledujeme. Ráda bych vám poděkovala za spolupráci a vstřícnost během evakuace. Společně jsme dokázali zvládnout tuto situaci. V úterý 2. 5. 2023 se vrátíme k normálnímu provozu na naší škole. V tuto chvíli již není důvod k obavám. S pozdravem, Lucie Haitlová ředitelka školy

27.04.2023

Od písmene ke knížce

Studenti 2. ročníku oboru veřejnosprávní činnost se stali v Muzeu Novojičínska na chvíli písaři, vyzkoušeli si kaligrafii a dozvěděli se zajímavé informace o významu písma a knih.

více novinek