2. místo v soutěži "Šenovský datel"

/ 17.10.2022 /

Ve dnech 13. a 14. října 2022 proběhla na Mendelově střední škole soutěž ve zpracování textů na PC „Šenovský datel“, která je určena pro žáky 2. ročníků středních škol a talentované mladší. Studenti soutěžili ve třech disciplínách – opisy desetiminutových textů s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Letošního ročníku se zúčastnilo 21 družstev z 18 škol, které reprezentovalo celkem
60 soutěžících.

Soutěž proběhla ve spolupráci s Interinfo ČR, které na soutěži zastupovala 9násobná mistryně světa ve zpracování textů, předsedkyně Interinfo ČR a spoluautorka výukového programu psaní na klávesnici – ZAV, paní Helena Zaviačičová.

Absolutním vítězkou soutěže se stala Adéla Klementová z Mendelova gymnázia Opava, nejlépe za Mendelovu SŠ Nový Jičín se umístila Zuzana Kramářová na 9. místě. V soutěži družstev vyhrálo Gymnázium Otokara Březiny a SOŠ Telč, naše škola se umístila na 2. místě.

Velké poděkování patří sponzorům, bez kterých by soutěž nebylo možno uskutečnit - Spolek přátel Mendelovy SŠ N. Jičín, Městský úřad N. Jičín, Iveta Tomková – poradce pro zdravý životní styl, Interinfo ČR, Edugo solutions, s. r. o. a cukrárna „Dortíci“ Lenky Glogarové.

Dalibor Tomek
Mendelova SŠ, N. Jičín

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

22.11.2023

Oznámení o stávce

V pondělí dne 27. listopadu 2023 se zaměstnanci naší školy připojují k výstražné stávce, kterou vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství. Na naší škole se do stávky zapojují všichni pedagogičtí pracovníci, z tohoto důvodu vyhlašuji na 27. 11. 2023 ředitelské volno. Děkuji za pochopení. Ing. Lucie Haitlová, MBA, ředitelka školy

22.11.2023

Příběhy bezpráví 2023

Promítnutím nového dokumentárního filmu 1989: Chceme dýchat a besedou se dvěma frýdecko-místeckými signatáři Charty 77, trampy a členy undergroundové komunity, pány Zdeňkem Matuszkem a Jiřím Sachrem, jsme se zapojili do letošního ročníku Příběhů bezpráví, jejž každoročně nabízí českým školám společnost Člověk v tísni.

13.10.2023

Školní fórum 2023

Dne 12. 10. 2023 proběhlo ve škole již podruhé Školní fórum. Akce byla součástí aktivit města Nový Jičín, které je zapojeno do tzv. Národní sítě zdravých měst. Vybraní studenti všech oborů měli možnost vyslovit své požadavky na pozitivní změny ve škole a také ve městě.

12.10.2023

Erasmus+ projektová schůzka na Islandu

Ve dnech 1. – 7. 10. 2023 se čtyři studenti a dva učitelé ze součásti Ekonomika zúčastnili projektového setkání v rámci projektu Erasmus+ (s názvem Mezinárodní soutěž v ICT III) na islandské škole v městě Sauðárkrókur.

05.10.2023

Erasmus Days 2023

Zveme Vás v pátek 13. 10. na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně, kde od 9:00 do 14:00 představíme své zkušenosti a zážitky z mezinárodních projektů Erasmus+. Připravili jsme zábavné hry a soutěže. Navíc v prostorách Mendelovy střední školy (na ulici Divadelní 4), budou probíhat 2 zajímavé akce, na nichž uvítáme žáky i učitele základních a středních škol. Půjde o: studentské prezentace z květnových odborných stáží v 5 zemích EU IT workshop, vedený profesionály z praxe, na němž si zájemci vyzkouší, jak probíhá sběr dat na průmyslové lince Začátky obou aktivit budou v 8:30, 10:30, 12:30.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam