2. místo v soutěži "Šenovský datel"

/ 17.10.2022 /

Ve dnech 13. a 14. října 2022 proběhla na Mendelově střední škole soutěž ve zpracování textů na PC „Šenovský datel“, která je určena pro žáky 2. ročníků středních škol a talentované mladší. Studenti soutěžili ve třech disciplínách – opisy desetiminutových textů s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Letošního ročníku se zúčastnilo 21 družstev z 18 škol, které reprezentovalo celkem
60 soutěžících.

Soutěž proběhla ve spolupráci s Interinfo ČR, které na soutěži zastupovala 9násobná mistryně světa ve zpracování textů, předsedkyně Interinfo ČR a spoluautorka výukového programu psaní na klávesnici – ZAV, paní Helena Zaviačičová.

Absolutním vítězkou soutěže se stala Adéla Klementová z Mendelova gymnázia Opava, nejlépe za Mendelovu SŠ Nový Jičín se umístila Zuzana Kramářová na 9. místě. V soutěži družstev vyhrálo Gymnázium Otokara Březiny a SOŠ Telč, naše škola se umístila na 2. místě.

Velké poděkování patří sponzorům, bez kterých by soutěž nebylo možno uskutečnit - Spolek přátel Mendelovy SŠ N. Jičín, Městský úřad N. Jičín, Iveta Tomková – poradce pro zdravý životní styl, Interinfo ČR, Edugo solutions, s. r. o. a cukrárna „Dortíci“ Lenky Glogarové.

Dalibor Tomek
Mendelova SŠ, N. Jičín

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

21.06.2024

Workshop "Finanční svoboda"

Dnes proběhl pro 1. ročníky tříhodinový, formou hry organizovaný workshop, zaměřený na vzdělávaní v oblasti matematické a finanční gramotnosti s názvem "Finanční svoboda". Žáci si měli možnost vyzkoušet, jak by obstáli při zajištění finanční nezávislosti a zda je možné se i s průměrným platem stát rentiérem.

12.06.2024

Svět práce v České spořitelně

Finalisté školního kola projektu Svět práce si vyzkoušeli pohovor na pozici: Specialista zákaznických služeb.

10.06.2024

Mezinárodní projekt Erasmus+: Soutěže v ICT zvyšují kvalitu středního vzdělávání

Mendelova střední škola v Novém Jičíně spolu s partnerskými školami ze Španělska, Polska a Islandu úspěšně dokončila třetí ročník projektu „Mezinárodní soutěže ICT o zvýšení kvality středního vzdělávání III“.

31.05.2024

Květinový den 2024

 Ve středu 15. května se zúčastnila třída ZL2 tradiční celostátní sbírky KVĚTINOVÝ DEN.

28.05.2024

Exkurze na Finančním úřadě

Třetí ročníky se zúčastnily workshopu na FÚ.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam