2. místo v soutěži "Šenovský datel"

/ 17.10.2022 /

Ve dnech 13. a 14. října 2022 proběhla na Mendelově střední škole soutěž ve zpracování textů na PC „Šenovský datel“, která je určena pro žáky 2. ročníků středních škol a talentované mladší. Studenti soutěžili ve třech disciplínách – opisy desetiminutových textů s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Letošního ročníku se zúčastnilo 21 družstev z 18 škol, které reprezentovalo celkem
60 soutěžících.

Soutěž proběhla ve spolupráci s Interinfo ČR, které na soutěži zastupovala 9násobná mistryně světa ve zpracování textů, předsedkyně Interinfo ČR a spoluautorka výukového programu psaní na klávesnici – ZAV, paní Helena Zaviačičová.

Absolutním vítězkou soutěže se stala Adéla Klementová z Mendelova gymnázia Opava, nejlépe za Mendelovu SŠ Nový Jičín se umístila Zuzana Kramářová na 9. místě. V soutěži družstev vyhrálo Gymnázium Otokara Březiny a SOŠ Telč, naše škola se umístila na 2. místě.

Velké poděkování patří sponzorům, bez kterých by soutěž nebylo možno uskutečnit - Spolek přátel Mendelovy SŠ N. Jičín, Městský úřad N. Jičín, Iveta Tomková – poradce pro zdravý životní styl, Interinfo ČR, Edugo solutions, s. r. o. a cukrárna „Dortíci“ Lenky Glogarové.

Dalibor Tomek
Mendelova SŠ, N. Jičín

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

14.04.2024

Stříbro v basketbalu hoši

Tak i kluci si po bojovných výkonech odnáší stříbrné medaile z okresního finále???????????? Gratulujeme.

05.04.2024

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna

Oznamuji, že jsem podle § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, rozhodla vyhlásit ředitelské volno na pátek 12. 4. 2024 a pondělí 15. 4. 2024 ze závažných důvodů, zejména organizačních. Ředitelské volno se týká pouze žáků 1. - 3. ročníků všech oborů.  4. ročníky mají výuku dle rozvrhu hodin. Ing. Lucie Haitlová, MBA ředitelka školy

03.04.2024

3. místo v kraji

Včera se naše studentka Beáta Boháčová ze třídy VS3 zúčastnila krajského kola konverzační soutěže v anglickém jazyce v Ostravě a obsadila úžasné 3. místo! Moc gratulujeme Beátě k tomuto skvělému výsledku a děkujeme za reprezentaci naší školy!

27.03.2024

"Studenti bez hranic XI" získal prestižní ocenění

Jsme nadšení. Náš projekt "Studenti bez hranic XI" získal prestižní ocenění v kategorii internacionalizace na slavnostním předávání Cen DZS! Projekt zahrnoval odborné stáže žáků na Maltě a učitelský výukový pobyt v Norsku. Dům zahraniční spolupráce (národní agenturu Erasmus+) zaujal svou jedinečností a úspěšnou realizací i v náročném covidovém období. #ErasmusPlus , #DZS

15.03.2024

Tour de App - finále

Náš tým Code Magic (Tomáš Valenta & Kristýna Ručková) se umístil na 15. místě ve druhém kole soutěže Tour de App, kam se probojovalo pouhých 40 týmů ze 115! Postoupili do grand finále, které se bude konat 22. - 24. března 2024 na Masarykově univerzitě v Brně. Gratulujeme našim studentům k tomuto velkému úspěchu.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam