Erasmus+ projektová schůzka v ČR a Polsku

/ 30.11.2022 /

Ve dnech 20 - 25. listopadu 2022 jsme se zúčastnili a zároveň organizovali projektovou schůzku Erasmus+ projektu „International ICT Competitions III for Increasing the Quality of Secondary Education“ (Mezinárodni soutěž v ICT III. ročník) v hlavním městě ČR - Praze, Novém Jičíně a Nowém Targu (Polsko). Této schůzky se zúčastnili 4 studenti a dva učitelé ze Španělska, 3 studenti (jeden těsně před odjezdem onemocněl) a dva učitelé z Islandu a samozřejmě studenti a učitelé z ČR a Polska.
V neděli dopoledne jsme se ubytovali v Praze a večer jsme provedli naše hosty krásami našeho hlavního města (Karlův most, Staroměstské náměstí, Pražský hrad…).
V pondělí jsme navštívili sídlo firmy Microsoft, kde nás pan Karel Klatovský, který se v Microsoftu věnuje spolupráci se školami a vzdělávacími institucemi, zasvětil do novinek v oblasti OFFICE 365, včetně možnosti využití živé komunikace prostřednictvím platformy Microsoft Translator. Odpoledne jsme ukázali zahraničním studentům a učitelům další památky Prahy (Národní divadlo, Vyšehrad…). Po společném obědě jsme odjeli vlakem do Nového Jičína.
V úterý po uvítání na Mendelově střední škole a prohlídce školy následovalo rozlosování do jednotlivých mezinárodních týmů (dvojic – každý člen z jiné země) pro mezinárodní soutěž a příprava na tuto soutěž (seznámení s aplikací pro úpravu fotek, střih videa – Clipchamp, tvorbu dotazníků pomocí OFFICE Forms nebo Google Forms). Učitelé diskutovali o softwarovém a hardwarovém vybavení partnerských škol, využití ICT ve výuce odborných předmětů a věnovali se také přípravě samotné soutěže, včetně jejího vyhodnocení. Odpoledne jsme navštívili skywalk na Pustevnách a historické město Štramberk. Ve středu proběhla mezinárodní soutěž dvojic. Vítězem se stali chlapci z Islandu a Polska (Piotr Tylka, Friðrik Alvin Haraldsson Grankvist), na druhém místě se umístila česko-španělská dvojice (Alexandre Herrero Francés, Filip Chýlek) a třetí místo patřilo islandsko-španělské dvojici (Þórgunnur Þórarinsdóttir, Raquel Alfaro Colomer). Po společném obědě jsme odjeli směr Nowy Targ. Cestou jsme se zastavili si prohlédnout bývalý těžební důl Landek, nyní muzeu s anglickým výkladem.
Čtvrteční den byl věnovaný představení partnerské školy v Nowem Targu a workshopům (využití dronů a 3D tisk). Učitelé pak hodnotili, jak jednotlivé skupiny zvládli úkoly mezinárodní soutěže a určili pořadí. Odpoledne jsme se vydali i přes nepřízeň počasí do sportovního centra polských Vysokých Tater – Zakopane. Večer následovalo předávání diplomů a certifikátů.
V pátek jsme zhodnotili celý týden a rozdali si úkoly, které budeme plnit před další projektovou schůzkou a pak u jsme se vydali do polského Krakowa (návštěva hradu Wawel, rynk a Old Town).
V sobotu ráno, někteří z nás, ještě navštívili termální bazény – Goracy potok. Studenti byli ubytováni v hostitelských rodinách v ČR a Polsku, což přispělo k rozvoji komunikačních dovedností anglického jazyka i poznání kultury dané země, regionu.

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

19.12.2023

Daruj krev s obchodkou

Již po dvacáté čtvrté se studenti a učitelé ekonomické součásti vydali darovat krev.

13.12.2023

Office 2023

Ve čtvrtek 12. prosince 2023 uspořádala Mendelova střední škola 16. ročník regionální soutěže Office 2023.

22.11.2023

Oznámení o stávce

V pondělí dne 27. listopadu 2023 se zaměstnanci naší školy připojují k výstražné stávce, kterou vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství. Na naší škole se do stávky zapojují všichni pedagogičtí pracovníci, z tohoto důvodu vyhlašuji na 27. 11. 2023 ředitelské volno. Děkuji za pochopení. Ing. Lucie Haitlová, MBA, ředitelka školy

22.11.2023

Příběhy bezpráví 2023

Promítnutím nového dokumentárního filmu 1989: Chceme dýchat a besedou se dvěma frýdecko-místeckými signatáři Charty 77, trampy a členy undergroundové komunity, pány Zdeňkem Matuszkem a Jiřím Sachrem, jsme se zapojili do letošního ročníku Příběhů bezpráví, jejž každoročně nabízí českým školám společnost Člověk v tísni.

13.10.2023

Školní fórum 2023

Dne 12. 10. 2023 proběhlo ve škole již podruhé Školní fórum. Akce byla součástí aktivit města Nový Jičín, které je zapojeno do tzv. Národní sítě zdravých měst. Vybraní studenti všech oborů měli možnost vyslovit své požadavky na pozitivní změny ve škole a také ve městě.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam