Erasmus+ projektová schůzka v ČR a Polsku

/ 30.11.2022 /

Ve dnech 20 - 25. listopadu 2022 jsme se zúčastnili a zároveň organizovali projektovou schůzku Erasmus+ projektu „International ICT Competitions III for Increasing the Quality of Secondary Education“ (Mezinárodni soutěž v ICT III. ročník) v hlavním městě ČR - Praze, Novém Jičíně a Nowém Targu (Polsko). Této schůzky se zúčastnili 4 studenti a dva učitelé ze Španělska, 3 studenti (jeden těsně před odjezdem onemocněl) a dva učitelé z Islandu a samozřejmě studenti a učitelé z ČR a Polska.
V neděli dopoledne jsme se ubytovali v Praze a večer jsme provedli naše hosty krásami našeho hlavního města (Karlův most, Staroměstské náměstí, Pražský hrad…).
V pondělí jsme navštívili sídlo firmy Microsoft, kde nás pan Karel Klatovský, který se v Microsoftu věnuje spolupráci se školami a vzdělávacími institucemi, zasvětil do novinek v oblasti OFFICE 365, včetně možnosti využití živé komunikace prostřednictvím platformy Microsoft Translator. Odpoledne jsme ukázali zahraničním studentům a učitelům další památky Prahy (Národní divadlo, Vyšehrad…). Po společném obědě jsme odjeli vlakem do Nového Jičína.
V úterý po uvítání na Mendelově střední škole a prohlídce školy následovalo rozlosování do jednotlivých mezinárodních týmů (dvojic – každý člen z jiné země) pro mezinárodní soutěž a příprava na tuto soutěž (seznámení s aplikací pro úpravu fotek, střih videa – Clipchamp, tvorbu dotazníků pomocí OFFICE Forms nebo Google Forms). Učitelé diskutovali o softwarovém a hardwarovém vybavení partnerských škol, využití ICT ve výuce odborných předmětů a věnovali se také přípravě samotné soutěže, včetně jejího vyhodnocení. Odpoledne jsme navštívili skywalk na Pustevnách a historické město Štramberk. Ve středu proběhla mezinárodní soutěž dvojic. Vítězem se stali chlapci z Islandu a Polska (Piotr Tylka, Friðrik Alvin Haraldsson Grankvist), na druhém místě se umístila česko-španělská dvojice (Alexandre Herrero Francés, Filip Chýlek) a třetí místo patřilo islandsko-španělské dvojici (Þórgunnur Þórarinsdóttir, Raquel Alfaro Colomer). Po společném obědě jsme odjeli směr Nowy Targ. Cestou jsme se zastavili si prohlédnout bývalý těžební důl Landek, nyní muzeu s anglickým výkladem.
Čtvrteční den byl věnovaný představení partnerské školy v Nowem Targu a workshopům (využití dronů a 3D tisk). Učitelé pak hodnotili, jak jednotlivé skupiny zvládli úkoly mezinárodní soutěže a určili pořadí. Odpoledne jsme se vydali i přes nepřízeň počasí do sportovního centra polských Vysokých Tater – Zakopane. Večer následovalo předávání diplomů a certifikátů.
V pátek jsme zhodnotili celý týden a rozdali si úkoly, které budeme plnit před další projektovou schůzkou a pak u jsme se vydali do polského Krakowa (návštěva hradu Wawel, rynk a Old Town).
V sobotu ráno, někteří z nás, ještě navštívili termální bazény – Goracy potok. Studenti byli ubytováni v hostitelských rodinách v ČR a Polsku, což přispělo k rozvoji komunikačních dovedností anglického jazyka i poznání kultury dané země, regionu.

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

21.06.2024

Workshop "Finanční svoboda"

Dnes proběhl pro 1. ročníky tříhodinový, formou hry organizovaný workshop, zaměřený na vzdělávaní v oblasti matematické a finanční gramotnosti s názvem "Finanční svoboda". Žáci si měli možnost vyzkoušet, jak by obstáli při zajištění finanční nezávislosti a zda je možné se i s průměrným platem stát rentiérem.

12.06.2024

Svět práce v České spořitelně

Finalisté školního kola projektu Svět práce si vyzkoušeli pohovor na pozici: Specialista zákaznických služeb.

10.06.2024

Mezinárodní projekt Erasmus+: Soutěže v ICT zvyšují kvalitu středního vzdělávání

Mendelova střední škola v Novém Jičíně spolu s partnerskými školami ze Španělska, Polska a Islandu úspěšně dokončila třetí ročník projektu „Mezinárodní soutěže ICT o zvýšení kvality středního vzdělávání III“.

31.05.2024

Květinový den 2024

 Ve středu 15. května se zúčastnila třída ZL2 tradiční celostátní sbírky KVĚTINOVÝ DEN.

28.05.2024

Exkurze na Finančním úřadě

Třetí ročníky se zúčastnily workshopu na FÚ.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam