Erasmus+ projektová schůzka v ČR a Polsku

/ 30.11.2022 /

Ve dnech 20 - 25. listopadu 2022 jsme se zúčastnili a zároveň organizovali projektovou schůzku Erasmus+ projektu „International ICT Competitions III for Increasing the Quality of Secondary Education“ (Mezinárodni soutěž v ICT III. ročník) v hlavním městě ČR - Praze, Novém Jičíně a Nowém Targu (Polsko). Této schůzky se zúčastnili 4 studenti a dva učitelé ze Španělska, 3 studenti (jeden těsně před odjezdem onemocněl) a dva učitelé z Islandu a samozřejmě studenti a učitelé z ČR a Polska.
V neděli dopoledne jsme se ubytovali v Praze a večer jsme provedli naše hosty krásami našeho hlavního města (Karlův most, Staroměstské náměstí, Pražský hrad…).
V pondělí jsme navštívili sídlo firmy Microsoft, kde nás pan Karel Klatovský, který se v Microsoftu věnuje spolupráci se školami a vzdělávacími institucemi, zasvětil do novinek v oblasti OFFICE 365, včetně možnosti využití živé komunikace prostřednictvím platformy Microsoft Translator. Odpoledne jsme ukázali zahraničním studentům a učitelům další památky Prahy (Národní divadlo, Vyšehrad…). Po společném obědě jsme odjeli vlakem do Nového Jičína.
V úterý po uvítání na Mendelově střední škole a prohlídce školy následovalo rozlosování do jednotlivých mezinárodních týmů (dvojic – každý člen z jiné země) pro mezinárodní soutěž a příprava na tuto soutěž (seznámení s aplikací pro úpravu fotek, střih videa – Clipchamp, tvorbu dotazníků pomocí OFFICE Forms nebo Google Forms). Učitelé diskutovali o softwarovém a hardwarovém vybavení partnerských škol, využití ICT ve výuce odborných předmětů a věnovali se také přípravě samotné soutěže, včetně jejího vyhodnocení. Odpoledne jsme navštívili skywalk na Pustevnách a historické město Štramberk. Ve středu proběhla mezinárodní soutěž dvojic. Vítězem se stali chlapci z Islandu a Polska (Piotr Tylka, Friðrik Alvin Haraldsson Grankvist), na druhém místě se umístila česko-španělská dvojice (Alexandre Herrero Francés, Filip Chýlek) a třetí místo patřilo islandsko-španělské dvojici (Þórgunnur Þórarinsdóttir, Raquel Alfaro Colomer). Po společném obědě jsme odjeli směr Nowy Targ. Cestou jsme se zastavili si prohlédnout bývalý těžební důl Landek, nyní muzeu s anglickým výkladem.
Čtvrteční den byl věnovaný představení partnerské školy v Nowem Targu a workshopům (využití dronů a 3D tisk). Učitelé pak hodnotili, jak jednotlivé skupiny zvládli úkoly mezinárodní soutěže a určili pořadí. Odpoledne jsme se vydali i přes nepřízeň počasí do sportovního centra polských Vysokých Tater – Zakopane. Večer následovalo předávání diplomů a certifikátů.
V pátek jsme zhodnotili celý týden a rozdali si úkoly, které budeme plnit před další projektovou schůzkou a pak u jsme se vydali do polského Krakowa (návštěva hradu Wawel, rynk a Old Town).
V sobotu ráno, někteří z nás, ještě navštívili termální bazény – Goracy potok. Studenti byli ubytováni v hostitelských rodinách v ČR a Polsku, což přispělo k rozvoji komunikačních dovedností anglického jazyka i poznání kultury dané země, regionu.

« zpět

nahoru ^

Přijímací řízení Mendelova sš

Sociální sítě

     

Novinky

31.01.2023

Badminton žáků 2022

Na součásti IT a VS se od října do ledna sportovalo.

30.01.2023

Soutěž Office 2023 pro ZŠ

Dne 26. 1. 2023 jsme uspořádali 2. ročník regionální soutěže v IT dovednostech s názvem OFFICE 2023.

06.01.2023

Den otevřených dveří - 18.1.2023

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 18.1.2023 od 13:00 do 17:00.

03.01.2023

Konverzační soutěž s rodilým mluvčím

Soutěž v angličtině se konala na součásti IT a VS 16. 12. 2022.

03.01.2023

Konverzační soutěž z ruského jazyka

20. 12. 2022 proběhla na součásti VS a IT a součásti zdravotnictví konverzační soutěž z ruského jazyka.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam