Erasmus+ projektová schůzka v Maďarsku

/ 15.12.2022 /

Ve dnech 4. - 10. prosince jsme se zúčastnili projektové schůzky Erasmus+ Promotion in Motion v hlavním městě Maďarska - Budapešti. Této schůzky se zúčastnilo 6 studentů 2. ročníku oboru Ekonomického lycea a 2 studentky 2. ročníku Obchodní akademie. Navíc také přijeli naši partneři ze španělského Torremolinos, kteří s námi spolupracují.

V neděli odpoledne jsme se po několikahodinové cestě vlakem setkali s našimi hostitelskými rodinami a po zbytek večera jsme se vzájemně seznamovali.

Během dalších pěti dní jsme se každé ráno scházeli ve škole, kde nás čekala například soutěž o nejlepší logo, přednáška a workshopy o inovativním marketingu, workshop o vytváření prezentací v programu Prezi a Genially nebo návštěva Santy Clause.

V odpoledních hodinách jsme pak navštívili například vyhlášené vánoční trhy, Budínský hrad či továrnu a muzeum Unicum. Mimo jiné jsme ve volném čase, spolu s novými přáteli z Maďarska a Španělska, vyrazili na prohlídku města, ochutnali tradiční maďarské pokrmy a nemohli jsme vynechat ani bruslení na ledě.

V pátek jsme zhodnotili celý týden a rozdali si úkoly, které budeme plnit před další projektovou schůzkou a pak už jsme měli jen kulturní program, vydali jsme se prohlédnout si zbylé části města a shánět suvenýry. Poslední večer jsme strávili s hostitelskými rodinami a ostatními přáteli.

V sobotu ráno jsme se všichni zase setkali na nádraží, se slzami v očích se rozloučili a vyrazili na cestu domů.

Všichni jsme si odvezli úžasné a nezapomenutelné zážitky, spoustu nových znalostí a dovedností a udělali si mnoho nových přátel. 

autoři: Beáta Königová a Kryštof Kozmik

« zpět

nahoru ^

Přijímací řízení Mendelova sš

Sociální sítě

     

Novinky

05.06.2023

Český den proti rakovině 2023

Český den proti rakovině Ve středu 10. 5. 2023 se naše škola opět zapojila do celonárodní veřejné sbírky.

18.05.2023

Job shadowing ve Finsku

Nejen naši studenti jezdí na zahraniční stáže. Náš kolega, Petr Kupčák, je právě na střední škole ve Finském městě Salo. 

17.05.2023

Zahraniční stáže studentů

Studenti 3. ročníků se letos opět vydali na třítýdenní zahraniční stáže.

15.05.2023

Workshopu Erasmus+ ve Francii

5 žáků z IT1 a IT2 se zúčastnilo týdenního workshopu Erasmus+ v partnerské škole z francouzského Chauny. Tématem byla ochrana uměleckých památek (obrazů) za pomoci sběru a vyhodnocování dat a nástrojů internetu věcí. Účastníci pracovali s Micro:bit sestavou a sensory teploty či otřesu. 

10.05.2023

Naši učitelé na job shadowingu ve Španělsku

Dva naši učitelé vyrazili s projektem Erasmus+ Job Shadowing do světa. Ve španělské škole IES Playamar Torremolinos sledují, jak na to jdou jejich kolegové.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam