Erasmus+ projektová schůzka v Maďarsku

/ 15.12.2022 /

Ve dnech 4. - 10. prosince jsme se zúčastnili projektové schůzky Erasmus+ Promotion in Motion v hlavním městě Maďarska - Budapešti. Této schůzky se zúčastnilo 6 studentů 2. ročníku oboru Ekonomického lycea a 2 studentky 2. ročníku Obchodní akademie. Navíc také přijeli naši partneři ze španělského Torremolinos, kteří s námi spolupracují.

V neděli odpoledne jsme se po několikahodinové cestě vlakem setkali s našimi hostitelskými rodinami a po zbytek večera jsme se vzájemně seznamovali.

Během dalších pěti dní jsme se každé ráno scházeli ve škole, kde nás čekala například soutěž o nejlepší logo, přednáška a workshopy o inovativním marketingu, workshop o vytváření prezentací v programu Prezi a Genially nebo návštěva Santy Clause.

V odpoledních hodinách jsme pak navštívili například vyhlášené vánoční trhy, Budínský hrad či továrnu a muzeum Unicum. Mimo jiné jsme ve volném čase, spolu s novými přáteli z Maďarska a Španělska, vyrazili na prohlídku města, ochutnali tradiční maďarské pokrmy a nemohli jsme vynechat ani bruslení na ledě.

V pátek jsme zhodnotili celý týden a rozdali si úkoly, které budeme plnit před další projektovou schůzkou a pak už jsme měli jen kulturní program, vydali jsme se prohlédnout si zbylé části města a shánět suvenýry. Poslední večer jsme strávili s hostitelskými rodinami a ostatními přáteli.

V sobotu ráno jsme se všichni zase setkali na nádraží, se slzami v očích se rozloučili a vyrazili na cestu domů.

Všichni jsme si odvezli úžasné a nezapomenutelné zážitky, spoustu nových znalostí a dovedností a udělali si mnoho nových přátel. 

autoři: Beáta Königová a Kryštof Kozmik

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

22.11.2023

Oznámení o stávce

V pondělí dne 27. listopadu 2023 se zaměstnanci naší školy připojují k výstražné stávce, kterou vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství. Na naší škole se do stávky zapojují všichni pedagogičtí pracovníci, z tohoto důvodu vyhlašuji na 27. 11. 2023 ředitelské volno. Děkuji za pochopení. Ing. Lucie Haitlová, MBA, ředitelka školy

22.11.2023

Příběhy bezpráví 2023

Promítnutím nového dokumentárního filmu 1989: Chceme dýchat a besedou se dvěma frýdecko-místeckými signatáři Charty 77, trampy a členy undergroundové komunity, pány Zdeňkem Matuszkem a Jiřím Sachrem, jsme se zapojili do letošního ročníku Příběhů bezpráví, jejž každoročně nabízí českým školám společnost Člověk v tísni.

13.10.2023

Školní fórum 2023

Dne 12. 10. 2023 proběhlo ve škole již podruhé Školní fórum. Akce byla součástí aktivit města Nový Jičín, které je zapojeno do tzv. Národní sítě zdravých měst. Vybraní studenti všech oborů měli možnost vyslovit své požadavky na pozitivní změny ve škole a také ve městě.

12.10.2023

Erasmus+ projektová schůzka na Islandu

Ve dnech 1. – 7. 10. 2023 se čtyři studenti a dva učitelé ze součásti Ekonomika zúčastnili projektového setkání v rámci projektu Erasmus+ (s názvem Mezinárodní soutěž v ICT III) na islandské škole v městě Sauðárkrókur.

05.10.2023

Erasmus Days 2023

Zveme Vás v pátek 13. 10. na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně, kde od 9:00 do 14:00 představíme své zkušenosti a zážitky z mezinárodních projektů Erasmus+. Připravili jsme zábavné hry a soutěže. Navíc v prostorách Mendelovy střední školy (na ulici Divadelní 4), budou probíhat 2 zajímavé akce, na nichž uvítáme žáky i učitele základních a středních škol. Půjde o: studentské prezentace z květnových odborných stáží v 5 zemích EU IT workshop, vedený profesionály z praxe, na němž si zájemci vyzkouší, jak probíhá sběr dat na průmyslové lince Začátky obou aktivit budou v 8:30, 10:30, 12:30.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam