Erasmus+ projektová schůzka v Maďarsku

/ 15.12.2022 /

Ve dnech 4. - 10. prosince jsme se zúčastnili projektové schůzky Erasmus+ Promotion in Motion v hlavním městě Maďarska - Budapešti. Této schůzky se zúčastnilo 6 studentů 2. ročníku oboru Ekonomického lycea a 2 studentky 2. ročníku Obchodní akademie. Navíc také přijeli naši partneři ze španělského Torremolinos, kteří s námi spolupracují.

V neděli odpoledne jsme se po několikahodinové cestě vlakem setkali s našimi hostitelskými rodinami a po zbytek večera jsme se vzájemně seznamovali.

Během dalších pěti dní jsme se každé ráno scházeli ve škole, kde nás čekala například soutěž o nejlepší logo, přednáška a workshopy o inovativním marketingu, workshop o vytváření prezentací v programu Prezi a Genially nebo návštěva Santy Clause.

V odpoledních hodinách jsme pak navštívili například vyhlášené vánoční trhy, Budínský hrad či továrnu a muzeum Unicum. Mimo jiné jsme ve volném čase, spolu s novými přáteli z Maďarska a Španělska, vyrazili na prohlídku města, ochutnali tradiční maďarské pokrmy a nemohli jsme vynechat ani bruslení na ledě.

V pátek jsme zhodnotili celý týden a rozdali si úkoly, které budeme plnit před další projektovou schůzkou a pak už jsme měli jen kulturní program, vydali jsme se prohlédnout si zbylé části města a shánět suvenýry. Poslední večer jsme strávili s hostitelskými rodinami a ostatními přáteli.

V sobotu ráno jsme se všichni zase setkali na nádraží, se slzami v očích se rozloučili a vyrazili na cestu domů.

Všichni jsme si odvezli úžasné a nezapomenutelné zážitky, spoustu nových znalostí a dovedností a udělali si mnoho nových přátel. 

autoři: Beáta Königová a Kryštof Kozmik

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

14.04.2024

Stříbro v basketbalu hoši

Tak i kluci si po bojovných výkonech odnáší stříbrné medaile z okresního finále???????????? Gratulujeme.

05.04.2024

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna

Oznamuji, že jsem podle § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, rozhodla vyhlásit ředitelské volno na pátek 12. 4. 2024 a pondělí 15. 4. 2024 ze závažných důvodů, zejména organizačních. Ředitelské volno se týká pouze žáků 1. - 3. ročníků všech oborů.  4. ročníky mají výuku dle rozvrhu hodin. Ing. Lucie Haitlová, MBA ředitelka školy

03.04.2024

3. místo v kraji

Včera se naše studentka Beáta Boháčová ze třídy VS3 zúčastnila krajského kola konverzační soutěže v anglickém jazyce v Ostravě a obsadila úžasné 3. místo! Moc gratulujeme Beátě k tomuto skvělému výsledku a děkujeme za reprezentaci naší školy!

27.03.2024

"Studenti bez hranic XI" získal prestižní ocenění

Jsme nadšení. Náš projekt "Studenti bez hranic XI" získal prestižní ocenění v kategorii internacionalizace na slavnostním předávání Cen DZS! Projekt zahrnoval odborné stáže žáků na Maltě a učitelský výukový pobyt v Norsku. Dům zahraniční spolupráce (národní agenturu Erasmus+) zaujal svou jedinečností a úspěšnou realizací i v náročném covidovém období. #ErasmusPlus , #DZS

15.03.2024

Tour de App - finále

Náš tým Code Magic (Tomáš Valenta & Kristýna Ručková) se umístil na 15. místě ve druhém kole soutěže Tour de App, kam se probojovalo pouhých 40 týmů ze 115! Postoupili do grand finále, které se bude konat 22. - 24. března 2024 na Masarykově univerzitě v Brně. Gratulujeme našim studentům k tomuto velkému úspěchu.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam