Erasmus+ projektová schůzka v Maďarsku

/ 15.12.2022 /

Ve dnech 4. - 10. prosince jsme se zúčastnili projektové schůzky Erasmus+ Promotion in Motion v hlavním městě Maďarska - Budapešti. Této schůzky se zúčastnilo 6 studentů 2. ročníku oboru Ekonomického lycea a 2 studentky 2. ročníku Obchodní akademie. Navíc také přijeli naši partneři ze španělského Torremolinos, kteří s námi spolupracují.

V neděli odpoledne jsme se po několikahodinové cestě vlakem setkali s našimi hostitelskými rodinami a po zbytek večera jsme se vzájemně seznamovali.

Během dalších pěti dní jsme se každé ráno scházeli ve škole, kde nás čekala například soutěž o nejlepší logo, přednáška a workshopy o inovativním marketingu, workshop o vytváření prezentací v programu Prezi a Genially nebo návštěva Santy Clause.

V odpoledních hodinách jsme pak navštívili například vyhlášené vánoční trhy, Budínský hrad či továrnu a muzeum Unicum. Mimo jiné jsme ve volném čase, spolu s novými přáteli z Maďarska a Španělska, vyrazili na prohlídku města, ochutnali tradiční maďarské pokrmy a nemohli jsme vynechat ani bruslení na ledě.

V pátek jsme zhodnotili celý týden a rozdali si úkoly, které budeme plnit před další projektovou schůzkou a pak už jsme měli jen kulturní program, vydali jsme se prohlédnout si zbylé části města a shánět suvenýry. Poslední večer jsme strávili s hostitelskými rodinami a ostatními přáteli.

V sobotu ráno jsme se všichni zase setkali na nádraží, se slzami v očích se rozloučili a vyrazili na cestu domů.

Všichni jsme si odvezli úžasné a nezapomenutelné zážitky, spoustu nových znalostí a dovedností a udělali si mnoho nových přátel. 

autoři: Beáta Königová a Kryštof Kozmik

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

21.06.2024

Workshop "Finanční svoboda"

Dnes proběhl pro 1. ročníky tříhodinový, formou hry organizovaný workshop, zaměřený na vzdělávaní v oblasti matematické a finanční gramotnosti s názvem "Finanční svoboda". Žáci si měli možnost vyzkoušet, jak by obstáli při zajištění finanční nezávislosti a zda je možné se i s průměrným platem stát rentiérem.

12.06.2024

Svět práce v České spořitelně

Finalisté školního kola projektu Svět práce si vyzkoušeli pohovor na pozici: Specialista zákaznických služeb.

10.06.2024

Mezinárodní projekt Erasmus+: Soutěže v ICT zvyšují kvalitu středního vzdělávání

Mendelova střední škola v Novém Jičíně spolu s partnerskými školami ze Španělska, Polska a Islandu úspěšně dokončila třetí ročník projektu „Mezinárodní soutěže ICT o zvýšení kvality středního vzdělávání III“.

31.05.2024

Květinový den 2024

 Ve středu 15. května se zúčastnila třída ZL2 tradiční celostátní sbírky KVĚTINOVÝ DEN.

28.05.2024

Exkurze na Finančním úřadě

Třetí ročníky se zúčastnily workshopu na FÚ.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam