Erasmus+ setkání ve španělském Alcoy

/ 22.03.2023 /

Náš výlet do Španělska v rámci mezinárodního programu Erasmus + v soutěži ICT III začal 12. března, kdy jsme se dostavili školním autem na letiště ve Vídni, odkud jsme letěli letadlem až do Valencie. Z Valencie jsme jeli vlakem do Alcoy, kde na nás na nádraží čekaly rodiny, u kterých jsme bydleli.
První den jsme měli seznámení s městem, ukázali nám školu, seznámili jsme se s našimi islandskými a polskými kolegy a také nás čekala první část soutěže z 3D tisku. Druhý den jsme hned ráno absolvovali druhou část soutěže, tentokrát z tvorby webových stránek.Následně jsme navštívili město Ibi, kde jsme byli v Arcade museum, což je museum videoher. Odpoledne jsme se přesunuli do technologického institutu hraček, kde jsme si mohli vyzkoušet virtuální realitu. A jelikož Španělé chodí spát velmi pozdě a žijí spíše večerním životem, chodili jsme po večerech po městě a prozkoumávali ho – Alcoy je krásné. Ve středu jsme se ráno zúčastnili workshopu s názvem Arduino, během toho učitelé opravovali naše soutěžní testy. Následně po vyhlášení prvních tří míst (my jsme obsadili 1. a 3. v týmu s Islanďany) jsme jeli městskou dopravou do továrny na olivy, kde nám vše bylo popsáno a přímo jsme viděli proces výroby oliv. K večeru jsme ve škole hráli hru Boccia, což je hra pro hendikepované, se kterou se můžou dostat až na paralympijské hry.
Čtvrtek jsme celý den strávili ve městě Valencia, kde probíhaly slavnosti Fallas, které jsou velmi známé nejen po celém Španělsku. Lidé celý rok staví sochy, aby je pak následně, na poslední den Fallas mohli zapálit – jedná se o tradiční svátek valencijských stolařů. Jelikož ale ve Valencii bylo velmi hlučno a moc lidí, rozhodli jsme se spolu s našimi polskými a islandskými přáteli jet na pláž, ať vidíme i to moře. A v pátek nás už čekala cesta domů.

autorka: Sandra Křesinová 3.A

« zpět

nahoru ^

Přijímací řízení Mendelova sš

Sociální sítě

     

Novinky

18.05.2023

Job shadowing ve Finsku

Nejen naši studenti jezdí na zahraniční stáže. Náš kolega, Petr Kupčák, je právě na střední škole ve Finském městě Salo. 

17.05.2023

Zahraniční stáže studentů

Studenti 3. ročníků se letos opět vydali na třítýdenní zahraniční stáže.

15.05.2023

Workshopu Erasmus+ ve Francii

5 žáků z IT1 a IT2 se zúčastnilo týdenního workshopu Erasmus+ v partnerské škole z francouzského Chauny. Tématem byla ochrana uměleckých památek (obrazů) za pomoci sběru a vyhodnocování dat a nástrojů internetu věcí. Účastníci pracovali s Micro:bit sestavou a sensory teploty či otřesu. 

10.05.2023

Naši učitelé na job shadowingu ve Španělsku

Dva naši učitelé vyrazili s projektem Erasmus+ Job Shadowing do světa. Ve španělské škole IES Playamar Torremolinos sledují, jak na to jdou jejich kolegové.

28.04.2023

Vyjádření ředitelky školy k mimořádné události

Dobrý den, ráda bych vás informovala o situaci, která se v pátek 28. 4. 2023 stala na naší škole. Neznámý pachatel vyhrožoval, že vystřílí žáky ve škole, informace se objevila na sociálních sítích a byla zaslána na emailovou adresu školy. Bezprostředně po obdržení této informace jsme kontaktovali Policii ČR a v souladu s jejich doporučením jsme evakuovali školu. Chtěla bych zdůraznit, že situace byla a stále je řešena ve spolupráci s Policií ČR a v tuto chvíli nemusí mít žáci ani rodiče žádné obavy. Zabezpečili jsme školu a situaci pečlivě sledujeme. Ráda bych vám poděkovala za spolupráci a vstřícnost během evakuace. Společně jsme dokázali zvládnout tuto situaci. V úterý 2. 5. 2023 se vrátíme k normálnímu provozu na naší škole. V tuto chvíli již není důvod k obavám. S pozdravem, Lucie Haitlová ředitelka školy

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam