Erasmus+ setkání ve španělském Alcoy

/ 22.03.2023 /

Náš výlet do Španělska v rámci mezinárodního programu Erasmus + v soutěži ICT III začal 12. března, kdy jsme se dostavili školním autem na letiště ve Vídni, odkud jsme letěli letadlem až do Valencie. Z Valencie jsme jeli vlakem do Alcoy, kde na nás na nádraží čekaly rodiny, u kterých jsme bydleli.
První den jsme měli seznámení s městem, ukázali nám školu, seznámili jsme se s našimi islandskými a polskými kolegy a také nás čekala první část soutěže z 3D tisku. Druhý den jsme hned ráno absolvovali druhou část soutěže, tentokrát z tvorby webových stránek.Následně jsme navštívili město Ibi, kde jsme byli v Arcade museum, což je museum videoher. Odpoledne jsme se přesunuli do technologického institutu hraček, kde jsme si mohli vyzkoušet virtuální realitu. A jelikož Španělé chodí spát velmi pozdě a žijí spíše večerním životem, chodili jsme po večerech po městě a prozkoumávali ho – Alcoy je krásné. Ve středu jsme se ráno zúčastnili workshopu s názvem Arduino, během toho učitelé opravovali naše soutěžní testy. Následně po vyhlášení prvních tří míst (my jsme obsadili 1. a 3. v týmu s Islanďany) jsme jeli městskou dopravou do továrny na olivy, kde nám vše bylo popsáno a přímo jsme viděli proces výroby oliv. K večeru jsme ve škole hráli hru Boccia, což je hra pro hendikepované, se kterou se můžou dostat až na paralympijské hry.
Čtvrtek jsme celý den strávili ve městě Valencia, kde probíhaly slavnosti Fallas, které jsou velmi známé nejen po celém Španělsku. Lidé celý rok staví sochy, aby je pak následně, na poslední den Fallas mohli zapálit – jedná se o tradiční svátek valencijských stolařů. Jelikož ale ve Valencii bylo velmi hlučno a moc lidí, rozhodli jsme se spolu s našimi polskými a islandskými přáteli jet na pláž, ať vidíme i to moře. A v pátek nás už čekala cesta domů.

autorka: Sandra Křesinová 3.A

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

19.12.2023

Daruj krev s obchodkou

Již po dvacáté čtvrté se studenti a učitelé ekonomické součásti vydali darovat krev.

13.12.2023

Office 2023

Ve čtvrtek 12. prosince 2023 uspořádala Mendelova střední škola 16. ročník regionální soutěže Office 2023.

22.11.2023

Oznámení o stávce

V pondělí dne 27. listopadu 2023 se zaměstnanci naší školy připojují k výstražné stávce, kterou vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství. Na naší škole se do stávky zapojují všichni pedagogičtí pracovníci, z tohoto důvodu vyhlašuji na 27. 11. 2023 ředitelské volno. Děkuji za pochopení. Ing. Lucie Haitlová, MBA, ředitelka školy

22.11.2023

Příběhy bezpráví 2023

Promítnutím nového dokumentárního filmu 1989: Chceme dýchat a besedou se dvěma frýdecko-místeckými signatáři Charty 77, trampy a členy undergroundové komunity, pány Zdeňkem Matuszkem a Jiřím Sachrem, jsme se zapojili do letošního ročníku Příběhů bezpráví, jejž každoročně nabízí českým školám společnost Člověk v tísni.

13.10.2023

Školní fórum 2023

Dne 12. 10. 2023 proběhlo ve škole již podruhé Školní fórum. Akce byla součástí aktivit města Nový Jičín, které je zapojeno do tzv. Národní sítě zdravých měst. Vybraní studenti všech oborů měli možnost vyslovit své požadavky na pozitivní změny ve škole a také ve městě.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam