Erasmus+ setkání ve španělském Alcoy

/ 22.03.2023 /

Náš výlet do Španělska v rámci mezinárodního programu Erasmus + v soutěži ICT III začal 12. března, kdy jsme se dostavili školním autem na letiště ve Vídni, odkud jsme letěli letadlem až do Valencie. Z Valencie jsme jeli vlakem do Alcoy, kde na nás na nádraží čekaly rodiny, u kterých jsme bydleli.
První den jsme měli seznámení s městem, ukázali nám školu, seznámili jsme se s našimi islandskými a polskými kolegy a také nás čekala první část soutěže z 3D tisku. Druhý den jsme hned ráno absolvovali druhou část soutěže, tentokrát z tvorby webových stránek.Následně jsme navštívili město Ibi, kde jsme byli v Arcade museum, což je museum videoher. Odpoledne jsme se přesunuli do technologického institutu hraček, kde jsme si mohli vyzkoušet virtuální realitu. A jelikož Španělé chodí spát velmi pozdě a žijí spíše večerním životem, chodili jsme po večerech po městě a prozkoumávali ho – Alcoy je krásné. Ve středu jsme se ráno zúčastnili workshopu s názvem Arduino, během toho učitelé opravovali naše soutěžní testy. Následně po vyhlášení prvních tří míst (my jsme obsadili 1. a 3. v týmu s Islanďany) jsme jeli městskou dopravou do továrny na olivy, kde nám vše bylo popsáno a přímo jsme viděli proces výroby oliv. K večeru jsme ve škole hráli hru Boccia, což je hra pro hendikepované, se kterou se můžou dostat až na paralympijské hry.
Čtvrtek jsme celý den strávili ve městě Valencia, kde probíhaly slavnosti Fallas, které jsou velmi známé nejen po celém Španělsku. Lidé celý rok staví sochy, aby je pak následně, na poslední den Fallas mohli zapálit – jedná se o tradiční svátek valencijských stolařů. Jelikož ale ve Valencii bylo velmi hlučno a moc lidí, rozhodli jsme se spolu s našimi polskými a islandskými přáteli jet na pláž, ať vidíme i to moře. A v pátek nás už čekala cesta domů.

autorka: Sandra Křesinová 3.A

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

21.06.2024

Workshop "Finanční svoboda"

Dnes proběhl pro 1. ročníky tříhodinový, formou hry organizovaný workshop, zaměřený na vzdělávaní v oblasti matematické a finanční gramotnosti s názvem "Finanční svoboda". Žáci si měli možnost vyzkoušet, jak by obstáli při zajištění finanční nezávislosti a zda je možné se i s průměrným platem stát rentiérem.

12.06.2024

Svět práce v České spořitelně

Finalisté školního kola projektu Svět práce si vyzkoušeli pohovor na pozici: Specialista zákaznických služeb.

10.06.2024

Mezinárodní projekt Erasmus+: Soutěže v ICT zvyšují kvalitu středního vzdělávání

Mendelova střední škola v Novém Jičíně spolu s partnerskými školami ze Španělska, Polska a Islandu úspěšně dokončila třetí ročník projektu „Mezinárodní soutěže ICT o zvýšení kvality středního vzdělávání III“.

31.05.2024

Květinový den 2024

 Ve středu 15. května se zúčastnila třída ZL2 tradiční celostátní sbírky KVĚTINOVÝ DEN.

28.05.2024

Exkurze na Finančním úřadě

Třetí ročníky se zúčastnily workshopu na FÚ.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam