Naše futsalistky jsou nejlepší v kraji

/ 13.11.2013 /

V úterý 12. listopadu se naše futsalistky vydaly do Havířova na krajské finále Středoškolské futsalové ligy.

Turnaje se zúčastnilo 5 škol: SZŠ a VOŠz Ostrava, SŠ Havířov - Prostřední Suchá, ZŠ a gymnázium Vítkov, SOŠ OOM Karviná a Mendelova střední škola Nový Jičín.

V prvním utkání dívky hledaly formu a vyhrály s Ostravou chudým rozdílem 1:0. V druhém utkání si již věřily více a Karviné nasázely góly tři. V předposledním zápase s Vítkovem dívky rozhodly již v prvním poločase, kdy během sedmi minut dokázaly nastřílet čtyři branky. Tento stav vydržel až do konce. Nutno podotknout, že jsme do této doby neinkasovali ani jednu branku a se skórem 8:0 jsme šli do posledního rozhodujícího zápasu proti Havířovu, který turnajem procházel naprosto suveréně s kladným skórem 16:2.

Holky nastoupily do utkání s chutí, přesně plnily taktické pokyny a tím zcela vymazaly dvě nebezpečné střelkyně Havířova (nastřílely po 6 brankách ve třech utkáních). Ještě v prvním poločase se našim podařilo soupeřky dostat pod tlak a dát tak jedinou branku utkání.

Nakonec tedy s plným počtem bodů a skórem 9:0 holky postupují do finále Severní Moravy, které se odehraje v lednu.

Gratulujeme.

Horní řada zleva: Mgr. Glogar Čestmír, Schenková Kateřina, Beilnerová Renáta, Kelnarová Jana, Pitelová Markéta, Hončová Miroslava, Bačová Monika

Dolní řada zleva: Kašubová Veronika, Konečná Zuzana, Davidová Aneta, Máchová Jana, Stupavská Lucie

Ležící: Kociánová Klára