Soutěž Office 2023 pro ZŠ

/ 30.01.2023 /

Ve čtvrtek 26. ledna 2023 uspořádala Mendelova střední škola, Nový Jičín, Divadelní 4, ve spolupráci odborem školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a s Krajským zařízením pro DVPP a IC, Nový Jičín, příspěvkovou organizací II. ročník regionální soutěže Office 2023.
Soutěž si kladla za cíl prověřit znalosti informačních technologií žáků z 14 základních škol a nižších ročníků gymnázií celého kraje. Žáci museli absolvovat všechny tři části soutěže (textový editor, prezentační program včetně grafického návrhu plakátu a také hledání a zpracování dat na internetu). Výsledky z jednotlivých částí se sečetly a určily konečné pořadí. Na zpracování textového editoru měli 30 minut, prezentačního programu včetně grafického návrhu 40 minut a velmi rychle – během 15 minut - museli vyhledat a zpracovat data z internetu. Zúčastnilo se 40 žáků ze všech koutů Moravskoslezského kraje, například z Nového Jičína, Opavy, Dolního Benešova, Studénky, Českého Těšína, Kopřivnice, Lichnova, Hodslavic, Šenov u Nového Jičína či Frýdku Místku, Tři žáci se omluvili z důvodu nemoci. Největší problémy žákům působily úkoly z textového editoru (průměr 11 bodů z maximálně 20), naopak podobných, velmi dobrých výsledků dosáhli v ovládání prezentačního programu, včetně grafiky (20 bodů z maximálních 25) a vyhledávání na internetu (cca 7 bodů z maxima 10).
Žáci na prvních 10 místech byli oceněni hodnotnými věcnými cenami od jednotlivých sponzorů, mezi něž patřila inkoustová tiskárna, mobilní telefon, chytré hodinky, odborné počítačové knihy, wifi routery, flash disky, trička, kalkulačky a další zajímavé ceny.
Finančně a organizačně se na této zajímavé akci pro nadané žáky středních škol podílela Mendelova střední škola, Odbor školství, mládeže a sportu Moravskoslezského kraje a Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, p. o.

Fotogalerie

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

14.04.2024

Stříbro v basketbalu hoši

Tak i kluci si po bojovných výkonech odnáší stříbrné medaile z okresního finále???????????? Gratulujeme.

05.04.2024

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna

Oznamuji, že jsem podle § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, rozhodla vyhlásit ředitelské volno na pátek 12. 4. 2024 a pondělí 15. 4. 2024 ze závažných důvodů, zejména organizačních. Ředitelské volno se týká pouze žáků 1. - 3. ročníků všech oborů.  4. ročníky mají výuku dle rozvrhu hodin. Ing. Lucie Haitlová, MBA ředitelka školy

03.04.2024

3. místo v kraji

Včera se naše studentka Beáta Boháčová ze třídy VS3 zúčastnila krajského kola konverzační soutěže v anglickém jazyce v Ostravě a obsadila úžasné 3. místo! Moc gratulujeme Beátě k tomuto skvělému výsledku a děkujeme za reprezentaci naší školy!

27.03.2024

"Studenti bez hranic XI" získal prestižní ocenění

Jsme nadšení. Náš projekt "Studenti bez hranic XI" získal prestižní ocenění v kategorii internacionalizace na slavnostním předávání Cen DZS! Projekt zahrnoval odborné stáže žáků na Maltě a učitelský výukový pobyt v Norsku. Dům zahraniční spolupráce (národní agenturu Erasmus+) zaujal svou jedinečností a úspěšnou realizací i v náročném covidovém období. #ErasmusPlus , #DZS

15.03.2024

Tour de App - finále

Náš tým Code Magic (Tomáš Valenta & Kristýna Ručková) se umístil na 15. místě ve druhém kole soutěže Tour de App, kam se probojovalo pouhých 40 týmů ze 115! Postoupili do grand finále, které se bude konat 22. - 24. března 2024 na Masarykově univerzitě v Brně. Gratulujeme našim studentům k tomuto velkému úspěchu.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam