Soutěž Office 2023 pro ZŠ

/ 30.01.2023 /

Ve čtvrtek 26. ledna 2023 uspořádala Mendelova střední škola, Nový Jičín, Divadelní 4, ve spolupráci odborem školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a s Krajským zařízením pro DVPP a IC, Nový Jičín, příspěvkovou organizací II. ročník regionální soutěže Office 2023.
Soutěž si kladla za cíl prověřit znalosti informačních technologií žáků z 14 základních škol a nižších ročníků gymnázií celého kraje. Žáci museli absolvovat všechny tři části soutěže (textový editor, prezentační program včetně grafického návrhu plakátu a také hledání a zpracování dat na internetu). Výsledky z jednotlivých částí se sečetly a určily konečné pořadí. Na zpracování textového editoru měli 30 minut, prezentačního programu včetně grafického návrhu 40 minut a velmi rychle – během 15 minut - museli vyhledat a zpracovat data z internetu. Zúčastnilo se 40 žáků ze všech koutů Moravskoslezského kraje, například z Nového Jičína, Opavy, Dolního Benešova, Studénky, Českého Těšína, Kopřivnice, Lichnova, Hodslavic, Šenov u Nového Jičína či Frýdku Místku, Tři žáci se omluvili z důvodu nemoci. Největší problémy žákům působily úkoly z textového editoru (průměr 11 bodů z maximálně 20), naopak podobných, velmi dobrých výsledků dosáhli v ovládání prezentačního programu, včetně grafiky (20 bodů z maximálních 25) a vyhledávání na internetu (cca 7 bodů z maxima 10).
Žáci na prvních 10 místech byli oceněni hodnotnými věcnými cenami od jednotlivých sponzorů, mezi něž patřila inkoustová tiskárna, mobilní telefon, chytré hodinky, odborné počítačové knihy, wifi routery, flash disky, trička, kalkulačky a další zajímavé ceny.
Finančně a organizačně se na této zajímavé akci pro nadané žáky středních škol podílela Mendelova střední škola, Odbor školství, mládeže a sportu Moravskoslezského kraje a Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, p. o.

Fotogalerie

« zpět

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

21.06.2024

Workshop "Finanční svoboda"

Dnes proběhl pro 1. ročníky tříhodinový, formou hry organizovaný workshop, zaměřený na vzdělávaní v oblasti matematické a finanční gramotnosti s názvem "Finanční svoboda". Žáci si měli možnost vyzkoušet, jak by obstáli při zajištění finanční nezávislosti a zda je možné se i s průměrným platem stát rentiérem.

12.06.2024

Svět práce v České spořitelně

Finalisté školního kola projektu Svět práce si vyzkoušeli pohovor na pozici: Specialista zákaznických služeb.

10.06.2024

Mezinárodní projekt Erasmus+: Soutěže v ICT zvyšují kvalitu středního vzdělávání

Mendelova střední škola v Novém Jičíně spolu s partnerskými školami ze Španělska, Polska a Islandu úspěšně dokončila třetí ročník projektu „Mezinárodní soutěže ICT o zvýšení kvality středního vzdělávání III“.

31.05.2024

Květinový den 2024

 Ve středu 15. května se zúčastnila třída ZL2 tradiční celostátní sbírky KVĚTINOVÝ DEN.

28.05.2024

Exkurze na Finančním úřadě

Třetí ročníky se zúčastnily workshopu na FÚ.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam